Aktuálně: 5 017 inzerátů173 571 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Ultrazvukový odpuzovač klíšťat

bambule
bambule (410 příspěvků) 27.05.2023, 08:55:37 xxx.xxx.75.150
Máte někdo zkušenost s tímhle? https://www.spokojenypes.cz/tickless-pet-ultrazvukovy-odpuzovac-klistat-a-blech-bezovy/ Přemýšlím, že bych to pořídila Bambuli, má sice od zimy Bravecto, ale posledně na chalupě prošla hnízdem a bylo to peklo.
Sardullah
Sardullah (954 příspěvků) 27.05.2023, 09:22:43 xxx.xxx.189.104

Já mám takový pocit, že jsem už i někde četla nějakou diskuzi, možná i na fauně, že to nefunguje. Vím, že jsem svého času jsem na tenhle výrobek narazila a říkala si, že by bylo super, kdyby něco takovýho fungovalo, ale pak jsem ho nekoupila právě proto, že když jsem hledala informace, tak to vyznělo tak, že to je kravina....ale osobní zkušenost nemám.

Anonymní (neregistrovaný) 27.05.2023, 11:13:18 xxx.xxx.40.76

Nevím sice jak u klíšťat, ale u kun zvukový plašič funguje jen nějakou dobu, než si za to ty potvory zvyknou.

kometa
kometa (4153 příspěvků) 27.05.2023, 11:18:24 xxx.xxx.147.163
bambule: Máte někdo zkušenost s tímhle? https://www.spokojenypes.cz/tickless-pet-ultrazvukovy-odpuzovac-klistat-a-blech-bezovy/ Přemýšlím, že bych to pořídila Bambuli, má sice od zimy Bravecto, ale posledně na chalupě prošla hnízdem a bylo to peklo.

Nefunguje. Viz debata na fauně na toto téma. Klíšťatům a blechám je ultrazvuk víte kde...

Sardullah
Sardullah (954 příspěvků) 27.05.2023, 11:32:30 xxx.xxx.189.104

Jen si tak říkám...slyší vůbec klíště?? Mám pocit, že má nějaký orgán...jo teď jsem to dohledala Haller's organ, kde sluchové receptory údajně nejsou...tak si říkám, jak by ho ten ultrazvuk asi odpuzoval.

Myslím, že je tak nějak jistější použít repelent...

bambule
bambule (410 příspěvků) 27.05.2023, 11:36:24 xxx.xxx.75.150
Přijela jsem všechny recenze... Nejlepší bude ji přestříknout repelentem. U nás je klíšťat pomalu, ale na chalupě v Bílých Karpatech teda začíná klišťecí peklo.
kometa
kometa (4153 příspěvků) 27.05.2023, 12:26:18 xxx.xxx.147.163
Sardullah:

Jen si tak říkám...slyší vůbec klíště?? Mám pocit, že má nějaký orgán...jo teď jsem to dohledala Haller's organ, kde sluchové receptory údajně nejsou...tak si říkám, jak by ho ten ultrazvuk asi odpuzoval.

Myslím, že je tak nějak jistější použít repelent...


Neslyší. Nepotřebuje. Viz výše. 

Phorum
Phorum (76 příspěvků) 27.05.2023, 16:33:16 xxx.xxx.239.63

Údajně ten ultrazvuk blokuje jakýsi Hallerův orgán, který klíštěti slouží ke sledování hostitele. To mi ale nejpřijde jako důvod, proč by se klíště nemělo přisát. Když už se chytí srsti - reakce na dotek, tak se asi bude řídit i jinými smysly než jen tímto orgánem ne?

Sardullah
Sardullah (954 příspěvků) 27.05.2023, 16:42:41 xxx.xxx.189.104

A bůhví co nás ještě v budoucnu čeká https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/505014-novy-druh-obrich-klistat-utoci-na-evropu-jsou-mnohem-nebezpecnejsi .

