Aktuálně: 4 580 inzerátů178 007 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

Cena ustájení

Eji
Eji (1 příspěvků) 08.06.2023, 21:32:13 xxx.xxx.112.135

Dobrý den. 

Nejsem si jistá, jak u nás nacenit ustájení. Nejde o nic velkého, ustájko bude pouze pro 1, max 2 cizí koně. Nacházíme se na vysočině, hned vedle jednoho z větších měst. K dispozici samozřejmě seno, voda, sůl i minerálka. Jde o venkovní ustájení s celodenním přístupem do přístřešku, je k mání i venkovní box. Základní plac, který se bude brzy zpevňovat, je hliněný. Vedle je menší pastvina, během chvíle se bude přikupovat další, větší. Dále písková kruhovka, skokový materiál (který lze používat na vedlejším zatravněném placu) a jako sedlovna slouží maringotka, která se již začíná rekonstruovat (bude v ní postel, gaučík i kuchyňka), jinak je i venkovní posezení s ohništěm. Samozřejmostí jsou kontroly koní několikrát denně, asistence u kováře i veterináře. Kousek od nás rybník k plavení a jinak krásné vyjížďky do okolí. Jsme hodní a v pohodě, na všem se s námi dá domluvit. Nechci svou nabídku přecenit, ale ani nechci prodělávat. Kolik byste byli ochotní za takové ustájení dávat? V okolí máme spíš velké stáje s úplně jinými podmínkami, tudíž nelze porovnat. Jedna slečna u nás chtěla ustájit koně, má nabídka byla 3,5 tisíce, nebo minimálně 3. Zdálo se jí to moc, tak nevím, jestli je to opravdu nereálná částka?.. Díky moc za odpovědi. :) 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 08.06.2023, 22:02:58 xxx.xxx.17.33

Co jste za kraj?

Jinak pokud jste erudovaná, prostředí je velké, bezpečné a máte pěkné seno a máte čisto, tak si nechte zaplatit. Buďte vstřícná, ale ne hloupá. Uvědomte si, že od koní Vy a kolikrát ani Vaše děti narozdíl od majitele koně nepojedete ani na víkend pryč, natož na tyden.

Je typicky české nenechat se za kvalitu dobře zaplatit.

Lepší si počkat na kvalitního klienta, ušetříte si starosti a soudní majitele jsou.

Začínala bych na 4500 bez služeb navíc, ať je to kdekoli. Ale spíš 5500 a víc.

HelaS
HelaS (75 příspěvků) 08.06.2023, 22:41:23 xxx.xxx.116.228

Přesně tak. Kromě dobrého a kvalitního krmení se velmi cení práce - dohled, léčba v případě potřeby, asistence u kdečeho, dekování... spolehlivost.  5 - 6 tis.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 09.06.2023, 09:36:31 xxx.xxx.27.178
Kallisto:

Rozumím, ale myslím si že 6 je za pastevko na Vysočině asi nereálné.


Záleží, která část Vysočiny to je, Vysočina je obří, osobně znám  i Pražáky, kteří nemají důvěra ve stáje v okolí prahy a prsknou koně klidně i 100 km, když je to alespoň někde u dálnice a je to tam super...6 000 by už na ně asi byla horní hranice.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 09.06.2023, 15:11:36 xxx.xxx.27.178
-Elvira-:

Po dostavbě jízdárny by těch 5000 byla podle mě přiměřených, zvlášť, když by byla zajištěna ta asistence u kováře a veterináře.


Než ta jízdárna je důležitější to zpevnění, alespoň v okolí přístřešku a balíku. Hlína je bohužel většinou málo. 

Jízdárnu může nahradit kruhovka anebo někam dojít po kopytě, tam stejně sporťák nepůjde. Asistence u kováře a veterináře se téměř všude platí navíc a je to tak dobře. 

Už jsem zažila ošetření, kdy hloupá kontrola srůstající rány skončila několika hodinovou operací, jelikož vet našel v ráně nebezpečné pouzdro hnisu.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 09.06.2023, 17:15:43 xxx.xxx.147.163
Eji:

Dobrý den. 

Nejsem si jistá, jak u nás nacenit ustájení. Nejde o nic velkého, ustájko bude pouze pro 1, max 2 cizí koně. Nacházíme se na vysočině, hned vedle jednoho z větších měst. K dispozici samozřejmě seno, voda, sůl i minerálka. Jde o venkovní ustájení s celodenním přístupem do přístřešku, je k mání i venkovní box. Základní plac, který se bude brzy zpevňovat, je hliněný. Vedle je menší pastvina, během chvíle se bude přikupovat další, větší. Dále písková kruhovka, skokový materiál (který lze používat na vedlejším zatravněném placu) a jako sedlovna slouží maringotka, která se již začíná rekonstruovat (bude v ní postel, gaučík i kuchyňka), jinak je i venkovní posezení s ohništěm. Samozřejmostí jsou kontroly koní několikrát denně, asistence u kováře i veterináře. Kousek od nás rybník k plavení a jinak krásné vyjížďky do okolí. Jsme hodní a v pohodě, na všem se s námi dá domluvit. Nechci svou nabídku přecenit, ale ani nechci prodělávat. Kolik byste byli ochotní za takové ustájení dávat? V okolí máme spíš velké stáje s úplně jinými podmínkami, tudíž nelze porovnat. Jedna slečna u nás chtěla ustájit koně, má nabídka byla 3,5 tisíce, nebo minimálně 3. Zdálo se jí to moc, tak nevím, jestli je to opravdu nereálná částka?.. Díky moc za odpovědi. :) 


3 tisíce se jí zdálo moc? Jsem od ČB, za ustájení s boxem je základní sazba 8 000. Dobře, bez boxu...bych dala 6 000.

