Aktuálně: 4 985 inzerátů174 052 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Proč chovatelské stanice tají cenu štěnat?

Anna (neregistrovaný) 10.06.2023, 12:54:33 xxx.xxx.79.243

Proč chovatelské stanice neuvádí cenu štěňat a na dotaz na cenu neodpovídají? To ji tvoří až podle kabátu? Sháním fenečku welššpringršpaněla, momentálně mají štěňátka ve čtyřech chovatelských stanicích. Telefon neberou a na email neodpovídají.

Neznáte někdo přibližnou cenu štěňátek?

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 10.06.2023, 13:55:10 xxx.xxx.62.51
Anna:

Proč chovatelské stanice neuvádí cenu štěňat a na dotaz na cenu neodpovídají? To ji tvoří až podle kabátu? Sháním fenečku welššpringršpaněla, momentálně mají štěňátka ve čtyřech chovatelských stanicích. Telefon neberou a na email neodpovídají.

Neznáte někdo přibližnou cenu štěňátek?


Tak předpokládám, že seriózním zájemcům cenu na dotaz sdělí. Akorát to asi nesmí být první otázka, na niž se ptám. Řešívali jsme to na IF. Chovatelství je i konkurenční prostředí, řada chovek prostě nemá ceny vyvěšeny na webu. Proč také...

Pokud nereagují, asi bych napsala SMS, že mám vážný zájem a ať mi sdělí, kdy je vhodné telefonovat.

Anonymní (neregistrovaný) 10.06.2023, 15:33:03 xxx.xxx.19.177
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 10.06.2023, 13:55:10

Ne kazdy ma nervy volat a psát na 20 stanic zebrat o odpověď. Chovatele by si taky usetrili tunu práce s ne čtením mailu blabla a dotaz na cenu a rovnou by si vytřídili část lidi. Nezabilo je uvést cena 20-35tis dle předpokladů pro chov např. Já to taky nesnáším a popravdě když jsem známé sháněla psa takové nabídky se vyřazovaly rovnou. 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 10.06.2023, 16:12:46 xxx.xxx.15.85

Já když hledala štěně, vybírala jsem podle toho jak mi chovatel seděl, popř. podle rodičů plánovaného vzhu, ne podle ceny. Když jsme hledala CHS, psala jsme sáhodlouhé emaily o sobě a co mám v plánu se psem dělat, na cenu jsem se ptala až pak. Několik chovek jsme objela i osobně. Osobně, kdyby někoho u mých koček zajímala jen cena, nevím nevím 

hmn (neregistrovaný) 10.06.2023, 16:49:37 xxx.xxx.0.224

uvádění cenového rozpětí by bylo solidní jednání, vždyť jde o obchod! A zájemce by měl hned jasno, tudy cesta ne/vede.

A vůbec to není o JEN ceně přeci!

Takže, chovatelé odchovávající a prodávající odchovy - proč to cenové rozpětí neuvádíte?

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 10.06.2023, 20:30:54 xxx.xxx.162.253

Já jsem teda cenu měla všude uvedenou, ovšem pravda je, že většina zájemců se na ni vůbec neptala, zajímaly je jiný věci, třeba zdravotní výsledky rodičů. Co se týká ceny, tak většinou mi řekli, že ji respektují. Ale nejspíš věděli, jak se zhruba ceny pohybují.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 10.06.2023, 20:33:26 xxx.xxx.210.64

15 litrový rozptyl mě teda nenadchnul. Nemáte něco jako standard nestandard? Tak ten je za 20, tamten za 35. Když uvedete ceny, množky to budou mít těžší.

Ceny se jasně neuvádí proto, aby nebylo vidět, že jsem levnější - kazím ceny + moji psi nestojí za víc.

Hledám pitbullka, ceny vidím hned, jiná plemena v AKC marketplace mají také ceny, dá se tam proklikat na info, co které vyšetření znamená...  Jen tady jsme záhadní, nebo kdo ještě hraje tuhle hru? Je to úplně zbytečné.

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 11.06.2023, 00:52:08 xxx.xxx.63.87
megi-the-pes:

15 litrový rozptyl mě teda nenadchnul. Nemáte něco jako standard nestandard? Tak ten je za 20, tamten za 35. Když uvedete ceny, množky to budou mít těžší.

Ceny se jasně neuvádí proto, aby nebylo vidět, že jsem levnější - kazím ceny + moji psi nestojí za víc.

Hledám pitbullka, ceny vidím hned, jiná plemena v AKC marketplace mají také ceny, dá se tam proklikat na info, co které vyšetření znamená...  Jen tady jsme záhadní, nebo kdo ještě hraje tuhle hru? Je to úplně zbytečné.


