Aktuálně: 5 097 inzerátů172 580 diskuzních příspěvků17 721 uživatelů

Sloučení kuřátek + kdy odebrat kvočně

JardaPecival
JardaPecival (339 příspěvků) 02.06.2023, 10:28:23 xxx.xxx.37.169

Zdravím, mám takový dilema.. Mám 4týdenní dvě kuřátka pod kvočnou a o 5-6 dní mladších 11, který jsou od začátku ve vyhřejvaný odchovně. Stavím a budu mít dodělanej druhej kurník a chci je všechy sloučit právě do toho kurníka(mimo dospělý hejno), kam můžu umístit dle potřeby i výhřevnou desku nebo keramickou žárovku. Tzn. mohl bych ty kuřata tam přesunout kdykoliv, bez ohledu na stáří a potřebu tepla. Ale teď právě nevim, jestli ty dvě mám odebírat takhle brzo tý kvočně(už jenom kvůli ní, užívá si to viditelně je spokojená), ale zas podle mě čím dřív(mladší) budou, tim líp si na sebe zvyknou. Jak to vidíte?

zvedavec
zvedavec (227 příspěvků) 02.06.2023, 10:44:04 xxx.xxx.183.76

Rovnako. Je to dilema. Asi by som kvočne kuriatka nebrala. Ale možno kvočna sa čoskoro už rozhodne kuriatka nechať. To by bolo po probléme.

A keby ich kvočna už nechala: Keďže máte početnejšiu skupinu kuriatok mladších, tie by som ponechala v prostredí, kde sa majú kuriatka pohybovať po spájaní a pridala by som tie väčšie do "cudzieho" prostredia k menším.

JardaPecival
JardaPecival (339 příspěvků) 02.06.2023, 10:50:24 xxx.xxx.37.169

Kdyby je sama nechala, bylo by to fakt to nejlepší, ale zatím to ani v nejmenším nevypadá, že by je chtěla opouštět 😄  Přídávání spíš plánuju obě skupiny do novýho najednou, aby neměla jedna skupina výhodu domácích. Ono těch 5dní rozdílu už není zas tak moc vidět, jako v prvních tejdnech.. Proto je mám takhle "blbě" odděleně..

JardaPecival
JardaPecival (339 příspěvků) 06.06.2023, 08:54:15 xxx.xxx.37.169

Tak včera před deštěm se ochladilo a koukam kvočna klove kuřata do hlavy až pištěly, když se chtěly pod ní zahřát, večer je pak vzala namilost, tak už to osamostatňování asi započalo..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.