Aktuálně: 5 091 inzerátů172 505 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Dárek pro milovníky koní

Anonymní (neregistrovaný) 18.04.2023, 09:06:58 xxx.xxx.0.1

Ahoj, máte nějaký tip na dárek pro milovníka koní? Já o koních nic nevím a tak je to těžké. Napadlo mě koupit jen tričko nebo mikinu s potiskem koně (případně nechat vytvořit oblečení s potiskem přímo jejího vlastního koně). 

Hledám ale i něco praktického, co by se mohlo hodit každý den. 

Zrzavci
Zrzavci (2840 příspěvků) 02.06.2023, 11:54:28 xxx.xxx.226.6

Já se tady s dovolením přílípnu s dotazem asi stejným. Nevyznám se vůbec, ale chtěla bych kamarádce koňský koupit k dárkům ještě nějakou drobnost - ono nápady na dárky taky člověk neloví furt z kapsy, a tak jsem si říkala, že zkusím něco malýho od koní. A třeba praktickýho.

Takže - je tohle praktický?

https://www.kamir.cz/zvony-elt-reflexni-neonove

mně to jako lajce přinde, že na dobu tmy jo, ale nevím. Vím, že koníka často bere procházkovat, tak mě napadlo, že by byli zviditelněnej. A pokud je to dobrý nápad - řeší se nějaká velikost, nebo je to prostě obecný? 

Jestli je to blbost, kupovat to nebudu, nemám ráda dárky pro dárky.

Díky předem zadem i bokem za konzultaci.

Buggyra
Buggyra (3160 příspěvků) 02.06.2023, 13:03:45 xxx.xxx.198.226

Osobně bych volila, když už, tak spíš kamaše, než zvony... 

Pásky na nohy Horze, reflexní, pár | eshop Kamír (kamir.cz)

Ty kamaše navlíknete i na postroj (my je dáváme na poníky na tažné postroje) nebo na nohu/ruku sobě, ty zvony jsou v tomhle takové jednoúčelové. Navíc někteří koně hamtáci si po těch nohách šlapou, taky rousají kopyta v trávě a kalužích spíš, než vyšší část končetin. Velikost rozhoduje, tadyty jsou psané univerzální, ale pokud má kamarádka tažného koně (toho, co tahá klády v lese), tak by se jí to na kopyta nevešlo. Zatímco u těch kamaší je větší šance, že když koupíte nějakou uni velikost, vejde se do toho víc koní, případně to lze celkem snadno popošít, aby to bylo i většímu i menšímu.

Jinak reflex prvky můžou být určitě užitečné, ale co se koňáků týče, raději doporučuji zeptat se, co by se jim hodilo (jejich kamarádů, rodičů...). 

Co mě na první dobrou tak napadlo, že na léto by určitě mohla kamarádka využít třeba repelent na koně (já tím patlám i sebe). A když ne ona, tak někdo ze stáje.

Zrzavci
Zrzavci (2840 příspěvků) 02.06.2023, 13:16:30 xxx.xxx.226.6

Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 02.06.2023, 13:03:45

Díky. No promyslím to teda. Určitě, když už, tak dle toho co píšete logicky spíš ty kamaše . ono je to asi i líp viditelný, než na těch kopytech u země.

Repelent - resp. éterák Levanduli, která je fajn účinná,  už jsem dávala před časem, já jsem na to i koukala, ale pak jsem si vzpomněla na tu levanduli.

Hm, než jsem to dopsala, už jsem se rozhodla, jdu objednat ty kamaše, buď to bude sedět, nebo to popošije , a je to tuším na sucháč, ne, takže by to klapnout mělo. Děkuju moc.

 

edit a ještě - mám koupit dvě balení? aby měla na šécky čtyry nožénky? Asi lepší, že jo?

Buggyra
Buggyra (3160 příspěvků) 02.06.2023, 14:29:29 xxx.xxx.198.226

jj, sucháč, to je výhodné, hodně nastavení. Kamaše na noze málokdy vadí, člověk si může rozhodnout, jak moc je utáhne. Ten zvon má jenom jednu možnost zapnutí - neměly by se konce překrývat ani být mezi nimi mezera, pak to různě tlačí, posouvá se, dře... Toliko jen tak moje zkušenosti s těmi prvky.

Záleží na tom, zda očekáváte, že to slečna bude fakt používat. Jestli tomu věříte, kupte klidně na všechny 4 nohy. Já je nosím na všech, ony ty kamaše za léta (už za rok, ehm ehm) používání doznaly úhon, takže když je zvenčí sloupaná reflex vrstva, probliknou ty vnitřní reflex z protějších nohou a pořád to funguje :-)

Zrzavci
Zrzavci (2840 příspěvků) 02.06.2023, 14:38:54 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 02.06.2023, 14:29:29

Díkec, díkec, díkec. Jo ta bandáž dává opravdu větší smysl, to je jasný, no blbý je, že nevím, zda to bude používat. Zas ale, když koupím dvě balení, tak třeba může to být putovní dárek a může to dát ona někomu jinýmu, tak jo, koupím dvě. Supr, jsem ráda, že jsem se zeptala, bývala bych koupila ty kopyta - kopyto jsem.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.