Aktuálně: 4 984 inzerátů174 041 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Venčení - pes na volno?

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 14.06.2023, 13:21:36 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 14.06.2023, 13:18:17

Takto to bylo kdysi přesně napsáno na ifauně. Doslova. Ale máte pravdu, byl to "výklad", nikoli citace zákona samotného. Díky za správné navedení.

Doron (neregistrovaný) 14.06.2023, 15:30:18 xxx.xxx.162.50

Jj, souhlas. "Stůj" je nejlepší. Já to takhle dělám u Gučáka, je to dominantní pes a myslím, že má pocit, že má ostatní psy na starost, nechce se otočit zády.

Takže "stůj", on kontroluje situaci, dojdu k němu a pak už to nechá na mně.

Terven
Terven (102 příspěvků) 14.06.2023, 20:45:37 xxx.xxx.110.191
hmn:

acher, nestavěj na přivolání

nauč toho psa "stůj", pes tak neztrácí kontrolu nad okolím a je to pro něj daleko jednodušší a přirozenější chování - je to také pastevec (pokud tedy hovoříme a slovenském čuvači)


Zdravím...jsem se teda přihlásila 🙂 

tohle je fakt kus od kusu- taky mám lovkyně. U Vikiny, což je krom lovce i monitorovač a hypnotizér, fakt líp fungujou ty statický povely - stůj, sedni. Resp. teda, mají větší šanci na úspěch rolling-laughing

Oproti tomu u pinčový je nejobtížnější věcí na světě přestat hejbat nožičkama. Takže tam si s nějakým "stůj" neškrtnu, tam je lepší to přivolání. 

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 21.06.2023, 11:40:32 xxx.xxx.130.20
hmn:

zákon o myslivosti říká :

§ 10

Povinnosti vlastníků domácích a hospodářských zvířat a vlastníků pozemků

(1) Je zakázáno vlastníkům domácích zvířat, včetně zvířat ze zájmových chovů a zvířat z farmových chovů zvěře, nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího.

par.21 je prosím o valné hromadě honebního společenstva.....

takže to záleží, kdo jak vykládá \'mimo vliv\'. Myslivci jako \'na vodítku\'.


No a protoze jsem holka zvedava, vznesla jsme na toto tema dotaz na ministerstvo zemedelstvi, jakozto na ustredni organ statni spravy myslivosti.

Pod vlivem vudce (dle vykladu ministerstva) nerovna se zvire na voditku.

Pes (nebo treba i kocka) musi byt pod vlivem vudce, tedy musi poslechnout jeho prikazy, jedno na jakou vzdalenost. Tedy pokud na psa pisknu 150 metru ode mne a on prijde/lehne/ sedne/vykona dany povel, je stale pod vlivem. 

To ze si to nekteri pani myslivci vykladaji jinak je jednak dusledek jejich neochoty priznat, ze nekdo taky muze mit psa vychovaneho a jednak i dusledek lidi, kteri pousti psy nevychovane.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 21.06.2023, 11:45:46 xxx.xxx.27.178
Arosek:

No a protoze jsem holka zvedava, vznesla jsme na toto tema dotaz na ministerstvo zemedelstvi, jakozto na ustredni organ statni spravy myslivosti.

Pod vlivem vudce (dle vykladu ministerstva) nerovna se zvire na voditku.

Pes (nebo treba i kocka) musi byt pod vlivem vudce, tedy musi poslechnout jeho prikazy, jedno na jakou vzdalenost. Tedy pokud na psa pisknu 150 metru ode mne a on prijde/lehne/sedne/vykona dany povel, je stale pod vlivem. 

To ze si to nekteri pani myslivci vykladaji jinak je jednak dusledek jejich neochoty priznat, ze nekdo taky muze mit psa vychovaneho a jednak i dusledek lidi, kteri pousti psy nevychovane.


No, zase pohled z druhé strany - po tom, co vidí stráž přírody a myslivci v lesích, se jim divte, že to takhle překrucují - naprosto záměrně.

Proč si myslíte, že zakázali chodit v TANAPu psům na volno bez vodítka bez rozdílu?

