Aktuálně: 4 798 inzerátů176 134 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Začlenění do stáda

Kamča (neregistrovaný) 17.06.2023, 21:39:29 xxx.xxx.52.47

Poraďte mi jak úspěšně novou kobylku začlenit do stáda ☹️ nedaří se mi to. prvně jsem ji nechala dva dny ve vedlejší ohradě, a dnes je dala do kupi, vypadalo to dost nadějně ale pak to přišlo a staré osazenstvo ji začalo kopat.... musela jsem ji zase odstavit a co teď.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 17.06.2023, 21:58:59 xxx.xxx.0.1

Dva dny ve vedlejší ohradě byly očividně málo a pustit jednoho nováčka mezi x cizích koní bylo na kobylu moc. Nechte ji tam dokud ji starousedlíci nezačnou úplně ignorovat, přestanou na ni dělat nájezdy proti ohradě atd. Pak vezměte nejméně konfliktního koně ze stáda a nastěhujte ho k té kobyle. Jak se spolu srovnají, tak dalšího nejméně konfliktního a dalšího. Největšího potížistu nechte na konec.

kometa
kometa (4304 příspěvků) 18.06.2023, 06:49:35 xxx.xxx.147.163
KatyQ:

Dva dny ve vedlejší ohradě byly očividně málo a pustit jednoho nováčka mezi x cizích koní bylo na kobylu moc. Nechte ji tam dokud ji starousedlíci nezačnou úplně ignorovat, přestanou na ni dělat nájezdy proti ohradě atd. Pak vezměte nejméně konfliktního koně ze stáda a nastěhujte ho k té kobyle. Jak se spolu srovnají, tak dalšího nejméně konfliktního a dalšího. Největšího potížistu nechte na konec.


Přesně tak.

Taky jsme nováčka dali nejdřív za pásku a pak přidávali postupně jednoho, druhého, dalšího už nebylo potřeba.

A opravdu kopou na kontakt? Nebo jenom do vzduchu? A všichni najednou? Třeba to není tak vážné, jak to z vašeho popisu vypadá. 

Když si kamarádka dala poprvé svou kobylu k mému valachovi, tak kvičela a vyhazovala zadníma, div neudělala stojku. A pak byli nejlepší kámoši.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 18.06.2023, 17:04:03 xxx.xxx.40.140

Oj, moje kone tak jedného pekného dňa prekopali  kobylu (rakovina kopýt, dlho stála, s mojimi koňmi sa nepoznala, už vyliečenú som si ju vzala ku svojim) cez pásky do stádečka ku valachom a tým sa nad hlavami okamžite urobili srdiečka a bolo to vyriešené, chodila s chlapcami od toho dňa.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 19.06.2023, 09:29:54 xxx.xxx.27.178

Ono také záleží, jak moc velký mají koně prostor a jak je řešená voda a krmeliště. Se svým koněm jsem zažila více typů ustájení a tím pádem i začleňování. 

V současném ustájení je obrovský prostor, voda řešená inteligentně, vpouštěli jsme v pastevní sezoně. Žádná páska se nepoužívá, prostě se kůň do prostoru vypustí mezi ostatní. Funguje to tak roky, starý/mladý, stádo je poměrně velké. I když je nováček ostatními odhánět, pořád se může nažrat na trávě a k senu se ze začátku dostane podle denního biorytmu ostatních koní kteří stojí u sena jen část dne. 

Když byl v padoku, kde bylo víc koní na malém prostoru a přes den výběh, byl zavřený v tomto prostoru v evekonkovním boxe, aby byl s nimi a zároveň chráněn - chodil s nimi pak jenom do výběhu.

Pouštěn nekonfliktního parťáka z apásku je taktéž řešení.

Tohle vše musíte zvážit sama, jaké máte koně a podmínky.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 19.06.2023, 12:42:27 xxx.xxx.40.140
JanaJanaJanaJana:

Pokud byl ten předchozí jen jeden, tak tu je.


Nie, písala som práve o veľkej ploche a stáde a ako sme nového koňa vyložili z vozík a ahoj...atď.

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.