Píšu jako bývalý ustajovatel i majitel koně. Mám zkušenosti z obou stran.

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 09.06.2023, 18:33:12 xxx.xxx.63.77

Tachovsko - pastevní ustájení několika hektarech, oddělená stáda valachů a klisen... seno, voda, minterální lizy v ceně. přístřešky ve výbězích, případně možno využít box- zavírání pouštění a kydání si zajišťuje majitel. Splachovací WC, tekoucí voda, kuchyňka, zázemí. Skříně na vybavení atd... Ohrazená písková jízdárna, ohrazená venkovní velká kruhovka ve stáji krytá kruhovka o malém průměru. 4k měsíčně bez dph.  

Anonymní (neregistrovaný) 09.06.2023, 21:45:20 xxx.xxx.50.86
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 09.06.2023, 09:36:31

Za 7tis mam vondrov. Hala kruhovky jizdarny a box. V cene teda klasika a seno. Za ostatní věci příplatky měsíční 4km od Budejek. 6 tis za pastevko bez zazemi..... Nevim no

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 10.06.2023, 07:55:39 xxx.xxx.18.138
Eji:

Dobrý den. 

Nejsem si jistá, jak u nás nacenit ustájení. Nejde o nic velkého, ustájko bude pouze pro 1, max 2 cizí koně. Nacházíme se na vysočině, hned vedle jednoho z větších měst. K dispozici samozřejmě seno, voda, sůl i minerálka. Jde o venkovní ustájení s celodenním přístupem do přístřešku, je k mání i venkovní box. Základní plac, který se bude brzy zpevňovat, je hliněný. Vedle je menší pastvina, během chvíle se bude přikupovat další, větší. Dále písková kruhovka, skokový materiál (který lze používat na vedlejším zatravněném placu) a jako sedlovna slouží maringotka, která se již začíná rekonstruovat (bude v ní postel, gaučík i kuchyňka), jinak je i venkovní posezení s ohništěm. Samozřejmostí jsou kontroly koní několikrát denně, asistence u kováře i veterináře. Kousek od nás rybník k plavení a jinak krásné vyjížďky do okolí. Jsme hodní a v pohodě, na všem se s námi dá domluvit. Nechci svou nabídku přecenit, ale ani nechci prodělávat. Kolik byste byli ochotní za takové ustájení dávat? V okolí máme spíš velké stáje s úplně jinými podmínkami, tudíž nelze porovnat. Jedna slečna u nás chtěla ustájit koně, má nabídka byla 3,5 tisíce, nebo minimálně 3. Zdálo se jí to moc, tak nevím, jestli je to opravdu nereálná částka?.. Díky moc za odpovědi. :) 


Ja jsem provozovatel ustájení pro 40 koni a zároveň majitel 4 koni. Vyzkoušela jsem si všechny typy ustájení. U nás máme 8 tis/měsíčně. Máme velkou staj,kydani 1x denně plus během dne vybíráni bobku,seno jádro 3x denně,k dispozici paddocky nebo vybeh,vyjížďky v arealu (máme lesík s cestami na cca 30 minut krokem) nebo vyjížďky do lesa a do hor. Dostupnost z většího města (jsme na jeho okraji),staly tým osetrovatelu,dozor 12 hodin,přes noc mám kamery,abych si mohla kontrolovat. Vet a kovář přímo v miste,ale zařizuje si každý soukromník sám . Bandaze ,masky v cene. 

Kruhovna,dvě venkovní jizdarny,hala. Sedlovny vytápěné,toalety se sprchami.  

Zdražovali jsme letos v lednu,par lidi kvůli tomu odešlo,predtim 6 tis. Cena ale už neodpovídala nákladům,zejména na zaměstnance. Chapu,že každý koňak rad ušetří,protože co si budem,pece je finančně náročná,ale já chci mít staly tým českých osetrovatelu a udržet kvalitu a cistotu arealu a to mi zadarmo nikdo dělat nebude.   

To co popisujete bych já nabídla za 5500-6 tis korun 

kometa
kometa (4408 příspěvků) 10.06.2023, 07:58:02 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Za 7tis mam vondrov. Hala kruhovky jizdarny a box. V cene teda klasika a seno. Za ostatní věci příplatky měsíční 4km od Budejek. 6 tis za pastevko bez zazemi..... Nevim no


Hala je v ceně ustájení? Vím, že kamarádka jezdila i v zimě ven, aby nemusela platit za halu. Ale už je to dost let, tak se to asi změnilo.

