Aktuálně: 1 940 inzerátů283 299 diskuzních příspěvků20 178 uživatelů

Politika...

Buggyra
Buggyra 24.02.2025, 10:25:31 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 22.02.2025, 16:27:36

Větrník je z plastu a nějakých pryskyřic… sluneční panel je z hliníku, křemíku, mědi. Elektroauta jsou z kompozitů a umělé hmoty, pak spousta spousta mědi a oceli pár kilo. Ocel bude, když ji vyrábí Bangladéš. Tak to jsme v pohodě 🙂 Naši ocel nebude nikdo chtít, protože je drahá. Co to nakonec definitivně zavřeli za ocelárnu? Propustili všechny už před 10 lety, teď řekli, že už ani provoz znovu rozbíhat nebudou, nepovedla se privatizace, nikdo to nechce… ArcelorMital nebo jak to bylo? Nepamatuju. Ale zůstala hlavně eko zátěž a brownfield, který se bude likvidovat zase z našeho. A nejsem si jistá, jestli to byly zrovna emisní povolenky (které tak horoucně české reprezentantstvo na půdě EU prosazovalo) a nebo nějaký tunýlek, že.

Technologií je dost a dost, jen ještě nepřišly do módy. Až se toho chopí ideologie a protočí se tím peníze daňových poplatníků, tak uvidíte, jak to pojede.

Orionka (neregistrovaný) 24.02.2025, 12:17:58 xxx:xxx.24ac:f919
Buggyra:

Větrník je z plastu a nějakých pryskyřic… sluneční panel je z hliníku, křemíku, mědi. Elektroauta jsou z kompozitů a umělé hmoty, pak spousta spousta mědi a oceli pár kilo. Ocel bude, když ji vyrábí Bangladéš. Tak to jsme v pohodě 🙂 Naši ocel nebude nikdo chtít, protože je drahá. Co to nakonec definitivně zavřeli za ocelárnu? Propustili všechny už před 10 lety, teď řekli, že už ani provoz znovu rozbíhat nebudou, nepovedla se privatizace, nikdo to nechce… ArcelorMital nebo jak to bylo? Nepamatuju. Ale zůstala hlavně eko zátěž a brownfield, který se bude likvidovat zase z našeho. A nejsem si jistá, jestli to byly zrovna emisní povolenky (které tak horoucně české reprezentantstvo na půdě EU prosazovalo) a nebo nějaký tunýlek, že.

Technologií je dost a dost, jen ještě nepřišly do módy. Až se toho chopí ideologie a protočí se tím peníze daňových poplatníků, tak uvidíte, jak to pojede.


Asi si nerozumíme s pojmem ideologie. Idea je hezká, ideologie scestná.

Buggyra
Buggyra 24.02.2025, 12:33:17 xxx.xxx.198.226

No vidíte, a mně se líbí ta idea 🙂 Tedy cíl je bohulibý. Cesty, jakými ho lze dosáhnout, jsou různé. Nemůžu říci, že bych schvalovala nějak nadšeně ty, které jsou momentálně aplikované. Na druhou stranu jak jinak chcete lidi donutit vzdát se pohodlí? Máte lepší cestu? Myslíte, že by to šlo udělat zespoda? Těším se na všechny nápady. Protože vím, jak bych se k podobným iniciativám stavěla já. Jakože zbavit se svého spolehlivého auta, které jezdí na dinosaury, jen tak, dobrovolně? To asi někdo upad. A to jsem jinak celkem ekolog(ista).

assil
assil 24.02.2025, 12:33:57 xxx.xxx.248.95
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 24.02.2025, 10:25:31

Ale prt, ten přes 100 m vysoký stožár je z ocele, ze sklolaminátu jsou jen ty lopatky, sklolaminát nejde recyklovat, takže ty stometrovy lopatky se zahrabávají do země.

Takže oceli na jeden stožár je potřeba fakt hodně, pak železobetonu na ukotvení a ten sklolaminát.

Ekologie pláče  už teď a až tu ocel budeme vozit z druhé strany světa, bude plakat ještě víc.

hmn
hmn 24.02.2025, 13:17:26 xxx.xxx.100.47

“Co to nakonec definitivně zavřeli za ocelárnu? Propustili všechny už před 10 lety, teď řekli, že už ani provoz znovu rozbíhat nebudou, nepovedla se privatizace, nikdo to nechce… ArcelorMital nebo jak to bylo? Nepamatuju. Ale zůstala hlavně eko zátěž a brownfield, který se bude likvidovat zase z našeho. A nejsem si jistá, jestli to byly zrovna emisní povolenky (které tak horoucně české reprezentantstvo na půdě EU prosazovalo) a nebo nějaký tunýlek, že.”

to nebyl tunýlek ale mega tunel
a před 10ti lety všechny nepropustili, výroba jela
a jen pro info, ArcelorMittal koupila 2018/2019 Liberty Steel (ale ono to bylo trošku složitější)

Orionka (neregistrovaný) 24.02.2025, 19:44:03 xxx:xxx.bfc9:5153

Mně Face nenechá nahlédnout.

rapotačka (neregistrovaný) 24.02.2025, 20:40:38 xxx.xxx.168.235
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 24.02.2025, 19:44:03

Já to jinak neumím.🤧

Buggyra
Buggyra 25.02.2025, 06:40:41 xxx.xxx.198.226
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 24.02.2025, 12:33:57

Ocel je potřeba všude, její eko stopa je hrozivá, no. Lepší materiál na to asi není, nenaděláte nic. Má se to stavět ze dřeva? My u nás máme větrníky jen tak pro forma, ale jinde jsou větrné parky, které mají pro energetiku skutečný význam. Jestli nejsme ve výrobě oceli konkurenceschopní, budou brát ocel z Číny. Jak chcete zajistit, aby naše ocel byla konkurenceschopná? Až bude, bude se kupovat naše ocel. Kdo ví, jestli použití zrovna na větrné elektrárny je pro obchod ocelí nějak zásadní, víc se jí podle mého zaleje do betonu na stavbách, mostech apod. Zrovna větrník bych v ocelářství jako problém neviděla.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.