Já si právě myslím, že když se uvedou ceny, tak to množky budou mít lehčí.

Zjistí, že třeba plemeno to a to se prodává za 30k. Takže se budou orientovat a vědět, že svoje jakoplemeno mají prodávat třeba o desítku nebo o polovinu levněji.

Ale nevím. Kdybych chovala, a dostala jako první dotaz otázku na cenu, asi by mi to vadilo. Jasně, že je cena hodně důležitá. Ale třeba při koupi mé Elsy jsem se o cenu zajímala opravdu až poté, co jsem chovatelku navštívila, viděla prostředí, viděla oba rodiče, zjistila jaké zdr. testy dělají atd.

Jinak ale obecně je mi to celkem jedno; reagovala jsem zde proto, že si pamatuji, že jsme to několikrát probírali na IF a tehdy tedy byly názory ty, že není nic špatného na tom ceny u inzerce neuvádět. Tím neříkám, že jste tento názor zastávala Vy nebo někdo další z tohoto vlákna.

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 11.06.2023, 04:13:09 xxx.xxx.19.83

inzeráty bez ceny jsou na pytel. je to přece obchod. prodávající má představu.

 

no a kupující jí potřebuje taky. jen málo lidem je fakt jedno, jestli to stojí deset nebo padesát.

Mi
Mi (171 příspěvků) 11.06.2023, 06:49:10 xxx.xxx.0.1

Za život jsem měla taky pár odchovů a nikdy mi nevadila otázka o ceně.Chápu to,někdo si  vybere plemeno,několik chovatelů kteří mu připadají solidní a splňují všechno co očekává, výstavní úspechy jsou tam stejné,kolikrát i stejný otec a tak se bude samozřejmě řídit podle ceny.Ale to právě chovatelé nechtějí,mají pocit že návštěvou a řečičkama o výběru toho nejlepšího zájemce si ho zaháknou a ten už nebude o cenách pátrat.Je to taková trochu nekalá hra.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 11.06.2023, 09:04:39 xxx.xxx.0.224

kdybych byla chovatel produkující a prodávající štěňata, tak netvrdím, že mám cenu na stránkách, ale bylo by to první, co sdělím potencionálnímu zájemci. Nebudu se zbytečně vykecávat s někým, s kým se zcela v této nezanedbatelné otázce míjíme - platno pro obě strany.

A mmch, pyreneják je Ital a tak nějak mám tušení, že tam byla cena štěněte paušálně určena klubem.

Anna (neregistrovaný) 11.06.2023, 09:05:37 xxx.xxx.79.243

Děkuji všem za názor na toto téma. 🙂 

Mě rozhodně nejde jenom o cenu,  dvě welšky s PP už jsem měla a dost o tom plemeni vím. Taky vím za kolik se prodávají ty bez PP, protože množitelé cenu netají. Kdyby u čistokrevných štěňat byla cena uvedená, jistě by to odradilo ty zájemce, kteří o chovu nic nevědí, jen se jim zalíbil pejsek.

A chovatelské stanice by měly méně práce s výběrem vhodného  páníčka. 🙂

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 11.06.2023, 09:08:52 xxx.xxx.220.104

Tak u N.O. se ceny celkem uvádějí a vím tak přibližně kolik štěnda stojí. Moje chovatelka měla cenu normálně uvedenou v inzerátu, vše o rodičích, jejich zdraví, vyšetření, zkoušky. Je fakt, že jsem se setkala s tím, že jiné štěndo bylo dražší než moje, přitom jeho matka nebyla co. se týká např. zkoušek nic moc. Ale, tak třeba jí to k chovu stačilo a dál to neřešila. Nevím. Moje chovatelka je začínající, měla na feně teprve 2. vrh, fenu má jednu. S tou cvičí. Štěndo bylo předáno vpořádku, naočkováno, odčerveno, s kupní smlouvou, ještě jsme dostali balíček do začátku, ne malý. Opravdu se snažila dělat to okolo štěňat, aby vše bylo tak, jak má. S chovatelkou jsme v kontaktu.A myslím si, že od takové chovatelky si štěně klidně vezmu. Předešlou fenku jsem měla z chovky, kde se už několikrát otočila abeceda, štěnda tam byli vlastně celoročně, chovných fen více, prostě z takové chovky už bych štěně nevzala.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 11.06.2023, 09:16:16 xxx.xxx.0.224

"kde se už několikrát otočila abeceda, štěnda tam byli vlastně celoročně, chovných fen více, prostě z takové chovky už bych štěně nevzala"

jen k tomuto - tohle automaticky neznamená, že jde o špatnou CHS s nekvalitními odchovy. Na jedné feně s dejmě tomu třemi vrhy za život svůj chov nepostavíš.

