Aktuálně: 4 647 inzerátů177 503 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Kočičí granule - složení, značka (co vybrat)

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 28.06.2023, 08:27:44 xxx.xxx.213.168

Zdravím všechny :) Někteří možná ví, že mám divné kočky a že žerou prakticky pouze granule a skoro vše jiné odmítají i pod usilovném podstrojování všeho možného. No...teď se to trochu změnilo, protože jsem si dovolila koupit jinou příchuť Canaganu a kočky najednou vzali za vděk i konzervy :D ...a dokonce sežerou už jednu denně. Netrápím je hlady, koupila jsem oblíbenou příchuť a míchám jim to s těmi novými, což tak nějak sežerou, ale tu konzrvu si dají stejně. Budu teď dělat velkou objednávku na zoohitu (konzerv a kapsiček) a chtěla jsem jim k tomu vzít i nějaké granule.

Aktuálně máme Canagan (myslím, že je vcelku kvalitní), ale ten na zoohitu nemají. Nevíte někdo, jak je na tom teď purizon a ND? Purizonem jsem krmila kočku jako kotě, jen jsem tehdy musela dva pytle po sobě reklamovat a už jsem je potom nezkoušela (což už bude nějakých 5 let) a ND mi jednou přišlo taky ve velmi podivném stavu. Pamatuju si, že to kočkám chutnalo a problémy po tom žádné nebyly (kočky jsou zvyklé mít více druhů granulí k dispozici už od chovatelů).

Delší dobu jsem krmila Orijen a Acanu, což po koupi těchto značek Marsem už krmit nechci.

Složení Purizonu (Jehně a ryba): 28 % jehněčí maso, 26 % sušená jehněčí bílkovina, batáty, 8 % kuřecí tuk, 2 % sušená vejce, 2 % vykostěný sleď, 2 % sušená bílkovina ze sledě, 1 % olej ze sledě, 1 % hydrolyzovaná živočišná bílkovina, hrachová vláknina, sušená mrkev, sušená vojtěška, inulin, fruktooligosacharidy (FOS), buněčné stěny kvasinek (zdroj mannanoligosacharidů), sušené borůvky, sušené jablko, sušené granátové jablko, sušený špenát, 0,3 % psyllium, chlorid sodný, sušené pivovarské kvasnice, 0,2 % kurkuma, 0,12 % glukosamin, 0,09 % chondroitin sulfát, aloe vera (sušená), zelený čaj (sušený), rozmarýn (sušený).

Složení N&D Ocean: (směju se tomu čerstvému sleďovi :D) Čerstvý sleď ulovený ve volné přírodě (32 %), sušený sleď (30 %), hrachový škrob, rybí tuk (ze sledě), sušená dýně (5 %), sušená vejce, sušená mrkev, sušená vojtěška, inulin, frukto-oligosacharidy, extrakt z kvasnic (zdroj mannan-oligosacharidů), sušený sladký pomeranč (0,5 %), sušené granátové jablko, sušený špenát, psyllium (0,3 %), sušené borůvky, sušené jablko, chlorid sodný, sušené pivovarské kvasnice, kořen kurkumy (0,2 %), glukosamin, chondroitin sulfát.

a pro porovnání Canagan, kterým budu krmit asi hlavně:

čerstvě připravené vykostěné kuřecí maso 23 %, sušené kuřecí maso 18 %, čerstvě připravený vykostěný losos 16 %, batáty (sladké brambory), sušený losos 10 %, brambory, sušená vejce 3 %, kuřecí tuk 2 %, šťáva z kuřecího masa 2 %, alfalfa (vojtěška), lososový olej 1 %, minerální látky, vitamíny, brusinky, jablko, mrkev, špenát, mořské řasy, fruktooligo-sacharidy, glukosamin (350 mg/kg), chondroitin sulfát (240 mg/kg), mannanoligo-sacharidy, heřmánek, máta, měsíček, anýz, pískavice (řecké seno).

