Aktuálně: 4 802 inzerátů175 493 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Pásový opar

Rapotačka (neregistrovaný) 04.07.2023, 14:04:23 xxx.xxx.224.165

Mám Milgamma.

Je to opravdu lepší, zažila jsem to už mnohem horší.

Doron
Doron (1845 příspěvků) 04.07.2023, 14:13:27 xxx.xxx.15.212

To je dobře! Mě to zatím nikdy nepostihlo, ťuk ťuk, ale věřím, že je to děsný ☹️, kámoška to dostane vždycky, když je ve stresu..

No, a ještě to céčko aspoň 1000mg a Zinek 😊 !

Omlouvám se, už Vám do toho nebudu mluvit , ale chtěla jste babský rady, tak radím🤣.

Rapotačka (neregistrovaný) 04.07.2023, 21:19:48 xxx.xxx.224.165

Musím pořád děkovat. 

DÍKY.

lesnizinka
lesnizinka (1566 příspěvků) 06.07.2023, 22:42:10 xxx.xxx.25.233

Jak se vám to vyvíjí? Lepší, horší, pokračuje to nějak? Vlastně…v jakovém stavu to máte teď?  Když vemu normoš opar, tak od vynálezu Zoviraxu se jeho průběh nedá srovnat s tím, čím jsem si procházela jako dítě. A taky četnost to asi ovlivnilo. Zatím co jsem ho mívala třeba 2x do měsíce(i mamka, ta téměř imrvere) tak teď je to max jednou do roka, spíš jednou za pár let a skoro o něm nevím.

Rapotačka (neregistrovaný) 07.07.2023, 10:08:55 xxx.xxx.224.165

Zažila jsem hnusné, tentokrát lepší - snesitelné, dobré …

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 07.07.2023, 10:58:23 xxx.xxx.172.108
Rapotačka:

Musím pořád děkovat. 

DÍKY.


Jejda Rapotačko, čtu to až teď.

Pročpak jste nezavolala? Moc moc na Vás myslím a přeji rychlou úzdravu!🌹🌼

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 07.07.2023, 11:01:58 xxx.xxx.172.108
lesnizinka:

Jak se vám to vyvíjí? Lepší, horší, pokračuje to nějak? Vlastně…v jakovém stavu to máte teď?  Když vemu normoš opar, tak od vynálezu Zoviraxu se jeho průběh nedá srovnat s tím, čím jsem si procházela jako dítě. A taky četnost to asi ovlivnilo. Zatím co jsem ho mívala třeba 2x do měsíce(i mamka, ta téměř imrvere) tak teď je to max jednou do roka, spíš jednou za pár let a skoro o něm nevím.


Zovirax je totéž, co Herpesin, tedy co bere Rapotačka.

Já jednou usnula na slunci a opar normálně snad přes půl obličeje. Na infekčním si mě chtěli nechat, že šílený pásák a kdesi cosi. No, pak z toho byl Herpes simplex, ale obří, byl to děs… Taky jsem brala acyklovir celkově.

Rapotačko, pokud máte pásák opakovaně, máte asi něco s imunitou. Po doléčení bych být Vámi šla na nějaké komplexní vyšetření (a nemyslete si, já chodím k dr. úúúplně stejně nerada jako Vy)!

Rapotačka (neregistrovaný) 07.07.2023, 11:39:26 xxx.xxx.224.165

Mívám - ne, 

měla jsem ho opakovaně, ale po letech …

Zdraví mi slouží-sloužilo

řekla bych skvěle. Stárnu a bude se to nejspíš sypat.

Klouby, oči atd.

Normální života běh - myslím.🙂

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 07.07.2023, 12:47:53 xxx.xxx.172.108
Rapotačka:

Mívám - ne, 

měla jsem ho opakovaně, ale po letech …

Zdraví mi slouží-sloužilo

řekla bych skvěle. Stárnu a bude se to nejspíš sypat.

Klouby, oči atd.

Normální života běh - myslím.🙂


MOC na Vás myslím, ať jste brzy fit💐. Pásák není určitě “sranda”…

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 07.07.2023, 15:00:02 xxx.xxx.172.108
Rapotačka:

Díky všem😊.

Vidím to tak nějak stejně

.https://www.facebook.com/photo/?fbid=723346369800437&set=a.430151279119949


Ano i ne…😉

Zrovna teď užíváte lék, který ničí virus, co Vám způsobil ten Herpes zoster… 

Edit: Celá skupina antibiotik, virostatik, fungicidních léčiv atd. likviduje původce nemoci…

Zas na druhou stranu třeba na malignity cytostatika samozřejmě jsou toxická i vůči zdravým buňkám. Uznávám velmi např. fytoterapii, ale někdy jen s ní zkrátka nevystačíte.

Rapotačka (neregistrovaný) 07.07.2023, 15:07:20 xxx.xxx.224.165

Chápu, ale fakt tam nechodím, když OPRAVDU nemusím.😇

lesnizinka
lesnizinka (1566 příspěvků) 07.07.2023, 15:55:05 xxx.xxx.25.233
Rapotačka:

Chápu, ale fakt tam nechodím, když OPRAVDU nemusím.😇


Chápu. Naprosto. Naposled strejda. Před dvěma měsíci mu natekl a začal hnisat malíček. Obvoďák si s tím nevěděl rady, respective asi nechtěl ordinovat ATB, tak pátral, co by to mohlo být. Pátral tolikrát, že strejda skončil na poliklinice s malíčkem černým a další dva prsty až kotník nateklé. Čistění a ořezávání malíčku tak dlouho, až na něm nezůstalo maso. Tak že musí jít uřezat, aby to nešlo na ty další prsty. Jel do nemocnice. Mezitím si vzpomněl, že si do něj asi týden před tím něco píchnul. Jestli jim to tam říkal, to nevím, řekl to jen mamce(své ségře) V nemocnici je napadl problém s cévama. Cukrovku tedy nemá, ani křečáky na rozdíl od nás, zbytku rodiny. Udělali mu CT s kontrastem cév, prý je má jak mimino. Poslali výsledky do Olomouce, na nějaké vyšší, speciální pracoviště. Uřízli mu malíček. Z Olomouce si ho vyžádali, ještě na další speciální vyšetření a zjistili, že má ucpanou cévu někde u kotníku, rovnou mu tam dali stent, že už to bude OK. Je to cca měsíc, malíček se pořád nevyhojil. Na kontrole v nemocnici mu ti, co mu tvrdili, že má cévy dobré na to řekli, že se to nehojí, protože má špatné cévy. Nohy má jak majolenka, nikdy neměl žádný problém. Navíc má nově ten stent. Trochu si myslím, že si z něj udělali pokusného králíka a stent ani nepotřeboval. A hlavně: tři pracoviště, každé jiný nález, jiné (opačné) zjištění. Kde je pravda? Měl si tam dát ..černou mast" a měl by ještě malíček😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.