 

"Já si právě myslím, že když se uvedou ceny, tak to množky budou mít lehčí."

množky moc dobře ceny znají, o to bych se vůbec nebála

a i bych řekla , že jednou z věcí, které jim hrají do karet, je ta neprůhlednost CHS ohledně cen

Anonymní (neregistrovaný) 11.06.2023, 10:31:09 xxx.xxx.62.8

Já se určitě nebudu hádat, a jak jsem psala, je mi to trochu jedno (nechovám a nic s PP pořizovat nehodlám, alespoň ne v dohledné době).

Ale třeba zadavatelka píše:

"Kdyby u čistokrevných štěňat byla cena uvedená, jistě by to odradilo ty zájemce, kteří o chovu nic nevědí, jen se jim zalíbil pejsek."

A já si to myslím také. Lidé nerozumějící pořádně tomu, co to je PP, co to je bPP, jdou mnohdy prvořadě po ceně. Uvidí, že plemeno XY je třeba za 40k, ale např. na Bazoši zrovna toto jakoplemeno (jenže to oni nebudou vědět, že je to jakoplemeno) je o polovinu levnější...

Znovu zdůrazňuji, že to ale neznamená být nějaký extra tajnůstkář, co se ceny týká. Ostatně o Else jsem psala, cenu jsem nezjišťovala jako první věc. Ale když jsem se její cenu dozvěděla, snažila jsem se srovnávat s jinými chovkami...a matně si vybavuji, že na mě vyjely i inzeráty bPP. Ale to už jsem tehdy byla řádně poučená (i díky IF), že prostě chci mít zaručeno plemeno a chci, aby mi vyrostla opravdová Mainka!cat-face

Jo a obecně si myslím, že to neuvádění přímo v inzerci je kvůli konkurenci. Můj názor...

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 11.06.2023, 10:37:30 xxx.xxx.62.8
Bodlinka:

inzeráty bez ceny jsou na pytel. je to přece obchod. prodávající má představu.

 

no a kupující jí potřebuje taky. jen málo lidem je fakt jedno, jestli to stojí deset nebo padesát.


S tímto naprosto souhlasím...

Ale právě proto řada lidí si koupí zvíře za desítku bez PP, a ne za padesátku s PP. Ale to se už poněkud točíme v kruhu. A jsme zpět v nekonečných diskuzích PP vs. bPP. A je to marné, protože já jsem v posledních dvou letech měla ve svém nejbližším okolí tři případy shánění nového psa a konkrétního plemene a všichni šli do bPP. A to jsem se snažila vysvětlovat a přesvědčovat. Ne, nic nepomohlo. Dlužno dodat, že zatím ti psi jako dané plemeno opravdu vypadají.

Jo a myslím si také, že mnohem častěji mají cenu uvedenu množitelé než skuteční chovatelé.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 11.06.2023, 10:44:03 xxx.xxx.220.104

jen k tomuto - tohle automaticky neznamená, že jde o špatnou CHS s nekvalitními odchovy. Na jedné feně s dejmě tomu třemi vrhy za život svůj chov nepostavíš.  

A tak jo, ta chovka s vícero fenama, neříkám, že má špatné zvířata, ale slyšela jsem o ní už dost špatných věcí, ještě k tomu jsou to psi exterieraci, do kruhu na výstavy, jinak k ničemu. Exterieraka fakt už bych nechtěla. Víc se k tomu vyjadřovat nebudu. Co se týká mojí současné chovatelky, myslím, že to s tím chovem až tak nepřehání. CHovat vlastně ani nechtěla, ale měla fenu, začla s ní cvičit, no a uchovnila. Tak měla 2 vrhy, 3. plánuje až na přes rok. Jestli vůbec

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 11.06.2023, 12:32:17 xxx.xxx.189.104

S tou uváděnou/neuváděnou cenou štěňat....na jednu stranu fajn, mám zájem o to a to štěně a chci ho protože jsem si vybrala pečlivě tohle plemeno, aby mi vyhovovalo povahou, naturelem...atd atd a tak by mě cena měla zajímat až v poslední řadě, protože pořizovací cena je potom za celý život psa jen zlomek finančních nákladů...a nemusí to být jenom případné výdaje za veterinu, v případě velkých plemen už i to "žrádlo" nevyjde na úplně malé peníze.