 

Na konec chci říct, že Carnilove ani Brit mým kočkám nesedí a krmit tím nechci, Marp ani Primordial mi zase nežerou. Ještě jsme občas dávali Applaws, ty jim chutnají.

Máte někdo nějaký tip, co vzít k tomu Canaganu? Díky moc!

Edit: upraveno pro odstavce, aby se to dalo číst :D

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 28.06.2023, 08:44:45 xxx.xxx.104.252

Shodou okolností jsem dnes strávila celé ráno tím, že jsem pročítala složení různých granulí a taky si nemůžu vybrat. Sice je používám jen doplňkově, ale úplně vyřadit je nechci. Brit care taky nesedí (asi kvůlli hrachu), takže Carnilove ani nebudu zkoušet. Líbí se mi složení Yoggies, ale vím, že tam byl dřív problém kvůli poměru minerálů a nevím, jak je to teď... Zajímá mě, co poradí ostatní. 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 28.06.2023, 09:05:23 xxx.xxx.43.113

"Nevíte někdo, jak je na tom teď purizon a ND? Purizonem jsem krmila kočku jako kotě, jen jsem tehdy musela dva pytle po sobě reklamovat a už jsem je potom nezkoušela (což už bude nějakých 5 let) a ND mi jednou přišlo taky ve velmi podivném stavu."

Purizon a okrajově NaD krmím dlouhodobě a nikdy žádný problém, objednávám bitiba.

jako nad složením můžu rozumovat, ale když mi to nežerou, takmi to je prd platný

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 28.06.2023, 09:23:22 xxx.xxx.213.168
hmn:

\'Nevíte někdo, jak je na tom teď purizon a ND? Purizonem jsem krmila kočku jako kotě, jen jsem tehdy musela dva pytle po sobě reklamovat a už jsem je potom nezkoušela (což už bude nějakých 5 let) a ND mi jednou přišlo taky ve velmi podivném stavu.\'

Purizon a okrajově NaD krmím dlouhodobě a nikdy žádný problém, objednávám bitiba.

jako nad složením můžu rozumovat, ale když mi to nežerou, takmi to je prd platný


děkuji, vím, že krom těch pár vadných pytlů tenkrát jsme byli s purizonem spokojeni (ale už je to fakt pár let), takže zkusím pytel vzít a uvidím. Nebyl by to (při nejhorším) první pytel, který dovezu do kočičího spolku, kdyby to nechtěli :D

 

Kocoura219: Nevím tedy jak yoggies vypadá teď, ale naposledy co jsem viděla ty slisované "králičí" peletky, tak to by u nás 100% neprošlo :D

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 28.06.2023, 09:26:32 xxx.xxx.104.252

Docela mě zaujalo složení granulí Lyopet: 

Složení: 91% masa (70% krůta vykostěná z volných chovů, 15% sušená krůta vykostěná z volných chovů, 3% hydrolyzovaná krůtí játra, 3% mrazem sušené krůtí maso a játra), sušené farmářské brambory, krůtí tuk, baby hrášek, máslová dýně, baby karotka, lněné semínko, směs bioaktivních vitamínů v přírodní formě BIOSENSE - 100% tělu vlastní forma, minerály ve formě chelátů, BIO kolostrum, taurin, mananové oligosacharidy, extrakt z juky, přírodní antioxidanty pro obnovu buněk, ostružina, borůvka, malina, jahoda, plod jalovce, prebiotika (MOS; FOS), probiotika; šalvěj, chia semínka, pískavice, šípek, kopr, slávka zelenoústá, semínka pampelišky lékařské, semínka zeleného čaje, grapefruit, pomeranč, okurka, čekanka (bohatá na FOS), mořská řasa Kelp, pastinák, levandule, tymián, rozmarýn.

Analytické složky: hrubý protein 38 %, hrubé oleje a tuky 15 %, hrubá vláknina 3,2 %, hrubý popel 7,5 %, vápník 1,1 %, fosfor 0,85 %.

