Aktuálně: 4 848 inzerátů175 232 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

VČEREJŠÍ PŘEROV

cone (neregistrovaný) 15.04.2008, 12:35:59 xxx.xxx.176.221
Ten další druh byl aymara šedoprsý, také velmi zajímavý ptáček. Loni na podzim jsem narazil na nabídku odchovů citronků od více párů a ta cena byla také v rozmezí 1200 až 1500kč za kus.Jsou to opravdu velmi pěkní ptáčci a až vyřeším dostatečně prostory, tak to budou jedni z kandidátů na rozšíření druhů mnou chovaných malých papoušků.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 15.04.2008, 12:43:31 xxx.xxx.182.2
O tom článku vím.Napsal ho pan RNDr. Martin Smrček.Který choval aymary citrony, šedáky i pruháče a další durhy.Dovážel různé mutace z Blegie atd.S panem Smr. se mimochodem setkám osobně v létě.Už se moc těším.ZAjisté to bude přínosné a příjemné popovídání.
sunflowersman (neregistrovaný) 15.04.2008, 12:44:01 xxx.xxx.175.196
Přeji hezký den. Pane Šiška, kolik tipujete, že je chovatelů citronových a šedoprsých v Čr?
cone (neregistrovaný) 15.04.2008, 15:14:48 xxx.xxx.176.221
Honzo, dnes odpol. bych je měl fotit.
Mirku, myslím,že takových 5 až 8 chovatelů může odchovávat citrony a snad 3 šedoprsé. Není to sice odpověď na tvoji otázku, ale neviděl jsem tyto aymary v nabídkách importérů. Akorát jsem zaregistroval dovoz azmarů andských někdy kolem r.1997, karanténovali se u nás ve F.Místku a tuším, že tam byly větší úhyny. Tento druh se ze scény ztratil, odchoval ho ing. Nožička a ještě minimálně jeden chovatel ale nikde v nabídce nejsou.
L.Dopitová (neregistrovaný) 18.04.2008, 20:34:37 xxx.xxx.132.38
Dobrý večer,nedá mi to a musím se také ozvat.Byla jsem z burzy zklamaná.Slepička křepelky čínské žádná,dospělá,kvalitní samice andulky(ne výstavní,ty byly moc pěkné)taky žádná a kakariky straky taky nic..A co mě mrzí nejvíce-minulý rok jsem koupila postupně 5 korel bělohlavých s nadějí,že bude alespoň jeden pár.Byli to vše samci.Dvakrát jsem koupila na burze samice(jak mě ujišťoval chovatel) a vždy to byli samci...Takže na této dubnové burze jsem prodala samce a téměř to obrečela!!!Jak doma vysvětlit,že jsem utratila spoustu peněz za dalšího "kluka"???Zbyl mi tedy jeden bělohlavý perlový samec,který si našel partnerku(i přes mou nelibost)ve strace-(ne bělohlavé).Je mi líto tento pár rozbít,ovšem jestli vůbec z toho budou nějací mladí-nevím.V úterý jsem se "zahojila"-na inzerá jsem koupila pár KKČČ žlutá mutace rok04 a pár aymarek pruhovaných přírodních rok 04(pro p.Říhu-cena 600Kč-pár).Mrzí mě,že někteří chovatelé využijí burzu na to,aby se zbavili přebytků-bez ohledu jestli napálí chovatele začátečníka.Jinak tento web navštěvuji pravidelně a díky za spoustu cenných rad.Laďka
Obrázek
pepek
pepek (140 příspěvků) 18.04.2008, 22:08:15 xxx.xxx.248.130
Já si myslím, že na začátek chovné sezony bylo na burze poměrně hodně ptáků. Na kakariky jsem se také díval a straky tam byli docela pěkné s velkým rozsahem žluté barvy. Kvalitní chovný materiál se schání lepší v létě a na podzim, kdy je dostatek mláďat. Jinak už jen záleží na serióznosti chovatele a šťastné ruce.
cone (neregistrovaný) 19.04.2008, 00:33:14 xxx.xxx.176.221
Kamarád kupoval dva páry křepelek čínských, viděl jsem je kolem půl osmé. Dával za pár 150kč. A čínské jsem ještě viděl u dvou prodávajících, musela jste je přehlednout. Samozřejmě, že každý hodnotí burzu, podle toho jak nakoupí co potřebuje, kupoval jsem hlavně krmivo, ale i jinak se mi zdála burza dobrá.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.