Např. já mám dva velké psy. Psy plemen, kde se ty průměrné ceny nešplhají do závratných výšin. Oba pesani pořizovací cena 25 tisíc. Když to řeknu nepejskaři, popř. pejskaři bez PP a nebo s voříškem, tak většinou omdlí a když se probere z bezvědomí, tak mi řekne, že 50 tisíc by za psy nedal. Ale těch padesát tisíc je sranda...jen základní krmení mě vyjde cca na 4000,- a to nic dalšího nepočítám...nepočítám mňamky, nepočítám zakapávání proti klíšťatům apod.A když si to potom člověk spočítá, tak třeba za deset let už je to nýgl nágl nový auto. Ale já jezdim ve strarým vraku, protože jsem socka a nemám na provoz dvou velkých psů a na nové nebo zánovní auto zároveň. 

Jasně nemám problém zavolat chovateli a ano neptám se na cenu na prvním místě, protože mě zajímají přednostně jiné věci...ale zároveň mám psy na mazlíky, nemám chovatelské ani sportovní ani jiné ambice, tak mám nějaký strop kolik jsem ochotná za psa na mazla dát a tak jsem prostě nejela pro leonbegří slečnu do "západního" Německa, když byl v Čechách zrovna štěňat nedostatek a já nutně potřebovala psí holku teď hned, protože 42 tisíc za štěndo už bylo prostě nad můj rozpočet.

Upřímně mě to třeba mrzí, že často u inzerátů štěňat s PP ty ceny nejsou uváděny...já si totiž myslím, že na tom často profitují právě množky. Ty totiž cenu uvedou a člověk si potom řekne "no když štěně bez PP stojí tolik, tak kolik musí stát to štěně s PP (u inzerátu jsou často uváděné tituly z výstav, provedená vyšetření...a čím víc tam toho je, tak pro laika to, si myslím, automaticky znamená, že cena bude astronomická), ale často ten rozdíl cen s PP a bez PP není nějak závratný...jasně určo to o pár tisícovek bude, ale stále to může být akceptovatelné. Druhá věc je...že člověk, který se zatím jen tak porozhlíží, tak by měl jakýs takýs přehled o cenách štěňat s PP daného plemene a pokud je cena inzerovaných štěňat oproti nějakému průměru výrazně nižší, tak už to znamená zdvižený prstík "bacha, něco nemusí být v pořádku". Tu zkušenost mám já u pyrenejky...dejme tomu, že průměrná cena štěňat se pohybovala 25-30 tisíc a najednou narazím na štěňata, která vypadají jako ideál...francouzský pes, matka pracovní fena na farmě, štěnítka socializovaná se zvířaty na farmě a cena 15 tisíc...to je prostě divný...

A ještě bych k tomu dodala, že podobné diskuze proběhly i na fauně a musím říct, že já mám pocit, že člověk, co si to pak přečte, musí mít nutně dojem, že zeptat se na cenu štěněte je něco nemravného...bože, jen se nezeptat chovatele na cenu hned, protože pak by chovatel mohl nabýt dojmu, že mě zajímá jenom cena a přitom opravdu může jít o člověka, který nemá dojem ani pojem, kolik takové štěně s PP stojí a snaží se tedy nějak získat informace, jak se ceny pohybují a zda na to vůbec má finance....a kdy už je tedy vhodná doba se zeptat. Ono my, co už máme nákup nějakého štěněte za sebou, tak víme své, ale člověk, co kupuje poprvé...

Jako chápu, že třeba ne všechny štěňata z vrhu budou za stejnou cenu...v tom případě by mi přišlo lepší než inzerovat cenu od-do, inzerovat každé štěně zvlášť, neboť si umím živě představit, že se lidi budou dotazovat na ta levnější štěňata, obzvlášť pokud je pes kupován čistě jako společník. Nejsem chovatel, takže možná, že nemám ten správný pohled na věc, ale třeba výše Anet psala, že u NO jsou ty ceny běžně uváděny...ale u většiny ostatních plemen si to prostě člověk musí nějak zjišťovat .... 

Často padaly rady, že než štěně bez PP, tak raději třeba rok počkat a našetřit si na štěně s PP, ale kolik si mám našetřit?? Jak zjistím ceny?? Buď se tedy zeptám někde na diskuzi a lidi, co dané plemeno mají a mají nějaký přehled o cenách mi to tajemství sdělí a nebo si aktuálně najdu několik inzerátů a zavolám chovateli "Dobrý den, aktuálně štěně nechci, ale potřebovala bych vědět, jaké jsou ceny takových štěňat." Což třeba s mojí povahou mi to přijde takový trapný. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.