Doplňkové látky (na kg): Vitamín A 20 000 IU, Vitamín D3 2 000 IU, Vitamín E 200 mg, Taurin 5000 mg, Železo v chelátové formě 155 mg, Jód 1,6 mg, Měď v chelátové formě 15 mg, Mangan v chelátové formě 15 mg, Zinek v chelátové formě 150 mg, Zinek v chelátové formě 20,2 mg, Selen v chelátové formě 0,44 mg,

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 28.06.2023, 09:27:45 xxx.xxx.104.252
Tenurri:

děkuji, vím, že krom těch pár vadných pytlů tenkrát jsme byli s purizonem spokojeni (ale už je to fakt pár let), takže zkusím pytel vzít a uvidím. Nebyl by to (při nejhorším) první pytel, který dovezu do kočičího spolku, kdyby to nechtěli :D

 

Kocoura219: Nevím tedy jak yoggies vypadá teď, ale naposledy co jsem viděla ty slisované "králičí" peletky, tak to by u nás 100% neprošlo :D


Já taky nevím jak vypadají, nezkoušela jsem je právě kvůli výše zmíněným problémům... 

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 28.06.2023, 10:26:18 xxx.xxx.210.23

Tak jsem se podívala, čí to je společnost... Lyopet a Yolopet - Ing. Wozniak, založeno loni a už insolvence... no jo... ale v těch papírech je jedna zajímavá věc. Říkala jsem si, kdo to vyrábí, protože tady určitě ne, na to nemáte prachy (nemáte zisk a nemáte ani velký dluh, takže se žádná linka v Čechách nestavěla)... A oni dlužili za výrobu a dodávky od společnosti Platinum. To se dělá v Německu. Takže stejně jako dalších dvacet českých firem jen přeprodávají to, co se vyrobí jinde. Dostanou svůj obrázek na sáčky a řeknou - české granule.  

Co se složení týká, 70 90 % masa je samozřejmě nesmysl, když je ve výsledku 30 35 % bílkovin, což je normální číslo pro granule, kde je 30 40 % masa + další výplň. Není tam psaná vlhkost, ale jako Platinum to budou možná nějaké polovlhké, takže se maso s obsahem 60 - 90 % vody hodí do hrnce, přisypu to a tamto... výsledek jsou gulášové bobky.

S příšernou cenou. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 28.06.2023, 10:37:59 xxx.xxx.104.252
megi-the-pes:

Tak jsem se podívala, čí to je společnost... Lyopet a Yolopet - Ing. Wozniak, založeno loni a už insolvence... no jo... ale v těch papírech je jedna zajímavá věc. Říkala jsem si, kdo to vyrábí, protože tady určitě ne, na to nemáte prachy (nemáte zisk a nemáte ani velký dluh, takže se žádná linka v Čechách nestavěla)... A oni dlužili za výrobu a dodávky od společnosti Platinum. To se dělá v Německu. Takže stejně jako dalších dvacet českých firem jen přeprodávají to, co se vyrobí jinde. Dostanou svůj obrázek na sáčky a řeknou - české granule.  

Co se složení týká, 70 90 % masa je samozřejmě nesmysl, když je ve výsledku 30 35 % bílkovin, což je normální číslo pro granule, kde je 30 40 % masa + další výplň. Není tam psaná vlhkost, ale jako Platinum to budou možná nějaké polovlhké, takže se maso s obsahem 60 - 90 % vody hodí do hrnce, přisypu to a tamto... výsledek jsou gulášové bobky.

S příšernou cenou. 


Díky za info, až takto dopodrobna jsem společnost nezkoumala :) 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 28.06.2023, 12:55:33 xxx.xxx.224.101
megi-the-pes:

Tak jsem se podívala, čí to je společnost... Lyopet a Yolopet - Ing. Wozniak, založeno loni a už insolvence... no jo... ale v těch papírech je jedna zajímavá věc. Říkala jsem si, kdo to vyrábí, protože tady určitě ne, na to nemáte prachy (nemáte zisk a nemáte ani velký dluh, takže se žádná linka v Čechách nestavěla)... A oni dlužili za výrobu a dodávky od společnosti Platinum. To se dělá v Německu. Takže stejně jako dalších dvacet českých firem jen přeprodávají to, co se vyrobí jinde. Dostanou svůj obrázek na sáčky a řeknou - české granule.  

