Aktuálně: 4 829 inzerátů175 398 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Zrychlené dýchání před porodem

Anonymní (neregistrovaný) 09.06.2023, 16:58:10 xxx.xxx.92.134

Zdravím, než budu otravovat veterináře zeptám se tady.

Je zrychlené dýchání před porodem normální?

Fena 61.den od krytí od rána zrychleně dýchá (podobně jako když je jí horko), hledá si místečko (zkouší jestli by přeci jenom nemohla být raděj v boudě než v porodní bedně), když jsem v bedně s ní tak spí nebo se mazlí, chuť k jídlu má stále velikou (stejně jako celý život), není nervózní, jenom rychle dýchá.  Je mi jasné že se blíží podrod, je dusno, 21 stupňů a taky je to chlupáč, ale je to moje i její poprvé a znervózňuje mě, že jsem o ničem takovém v literatuře nenašla ani zmínku.  Předem děkuju za odpovědi

kometa
kometa (4271 příspěvků) 09.06.2023, 17:02:39 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Zdravím, než budu otravovat veterináře zeptám se tady.

Je zrychlené dýchání před porodem normální?

Fena 61.den od krytí od rána zrychleně dýchá (podobně jako když je jí horko), hledá si místečko (zkouší jestli by přeci jenom nemohla být raděj v boudě než v porodní bedně), když jsem v bedně s ní tak spí nebo se mazlí, chuť k jídlu má stále velikou (stejně jako celý život), není nervózní, jenom rychle dýchá.  Je mi jasné že se blíží podrod, je dusno, 21 stupňů a taky je to chlupáč, ale je to moje i její poprvé a znervózňuje mě, že jsem o ničem takovém v literatuře nenašla ani zmínku.  Předem děkuju za odpovědi


Ano, je.

Anonymní (neregistrovaný) 09.06.2023, 17:12:58 xxx.xxx.92.134

Děkuji. A je nějaký způsob jak jí ulevit? Může se jít chladit na kachličky, ale nemá zájem...

kometa
kometa (4271 příspěvků) 09.06.2023, 17:19:07 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Děkuji. A je nějaký způsob jak jí ulevit? Může se jít chladit na kachličky, ale nemá zájem...


Píšete, že nemá zájem jít na kachličky. Není hloupá, kdyby potřebovala, tak na ně jde. 

Hoďte se do klidu a jenom sledujte.

janaa
janaa (383 příspěvků) 09.06.2023, 19:04:11 xxx.xxx.174.242

Tohle dýchání nemá s horkem nic společného. Probíhá první doba porodní, i kdyby byl leden,teploty pod nulou a fena venku,bude funět stejně

Anonymní (neregistrovaný) 10.06.2023, 09:31:42 xxx.xxx.29.18

Tak je to den a jsme stále kdy jsme byly. S veterinářem máme prokonzultováno (a nejsem o nic chytřejší), porod se může rozjet a nebo taky ne.  Jak dlouho tahle fáze trvala u vašich fen? (Větší plemeno a poprvé)

Ona je jinak v klidu, až na to zrychlené dýchání a potřebu mít mě u sebe v porodní bedně. Teď zrovna spí, snídani si dala s velkou chutí, jako vždy, občas jde štěkat aby se neřeklo (hlídá), netváří se nijak zvlášť nervózně (občas přehrábne bednu nebo si přelehne, ale to je všechno). Teplotu má 37,3, výtok žádný. 

Sarah01
Sarah01 (1601 příspěvků) 10.06.2023, 20:48:06 xxx.xxx.162.253

Předtím, než začne první doba porodní, měla by teplota klesnout o cca 1,5 stupně. Ale to asi víte. Takže ještě je čas, bych řekla. 

Jinak ono to může být i u jednoho plemena dost odlišné, některé feny před porodem třeba zvrací a vůbec nežerou, moje fena toto vůbec neměla a žrala pořád jak zjednaná.

Klidně se pořádně vyspěte, možná to přijde někdy v noci.

bery25
bery25 (29 příspěvků) 29.11.2023, 06:29:52 xxx.xxx.33.222
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 29.11.2023, 06:11:27

skor mi išlo o počet šteniatok,nie je zle vediet kolko šteniat sa ma narodit,a či ide všetko v poriadku😉

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 29.11.2023, 06:35:37 xxx:xxx.7c34:95a5
bery25:

skor mi išlo o počet šteniatok,nie je zle vediet kolko šteniat sa ma narodit,a či ide všetko v poriadku😉


znám chovatele, kteří na RTG chodí i ty, kteří říkají, že je zbytečné stresovat březí fenu vyšetřením, které není potřeba. Takže to je jen na Vašem rozhodnutí.

janaa
janaa (383 příspěvků) 29.11.2023, 07:21:33 xxx:xxx.d708:e639
bery25:

skor mi išlo o počet šteniatok,nie je zle vediet kolko šteniat sa ma narodit,a či ide všetko v poriadku😉


Pokud je štěňat víc, stejně se často překrývají tak, že je to plus mínus . Takže jistotu počtu štěňat stejně nemáte. Za mě zbytečné, pokud se třeba nečeká jedno, dvě štěňata, je obava z velkých štěňat apod.

