Aktuálně: 4 959 inzerátů174 204 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

korela

Šárka (neregistrovaný) 16.03.2008, 09:23:44 xxx.xxx.43.50
Zdravím všechny přítomné, potřebovala bych poradit, máme skoro čtvrtým rokem korelu(podle knihy o korelách jsem podle popisu usoudila, že asi samce), poslední půl rok jsem vypozorovala, že často tře zadeček o větev v kleci, nejprve jsem myslela, že ho svědí zadeček, má občas průjem..Ale začal to dělat každou dobrou půlhodinu, každý den, chocholku u toho má úplně položenou a kvoká u toho, pravděpodobně si dělá dobře, to jsem pak v té knize o korelách taky našla, jen nevím co s tím, jestli ho mám nechat, nebo ho stustit s nějakou samičkou? Druhou korelu určitě nechci, tak by mě zajímal názor někoho, komu toto korela taky dělala.Díky
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 16.03.2008, 11:55:01 xxx.xxx.182.2
Zdravím.Podle toho co píšete by to měla být samička a to tření o větev je "páření" .jestli je to opravdu samice tak zřejmě snese vejce.Já bych koupil druhou korelu a těšil se s pěkného páru.Ovšem tu Vy nechcete tak zatím počkejte a uvidíte.
zbynek
zbynek (918 příspěvků) autor webu
16.03.2008, 22:20:42 xxx.xxx.111.1
Zdravím. Je to určitě samec, také jsem je viděl dělat něco podobného. Snaží se o páření. Pokud máš zájem o odchov, pořiď samici.
radek (neregistrovaný) 17.03.2008, 07:00:55 xxx.xxx.55.33
kup samici na to ti stačí docela malá klec jak budou mít mladé tak se tam sice budou mačkat ale potom až je přestanou krmit tam je prodáš stačí když udělají2hnízda a potom jim vezneš budku jesly se samec chce tak pářit tak určitě něco odchováš chovu zdar
sejček
sejček (1256 příspěvků) 17.03.2008, 08:17:24 xxx.xxx.208.66
kup si samici a udělj si budku a připevni jí z venkovní strany voliéry s tím samcem to bude čím dál horší

já jsem měl doma zakrslého berana samce a ten pak skákal na všechno co bylo po ruce
anonymní (neregistrovaný) 17.03.2008, 11:46:59 xxx.xxx.69.106
To znamená, že jediné řešení je mít korely dvě? Když jsem si korelu pořizovala, tak jsem tohle nečekala. Jsou přeci korely i jedinci, kteří můžou být sami, věnuji se jí každý den, ale pokud je to samec, který je určen mít mladé, tak nevím co s tím dál..Já voliéru nemám, máme sice velkou klec, ale bydlíme v paneláku, korela je hlučná, dělá i dost nepořádek, dvě si zkrátka nedovedu představit...Kdybych jí třeba propůjčila nějakému chovateli, aby se spářila, je to řešení, přestane to pak dělat, nebo je to už napořád to páření o větet? Předem díky všem za odpověd a radu
sunflowersman (neregistrovaný) 17.03.2008, 11:52:34 xxx.xxx.175.196
A Vás to jeho tření obtěžuje?
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 17.03.2008, 12:31:45 xxx.xxx.183.213
Druhou korelu si pořizovat nemusíte, to podle mě není řešení, pokud nechcete odchovy. Někteří samci (ale i samice) to dělají. I u mě, když jich mám víc. Je to normální chování. Třeba mu jen kupte nějaké nové hračky, nebo mu dejte nové jídlo - něco, aby měl co zkoumat a zabavil se. Nepomůže to sice napořád, ale myslím, že si s tím nemusíte dělat starosti, nijak mu to neublíží. Nemyslím, že by pomohlo ho dát na chvíli k chovateli, nejspíš začne znovu.
radek (neregistrovaný) 17.03.2008, 14:51:52 xxx.xxx.55.33
to byste musela půjčit ji někomu tam na 4měsíce rači bych koupil samici to je už jeno jestly 1 nebo 2 dkyž je to pár tak bude mín hlučný neš samostatný samec
Šárka (neregistrovaný) 17.03.2008, 15:11:11 xxx.xxx.69.106
toto chování mne obtěžuje ,je více agresivní a nekomunikativní vúči nám,je jisté že pokud mu samici dopřeji zklidní se????(jak své choutky ,tak agresivitu)
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 17.03.2008, 15:35:30 xxx.xxx.183.213
A kolik času denně mu věnujete? Jako samostatně chovaný pták potřebuje více pozornosti, možná tuto činnost provozuje a je i agresivní, protože se nudí. Nemyslím, že vám někdo může zaručit, že přestane, pokud bude mít samici - možná na nějaku dobu. Ale zase vám přibudou jiné problémy - páření, snášení vajec (i bez budky), atd.
danusa (neregistrovaný) 17.03.2008, 17:14:28 xxx.xxx.55.33
chtěl bych se zeptat kde je schopná korela odchovávat mladé mám 4 měsíc starou korelu a ž je zbarvená je to samice ale líce nemá ještě tam výrazné jak stará v jaké době bude schopná hnízdit
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 17.03.2008, 18:17:30 xxx.xxx.183.213
pro danusa: korela by měla být stará alspoň 18 měsíců pro chov. Klidně bude hnízdit i dříve, ale není to dobré - samice by mohla mít problémy při snášení nebo pak třeba rozbíjet vejce, případně i zabíjet mladé. Je lepší počkat.
Šárka (neregistrovaný) 17.03.2008, 19:24:06 xxx.xxx.69.106
věnujeme mu tak hodinku deně ale je umístěn v ob.pokoji takže dá se říct jsme v maximálním kontaktu.
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 17.03.2008, 19:45:56 xxx.xxx.183.213
A má i možnost se proletět? Asi bych zkusila se mu věnovat ještě trochu víc a taky mu koupit nové hračky, věřím, že to pomůže. Zároveň mu obměňte klec - jinak větve, hračky, atd. Bude mít co zkoumat...Většina o samotě chovaných papoušků bere majitele jako náhradu partnera, takže potřebují více pozornosti, jinak jsou nešťastní a řeší to třeba takto...
Šárka (neregistrovaný) 17.03.2008, 20:58:32 xxx.xxx.43.50
Vždy, když se mu věnuji, ho zároveň pustím létat, někdy obletí párkrát celý byt, někdy se mu nechce. Je taky dost závislí na skle, nebo zrcadle, kde se vidí, tak jsme mu kovové zrcádko z klece vyjmuli, ale on si to vynahrazuje tím, že létá na obývací stůl a kouká do skla, někdy se ani nechce odtrhnout a jít zpět do klece. Hračky v kleci mu dokupujeme a občas měníme, ale nejde to tak často, co pořád může člověk vymýšlet, že..Zkusím se mu věnovat o něco více, snad to pomůže, opravdu mi přijde, že ho poslední měsíce nezajímá a nezaujme víc nic, než to tření o větev.
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 18.03.2008, 08:46:03 xxx.xxx.183.213
Taky k tomu možná přispívá to, že začíná jaro. Moji papoušci se na začátku jara taky tak trochu "zblázní" - občas se páří, samci víc zpívají, atd. Těch hraček nemusíte kupovat tuny, jen jich mějte víc, ale nedávejte mu je všechny zaráz, a občas ty staré vyndejte a dejte mu jiné, bude to pro něj zase něco nového. A po čase je zase vyměníte zpět, u mě to funguje, vždycky jsou z nich znovu a znovu nadšení...A změna v kleci ho také zabaví - nějaké větve na okus, přírodní bidílka...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.