Co se složení týká, 70 90 % masa je samozřejmě nesmysl, když je ve výsledku 30 35 % bílkovin, což je normální číslo pro granule, kde je 30 40 % masa + další výplň. Není tam psaná vlhkost, ale jako Platinum to budou možná nějaké polovlhké, takže se maso s obsahem 60 - 90 % vody hodí do hrnce, přisypu to a tamto... výsledek jsou gulášové bobky.

S příšernou cenou. 


OT - to mi připomnělo scénu z Armagedonu - jak letí zachránit svět likvidací asteroidu. A mají poruchu nějakého přístroje, kterou musí vyřešit. A dohadují se o původu součástky. A jeden kosmonaut povídá - vždyť je jedno, jestli je ruská nebo americká, stejně vyrábějí všechny na Tchajwanu.

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 29.06.2023, 07:35:56 xxx.xxx.213.168
kocoura219:

Díky za info, až takto dopodrobna jsem společnost nezkoumala :) 


Tak daleko taky nejsem, abych zkoumala společnost :D ... jsem ráda, že se alespoň trochu orientuji ve složení, ale žádný odborník taky nejsem. No o víkendu nad to sednu.

Po N&D jsem si vzpomněla, že jednou měli krvavý průjem...oba. Tam bylo něco hodně špatně, dostali tenkrát detoxikační enterozoo gel, probiotika a pytel jsem druhý den vyhodila, aniž bych se ho teda snažila reklamovat. Jak to rychle přišlo, tak to odešlo. Potom jsem vlastně ND už nebrala. Kocour míval dříve low grain řadu, protože nedával absolutně bezobilné granule. Měl nějaký čas gastro dietu a na ty jsme navázali těmi s nízkým obsahem obilovin a spravilo se to.

Je to někdy fakt děs...kdyby vzali za vděk masem, nemusím tu řešit tuhle alchymii :D...vždycky se děsit jestli přijde pytel v pohodě, nebo nás čeká nějaký nepříjemný překvápko.

biaca
biaca (588 příspěvků) 29.06.2023, 08:39:54 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 29.06.2023, 07:35:56

Tenurri, osobně bych s granulemi neexperimentovala - také jsem kocourovi koupila nové granule - vítěze DTestu a měla jsem u sebe ležícího kocoura na klíně plačího bolestí. Trvalo mi týden než jsem ho průjmu zbavila. 

Případně bych zkusila se poohlédnout po co nejmenším balení - už nikdy nekoupím 2 kg pytel, aniž bych věděla jak kocour na něj zareaguje. Já krmím Joserou, a Conceptem pro life Gastro a kdyby byly granule pozlacené neměním. 

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 29.06.2023, 09:39:20 xxx.xxx.213.168
biaca:

Tenurri, osobně bych s granulemi neexperimentovala - také jsem kocourovi koupila nové granule - vítěze DTestu a měla jsem u sebe ležícího kocoura na klíně plačího bolestí. Trvalo mi týden než jsem ho průjmu zbavila. 

Případně bych zkusila se poohlédnout po co nejmenším balení - už nikdy nekoupím 2 kg pytel, aniž bych věděla jak kocour na něj zareaguje. Já krmím Joserou, a Conceptem pro life Gastro a kdyby byly granule pozlacené neměním. 


No my jsme teď právě na tom Canaganu, který nechám určitě, ale chci k tomu ještě další a právě nevím které brát. Do teď to byla Acana a Orijen, ale důvod proč je už nechci kupovat jsem uvedla výš. Applaws kočky dávají taky v pohodě. Ono prakticky pokud ty granule nejsou vyloženě nějak špatné, tak s nimi problém nemají. Purizon kočka mívala a v pohodě. Jsou zvyklí mít větší výběr už od chovatelů, co se týče příchutí i značek. Vždycky jsem měla alespoň dva druhy k sobě právě. Proto přemýšlím, co z toho zoohitu vzít. N&D se bojím, protože ten jeden pytel byl fakt blbej (předtím ND naprosto v pohodě).