Sarah01
Sarah01 (1601 příspěvků) 29.11.2023, 08:40:49 xxx.xxx.11.197
bery25:

skor mi išlo o počet šteniatok,nie je zle vediet kolko šteniat sa ma narodit,a či ide všetko v poriadku😉


A na co vám to bude? Logicky stejně po porodu pojedete na poporodní vyšetření, jestli tam něco nezůstalo, ne? Pro mě je prioritou, aby byla fena před porodem v naprosté pohodě. Nikam jsem ji už netahala, všechno bylo připravený, klid a pohoda. Možná bych to víc řešila, kdyby se mělo narodit jen jedno štěně a tím pádem plánovaný císař.

bery25
bery25 (29 příspěvků) 29.11.2023, 09:45:10 xxx.xxx.33.222
Sarah01:

A na co vám to bude? Logicky stejně po porodu pojedete na poporodní vyšetření, jestli tam něco nezůstalo, ne? Pro mě je prioritou, aby byla fena před porodem v naprosté pohodě. Nikam jsem ji už netahala, všechno bylo připravený, klid a pohoda. Možná bych to víc řešila, kdyby se mělo narodit jen jedno štěně a tím pádem plánovaný císař.


tak to ano,ale vychadza mi to na silvester ,novy rok,tak som chcel cim viac informacii ,aj počet steniatok,aby som nerobil zbytočne paniku ked ma už taky termin,keby som mal potvrdene ze ich ma šest a šest bude,tak budem kludnejši samozrejme.

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 29.11.2023, 10:25:01 xxx:xxx.c738:98d3
bery25:

tak to ano,ale vychadza mi to na silvester ,novy rok,tak som chcel cim viac informacii ,aj počet steniatok,aby som nerobil zbytočne paniku ked ma už taky termin,keby som mal potvrdene ze ich ma šest a šest bude,tak budem kludnejši samozrejme.


hlavně si zajistěte veterináře, který i o svátcích bude ochoten kdykoli zasáhnout, kdyby porod nešel tak, jak má… A možná raději ještě jednoho do zálohy (takové to - zrovna jsem u mladých na návštěvě mimo město… nebo nezlobte se, ale do auta sednout nemůžu… a nebo zrovna operuji závažný případ…)

Držím palce, aby vše šlo bez potíží…

kometa
kometa (4271 příspěvků) 29.11.2023, 10:33:17 xxx.xxx.224.101
bery25:

tak to ano,ale vychadza mi to na silvester ,novy rok,tak som chcel cim viac informacii ,aj počet steniatok,aby som nerobil zbytočne paniku ked ma už taky termin,keby som mal potvrdene ze ich ma šest a šest bude,tak budem kludnejši samozrejme.


,tak som chcel cim viac informacii

Viz Xerxova - hlavně si zajistěte veta, který bude v případě průšvihu na telefonu. Ještě lépe více vetů. Když už to vychází na svátky.

bery25
bery25 (29 příspěvků) 29.11.2023, 11:29:09 xxx.xxx.33.222

dakujem ,praveže je ešte aj k tomu prvorodička,no som odkial som,vela možnosti tu nie je,ale mam zajednane v jednej veterinarnej nemocnici v meste,keby niečo autom som za hodinku tam,dufam že nebudu všetci vychodnare pjane v tedy😂

janaa
janaa (383 příspěvků) 29.11.2023, 11:34:10 xxx:xxx.6c3e:dbeb

Hele,to je fakt alfa a omega, mít na telefonu důvěryhodného veta. Ideální je se domluvit předem a v průběhu porodu veta informovat. Já dávám vědět, když fena začne prodýchávat, začne první doba porodní, pokud je dlouhá,tak průběžně informuju, pak když odejde hlenová zátka, když se narodí první štěně… dát vědět,že porod začíná je dobré proto, aby vet věděl,že má být připraven. I v průběhu roku,natož na Silvestra. A o to víc je potřeba mít domluveného veta,který je spolehlivý. 

bery25
bery25 (29 příspěvků) 29.11.2023, 12:39:01 xxx.xxx.33.222
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 29.11.2023, 11:34:10

ano,to mi je jasne,snad bude vsetko v poriadku ,ale mam zajednanu vet,nemocnicu a kto už bude mat službu ja neviem,maju pohotovost non stop,spolahliveho veta ktory by urobil aj cisarsky rez keby bolo treba v blizkosti nepoznam,a samozrejme porod začne o polnoci,to je priam istota🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.