 

Anonymní (neregistrovaný) 10.06.2023, 15:34:25 xxx.xxx.19.177
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 10.06.2023, 07:58:02

V priplatcich psana není a to tam maj jinak rozepsany vše (bandaze, kamase, zvony, deky, stajovy deky atd) 

Anonymní (neregistrovaný) 10.06.2023, 15:38:50 xxx.xxx.19.177

Omluva hala se platí. Za to co je v popisu bych dala 6 pokud by se nehrotilo seno (množství) a kůň mohl mít nějakou malou dávku něčeho základního do žlabu. Pak proč ne

-Elvira-
-Elvira- (28 příspěvků) 11.06.2023, 10:31:01 xxx.xxx.25.243
JanaJanaJanaJana:

Než ta jízdárna je důležitější to zpevnění, alespoň v okolí přístřešku a balíku. Hlína je bohužel většinou málo. 

Jízdárnu může nahradit kruhovka anebo někam dojít po kopytě, tam stejně sporťák nepůjde. Asistence u kováře a veterináře se téměř všude platí navíc a je to tak dobře. 

Už jsem zažila ošetření, kdy hloupá kontrola srůstající rány skončila několika hodinovou operací, jelikož vet našel v ráně nebezpečné pouzdro hnisu.


Jo s tím zpevněním je to pravda. Já jsem holt zhýčkaná a beru jako standard, že koně mají možnost i v největším hnusu stát na pevným. To jsem v úvodu přehlédla, že není úplně dořešen. Letošní mokrou zimu jsem si říkal, že nezpevněný krmiště fakt nezávidím nikomu. Z betonu se ty promáčené bobky sbírají jedna radost 😃

Naopak nesouhlasím s tím, že do takového ustájení si koně nedá někdo, kdo by s koněm chtěj pracovat na jízdárně. Menší venkovní ustájení pro 5-10 koní je za mě ideál pro koně, co nějak rekreačně pracuje, párkrát za rok nějaké závody. V týdnu 2x jízdárna, o víkendu vyjížďka. Je velký benefit mít tu jízdárnu hned ve stáji.

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 12.06.2023, 07:53:45 xxx.xxx.224.171
Jesie:
-Elvira-:

Jo s tím zpevněním je to pravda. Já jsem holt zhýčkaná a beru jako standard, že koně mají možnost i v největším hnusu stát na pevným. To jsem v úvodu přehlédla, že není úplně dořešen. Letošní mokrou zimu jsem si říkal, že nezpevněný krmiště fakt nezávidím nikomu. Z betonu se ty promáčené bobky sbírají jedna radost


Já bych taky bez zpevněné plochy už nechtěla být. Je to mazec a ve chvíli,kdy člověk  ( a i kůň) pozná to blaho,stát na pevném a bez nánosů bahna....už nechce jinak :) A dají se vymyslet finančně dostupné varianty.pamatuji si,jak jsme před lety tahali umělý trávník ze zrušeného fotbalového hřiště :) a bylo to super.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 12.06.2023, 08:27:47 xxx.xxx.224.101
Jesie:

Já bych taky bez zpevněné plochy už nechtěla být. Je to mazec a ve chvíli,kdy člověk  ( a i kůň) pozná to blaho,stát na pevném a bez nánosů bahna....už nechce jinak :) A dají se vymyslet finančně dostupné varianty.pamatuji si,jak jsme před lety tahali umělý trávník ze zrušeného fotbalového hřiště :) a bylo to super.


Kamarádka má v zimních padocích prosívku. nebylo to finančně likvidační. Ale pravda, pár kilometrů od baráku je lom.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 12.06.2023, 09:23:45 xxx.xxx.27.178
Jesie:

Já bych taky bez zpevněné plochy už nechtěla být. Je to mazec a ve chvíli,kdy člověk  ( a i kůň) pozná to blaho,stát na pevném a bez nánosů bahna....už nechce jinak :) A dají se vymyslet finančně dostupné varianty.pamatuji si,jak jsme před lety tahali umělý trávník ze zrušeného fotbalového hřiště :) a bylo to super.


Já tady mluvím za skupinu ustájených, i když myslím, že tady dost kopu i za ustajovatele :) pro mne je zpevněná plocha + její pravidelný úklid  při výběru alfa omega. Mám tím na mysli přístřešek a okolí + tam, kde stojí balík. Už jsem v minulosti řešila x zbytečných zdravotních problémů způsobených tím, že kůň stojí v kombinaci bláto + s.ačky. Úplně zbytečné.

Průšvih je, že jako tady majitelka budoucího ustájení nemůže sehnat solidního platícího nájemce, tak já jsme ten zas solidní platící nájemce, který ví, co je nutný základ, je to ochoten zaplatit, ale těch stájí, co chápou, že jsem platící klient a oni poskytují službu, je jak šafránu :D 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.