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 29.06.2023, 09:51:43 xxx.xxx.210.23

Zoohit (spíše chodím na bitiba, věrn. program) má svou značku Feringa. Docela hezky to voní. U N&D kočičích jsem slyšela více problémů, už od pohledu techn. chyba občas. Roky jsem kupovala psí a tam nikdy žádný problém. Feringy se nemusíte bát.

 

Koukám na firmu, když je to nějaká nová značka... nerada bych, aby si má zvířata na něco zvykla a krmivo za půl roku skončilo, nebo taky kupovat si přebalený brit, to fakt nechci... no tak tohle je přebalené Platinum, no. :-)

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 29.06.2023, 09:56:12 xxx.xxx.213.168
megi-the-pes:

Zoohit (spíše chodím na bitiba, věrn. program) má svou značku Feringa. Docela hezky to voní. U N&D kočičích jsem slyšela více problémů, už od pohledu techn. chyba občas. Roky jsem kupovala psí a tam nikdy žádný problém. Feringy se nemusíte bát.


Feringu jsme zkoušeli granule i konzervy(kdysi), všechno dostal útulek, protože to bylo ještě horší ofrňování než nad lososovým Canaganem :D Ale děkuji :)

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 29.06.2023, 10:04:01 xxx.xxx.210.23
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 29.06.2023, 09:56:12

Třeba se změnily :-) Konzervy neznám. Co Meowing, Aatu, Essential? Canagan je hodně podobný. A Eden má taky něco pro kočky, ale už nevím co.

biaca
biaca (588 příspěvků) 29.06.2023, 10:08:28 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 29.06.2023, 09:56:12

Také jsme zkusili Feringu - tedy konzervy, protože všude doporučovala Nevečeřelová. Igin nežral, a to nemuselo být ani telecí, aby měl nosánek nahoru. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 29.06.2023, 10:12:08 xxx.xxx.210.23

Jo, ono to má být na zoohitu... jenže tam nic není. :-) Dolina noteci... pak lisované nové Markus M., nevěřím, že to kočky jí... a pak Greenwoods a Greenpetfood, tam už jsou "sušené bílkoviny", což je záhadná složka... a už nic. :-)

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 29.06.2023, 10:25:16 xxx.xxx.213.168
megi-the-pes:

Jo, ono to má být na zoohitu... jenže tam nic není. :-) Dolina noteci... pak lisované nové Markus M., nevěřím, že to kočky jí... a pak Greenwoods a Greenpetfood, tam už jsou "sušené bílkoviny", což je záhadná složka... a už nic. :-)


Jakože...nemusí. Spíš šlo o to, že budu objednávat applaws a cosma konzervy, tak jsem k tomu chtěla přihodit rovnou i granule. Jinak většinou beru granule na spokopsovi. Vezmu jim malý purizony na zkoušku a uvidím.

Jinak Aatu vypadá dobře, Edeny se mi také líbí, ale ty má snad jen jeden eshop. Když jsem na ně koukala nějaký ten rok zpět, měli pouze dovoz českou poštou a to jsem zatrhla okamžitě. Představa že se pokaždé potáhnu na poštu pro pytlík granulí mi nepřišla moc lákavá. Teď nabízí i jiné služby, tak na to mrknu.

Essential nemá napsáno ve složení čeho tam vlastně kolik je, tak nevíííííím :D No...prostě naobjednám malé pytlíky, co teda půjde, ať si kočky vyberou.

 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 29.06.2023, 10:29:27 xxx.xxx.43.113

" Vezmu jim malý purizony na zkoušku a uvidím."

avšak není příchuť jako příchuť

u nás v kombinaci s rybou jede jen kachna, jinak nic


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.