Aktuálně: 5 053 inzerátů173 557 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Kvočka opustila hniezdo - vajcia takmer vychladli

zvedavec
zvedavec (229 příspěvků) 29.05.2023, 07:38:40 xxx.xxx.183.76

Mám podsadenú kvočku, sedí 9. deň.

Ráno som ju dala z hniezda dole, aby sa najedla, vyprázdnila, pobehala, okúpala - tak, ako každý deň - a keď som asi po pol až trištvrte hodine išla skontrolovať, či sa vrátila (ako sa vracala každý deň), nebola na hniezde, vajcia boli takmer studené, niektoré mali náznaky vlažnosti. Keď som ju preniesla pred hniezdo, sadla na vajcia.

Aké máte skúsenosti, sú šance, že zárodky prežijú?

Ďakujem.

zvedavec
zvedavec (229 příspěvků) 29.05.2023, 09:03:21 xxx.xxx.183.76

Zohriala som vajcia - časť v spustenej liahni - a jedno z tých vajec som skontrolovala presvietením: Videla som, že embryo sa vo vajci pohybuje. Takže "odpadol mi kameň zo srdca". Prežilo, a ak prežilo jedno, asi aj ostatné.

zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
29.05.2023, 10:50:32 xxx.xxx.40.76

Můžete být vklidu, to je krátká doba. Záleží hodně v jaké fázi vývoje vejce jsou ale 45 minut je krátká doba pro jakoukoliv fázi. V pozdější fázi nevadí ani 2 hodiny a řekl bych i mnohem víc, ale to vyzkoušené nemám.

zvedavec
zvedavec (229 příspěvků) 29.05.2023, 10:59:56 xxx.xxx.183.76

Ďakujem.

Že to bolo 45 minút, to len tipujem. Možno to bolo menej, možno aj trošičku viac. Oveľa nie. Chodila som každý deň kontrolovať, či sa kvočka vrátila, len tentokrát som si neskoro spomenula.

frufru
frufru (26 příspěvků) 29.05.2023, 11:23:19 xxx.xxx.198.194
zvedavec:

Mám podsadenú kvočku, sedí 9. deň.

Ráno som ju dala z hniezda dole, aby sa najedla, vyprázdnila, pobehala, okúpala - tak, ako každý deň - a keď som asi po pol až trištvrte hodine išla skontrolovať, či sa vrátila (ako sa vracala každý deň), nebola na hniezde, vajcia boli takmer studené, niektoré mali náznaky vlažnosti. Keď som ju preniesla pred hniezdo, sadla na vajcia.

Aké máte skúsenosti, sú šance, že zárodky prežijú?

Ďakujem.


je lépe poštět až k večeru, kdy nejsou slpice obecně moc aktivní. Jinak mě se jednou vylíhla vejce pod hedvábkou, která byla skoro 2 hodiny mimo asi po týdnu inkubae, rpostě jsem na ni zapomněl. A vylíhlo se vše.

zvedavec
zvedavec (229 příspěvků) 29.05.2023, 13:29:42 xxx.xxx.183.76

Ďakujem. To je dobrý napad s púšťaním kvočky k večeru.

Len u nás to vzniklo tak nejak prirodzene, ešte keď som ju ani neplánovala podsadiť, spočiatku ráno sama s ostatnými vybehla, ale potom sa vrátila sedieť na hniezdo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.