Sarah01
Sarah01 (1515 příspěvků) 21.06.2023, 12:39:17 xxx.xxx.11.197
JanaJanaJanaJana:

No, zase pohled z druhé strany - po tom, co vidí stráž přírody a myslivci v lesích, se jim divte, že to takhle překrucují - naprosto záměrně.

Proč si myslíte, že zakázali chodit v TANAPu psům na volno bez vodítka bez rozdílu?


Docela mě pobavily výhrůžky lidí na FB typu "tak si ty Tatry nechte, už tam nepáchneme" 😄

Když někteří prohlásí, že psa budou vždycky venčit na volno, tak se není čemu divit. Holt nemůžou to ti strážci všude kontrolovat, kdo se chová slušně a kdo ne, tak to zakázali plošně.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 21.06.2023, 12:45:47 xxx.xxx.27.178
Sarah01:

Docela mě pobavily výhrůžky lidí na FB typu "tak si ty Tatry nechte, už tam nepáchneme" loughing

Když někteří prohlásí, že psa budou vždycky venčit na volno, tak se není čemu divit. Holt nemůžou to ti strážci všude kontrolovat, kdo se chová slušně a kdo ne, tak to zakázali plošně.


Přesně. Osobně jsem viděla v Nízkých Tatrách honit bezprizorní psy kamzíky několikrát.....a u nás když vidím psa se zvládnutým přivoláním, tak mi srdce zaplesá.

Bohužel vidím čím dál častěji EO, brané jako standart. A kolikrát to kvičí a pes si stejně dělá, co chce. 

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 21.06.2023, 13:11:24 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 21.06.2023, 11:45:46

Ale vzdyt to sama pisu - chyba je na obou stranach. 

Znam mysilvu mraky, leta delam se psy lovecinu. A znam i spousty pejskaru. Znam ty slusne i neslusne. V obou skupinach je to cca stejne procento.

Anonymní (neregistrovaný) 21.06.2023, 13:17:16 xxx.xxx.62.63
JanaJanaJanaJana:

No, zase pohled z druhé strany - po tom, co vidí stráž přírody a myslivci v lesích, se jim divte, že to takhle překrucují - naprosto záměrně.

Proč si myslíte, že zakázali chodit v TANAPu psům na volno bez vodítka bez rozdílu?


Ale oni nezakazali psa bez vodítka, oni zakázali psy úplně. Může jen po asfaltových cestách. Těch tam asi moc nebude. Takže reakce "tak si ty Tatry nechte"  je celkem na místě. Taky raději půjdu na tůru kam můžu i se psem. 

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 21.06.2023, 13:23:50 xxx.xxx.62.63

Předešlý příspěvek jsem psala já. Nevšimla jsem si, že nejsem přihlášená. Ještě edit, koukala jsem na jejich stránky a asi to platí jen v létě. Během roku vodítko a náhubek. 

eena
eena (176 příspěvků) 21.06.2023, 13:28:43 xxx.xxx.231.241

Som z Tatier a žijem pod Tatrami - a kašlem im na ne!! Tatry sú už len jeden veľký nechutný biznis! A so psom by som tam teda už fakt nešla - bez ohľadu na zákazy a príkazy - venčenie v Tatrách sa rovná venčeniu na Václaváku ☺Našla som si iné krajšie miesta bez miliónov akože "turistov". - no teraz sa bojím chodiť už aj tam - hemží sa to medveďmi a, vlkmi a divými prasatami - tiež asi ušli z tatier 

Sarah01
Sarah01 (1515 příspěvků) 21.06.2023, 13:56:28 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

Ale oni nezakazali psa bez vodítka, oni zakázali psy úplně. Může jen po asfaltových cestách. Těch tam asi moc nebude. Takže reakce "tak si ty Tatry nechte"  je celkem na místě. Taky raději půjdu na tůru kam můžu i se psem. 


Tak budou se psy chodit jen k turistickým chatám k hotelům, tam většinou kvůli zásobování asfaltka vede.

Jako po pravdě já jsem psy na hory nebrala ani, když to bylo povolené, všude na exponovaných místech davy a pes z toho stejně má kulový. Radši psy vezmu někam, kde nechodí ani noha, a užijeme si to všichni.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.