 A s tím ultrazvukem teda nevím "Na chodidlech předních nohou se nachází tzv. Hallerův orgán, umožňující detekci CO2 – klíště díky němu dokáže vyslídit svou oběť. "

kometa
kometa (4153 příspěvků) 27.05.2023, 17:44:13 xxx.xxx.147.163
Phorum:

Údajně ten ultrazvuk blokuje jakýsi Hallerův orgán, který klíštěti slouží ke sledování hostitele. To mi ale nejpřijde jako důvod, proč by se klíště nemělo přisát. Když už se chytí srsti - reakce na dotek, tak se asi bude řídit i jinými smysly než jen tímto orgánem ne?


Hallerův orgán neslouží k zachycení zvuku. Kdysi jsem na ifaunu vložila odpověď odborníka z Akademie věd - je to nesmysl, nemůže to fungovat.

Doron (neregistrovaný) 27.05.2023, 22:16:33 xxx.xxx.4.24
Hallerův orgán slouží k detekci teploty, CO2, vlhkosti, čpavku ( pozor na čůrání v lese) a pravděpodobně vibrací, a ty vibrace by teoreticky mohl ten ultrazvuk odclonit. Já bych udělala jednoduchý experiment :). Vzala bych dva kusy bílé látky, umístila několik metrů od sebe a na jednu položila odpuzovač a na obě kostku suchého ledu, tak výzkumníci chytají klíšťata (C02). Počítala bych klíšťata a opakovala tak dlouho, až by to bylo statisticky významné. Musím jim to poradit :))).
Doron (neregistrovaný) 27.05.2023, 22:18:34 xxx.xxx.4.24
Ach jo, já na to na mobilu tak strašně špatně vidím :(. A zrušej se mi vždycky odstavce :(.
raven_kix
raven_kix (465 příspěvků) autor webu
27.05.2023, 22:41:47 xxx.xxx.230.164
Na to rušení řádkování se podívám hned zítra. S mobilem prosím vydržte do příštího týdne. To by snad mohla být hotová mobilní verze webu.
Anonymní (neregistrovaný) 27.05.2023, 22:52:04 xxx.xxx.4.24
Vy jste prostě úžasnej :)! A pracujete přes víkend a ještě takhle pozdě v noci ? To mám úplně pocity viny, že Vás sedřeme :(. Díky moc !
impact
impact (404 příspěvků) 28.05.2023, 05:56:47 xxx.xxx.48.159
Rezzzy: A víte někdo něco o EM keramice? Někde jsem četla, že to funguje, co myslíte?

Teď se sem jdu zeptat. Taky mě to zajímá. Úplně na takový věci nevěří, ale od té doby, co je Mercinka nemocná na hlavičku, tak nad tím vážně uvažuji. Úplně bych ji nechtěla dodělat nějakou chemií, ale prej je letos děsně moc anaplazmy.

Bodlinka
Bodlinka (977 příspěvků) 28.05.2023, 08:12:01 xxx.xxx.19.76

klíště je chudinka neslyšící. tím pádem je úplně jedno, jakými zvukovými vlnami na ně chcete působit.

hostitele hledají čichem. některé mají i oči.

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 28.05.2023, 12:54:38 xxx.xxx.0.1

Trochu off topic, ale take vam prijde, ze posledni roky na klistata skoro nic nezabira? :( 

Mame Seresto (Foresto) uz minimalne dva mesice a stejne jako posledni dva roky mam pocit, ze proste nefunguje. A to ho ma Hachi utazeny fakt na krev, coz nesnasim, protoze mi prijde, ze ho to musi strasne otravovat a byt nepohodlne :( Do toho ho minimalne jednou tydne (ale vetsinou vickrat) strikam beapharem, ktery jeste loni fungoval, ale ted mam pocit, ze uz ani ten to nedava. Premyslim, ze zkusim hrebicek v Alpe, protoze uz fakt nevim, co na toho chudaka nacpat.  Jenom tento tyden jsem nasla dve odpadla ziva nacucana klistata a vytahovala nekolik zakousnutych ze psa (jen dneska rano dve). 

Mate nekdo podobny pocit, ze antiparazitika prestavaji byt na dnesni klistata ucinna? Nebo je tecch klistat proste tolik?  Uz me to fakt stve, protoze Hachi je deb*l a vytahuje si je sam, pokud nejsem dost rychla. A pak si na tom miste neustalym "osetrovanim" vylize bolak :( 

Fotka pro radost z naseho dnesniho ranniho vybehu :) 

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.