Aktuálně: 5 019 inzerátů173 931 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Pes řeší samotu jen někdy

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 06.06.2023, 08:52:31 xxx.xxx.198.226

A nakonec: jak naložit s tím, že když se vracím, protože ječí, přestane ještě dřív, než se vůbec dostanu do patra, ať už po schodech nebo výtahem? Předpokládám, že mě slyší, že jdu, a tím pádem ví, že dosáhl svého, ale moc nevím, jak to změnit; i když budu čekat v přízemí na klid, tak než vyjedu/vyjdu nahoru, tak už zas bude ticho.

Ano, přesně jak jste napsala, já bych počkala v přízemí, dokud nebude klid, a do výtahu bych nastoupila až teprve, kdy bude pes v klidu čekat. Klidně bych se vrátila a znovu otevřela domovní dveře, jako že jsem odešla. A čekat. Až se pes uklidní, teprve dveře znovu otevřít, jako že jsem přišla (do domu). A s výtahem totéž. Jestli řve, když přivolám výtah, tak do toho výtahu nenastoupím, dokud nepřestane řvát. Klidně nechám výtah zase odjet. Ať pes vidí, že si příjezd prostě nevyřve, že naopak dojede panička jen, když je od počátku v klidu. Je to úplně stejné jako nácvik u dveří od bytu, akorát prostě o pár pater níž.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.