Aktuálně: 4 796 inzerátů175 476 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Pásový opar

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 07.07.2023, 17:25:55 xxx.xxx.172.108
Rapotačka:

Chápu, ale fakt tam nechodím, když OPRAVDU nemusím.😇


I když se to možná nezdá, tak já Vás také plně chápu a moje osobní nastavení je stejné… 😀

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 07.07.2023, 17:35:42 xxx.xxx.172.108
lesnizinka:

Chápu. Naprosto. Naposled strejda. Před dvěma měsíci mu natekl a začal hnisat malíček. Obvoďák si s tím nevěděl rady, respective asi nechtěl ordinovat ATB, tak pátral, co by to mohlo být. Pátral tolikrát, že strejda skončil na poliklinice s malíčkem černým a další dva prsty až kotník nateklé. Čistění a ořezávání malíčku tak dlouho, až na něm nezůstalo maso. Tak že musí jít uřezat, aby to nešlo na ty další prsty. Jel do nemocnice. Mezitím si vzpomněl, že si do něj asi týden před tím něco píchnul. Jestli jim to tam říkal, to nevím, řekl to jen mamce(své ségře) V nemocnici je napadl problém s cévama. Cukrovku tedy nemá, ani křečáky na rozdíl od nás, zbytku rodiny. Udělali mu CT s kontrastem cév, prý je má jak mimino. Poslali výsledky do Olomouce, na nějaké vyšší, speciální pracoviště. Uřízli mu malíček. Z Olomouce si ho vyžádali, ještě na další speciální vyšetření a zjistili, že má ucpanou cévu někde u kotníku, rovnou mu tam dali stent, že už to bude OK. Je to cca měsíc, malíček se pořád nevyhojil. Na kontrole v nemocnici mu ti, co mu tvrdili, že má cévy dobré na to řekli, že se to nehojí, protože má špatné cévy. Nohy má jak majolenka, nikdy neměl žádný problém. Navíc má nově ten stent. Trochu si myslím, že si z něj udělali pokusného králíka a stent ani nepotřeboval. A hlavně: tři pracoviště, každé jiný nález, jiné (opačné) zjištění. Kde je pravda? Měl si tam dát ..černou mast" a měl by ještě malíček😉


"Měl si tam dát ..černou mast" a měl by ještě malíček…"

To nemůžeš vědět, čímž určitě neříkám, že se nedějí šílená pochybení - ve vet medicíně i v té humánní. Je to smutné…

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 07.07.2023, 17:54:16 xxx.xxx.25.233

To byla nadsázka. Protože on je z těch bolínků, co letí hned s každou prkotinou, aniž by první něco zkusil sám. Výsledek: prst mu stejně uřezali, takže: přišel pozdě…by to nebylo. 

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 07.07.2023, 18:20:13 xxx.xxx.172.108
lesnizinka:

To byla nadsázka. Protože on je z těch bolínků, co letí hned s každou prkotinou, aniž by první něco zkusil sám. Výsledek: prst mu stejně uřezali, takže: přišel pozdě…by to nebylo. 


Když jsme teda tady u těch lidských nemocí a různých pochybení, tak jsem dnes nechtěně zhlédla šílené video. Kristellerova exprese při porodu velkého plodu u rodičky v Olomouci. Následky: Ruptura dělohy a dítě v coma vigile. Kristeller je zakázán mnoho desítek let. Odkaz ani dávat nebudu… 😢

Soud se špitálem o odškodnění se tuším stále táhne (dlouhé roky).

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 07.07.2023, 21:11:03 xxx.xxx.25.233
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.07.2023, 18:20:13

Porody…ne přímo tohle, ale roztržená rodička v důsledku velkého dítěte, které prý musí porodit, když předtím porodila trojčata(císařem, pochopitelně) vykrvácela na sále. Bylo to za komoušů, z nemocnicí se taky soudili, pochopitelně zbytečně. Dítě, holčička přežila.

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 08.07.2023, 12:24:00 xxx.xxx.172.108
lesnizinka:

Porody…ne přímo tohle, ale roztržená rodička v důsledku velkého dítěte, které prý musí porodit, když předtím porodila trojčata(císařem, pochopitelně) vykrvácela na sále. Bylo to za komoušů, z nemocnicí se taky soudili, pochopitelně zbytečně. Dítě, holčička přežila.


No, znám ještě hrůznější případ…ale já jej sem radši ani psát nebudu. 

Občas se fakt dějí neskutečná provinění. Je jasné, že žádný lékař (zdravotník) to neudělá schválně, ale holt v takovéto profesi se ty chyby neodpouštějí…

Doron
Doron (1845 příspěvků) 08.07.2023, 16:15:50 xxx.xxx.162.50
Fikovnice:

Poron pronesla prokletí pásáku? Paráda!👍


Pochopila přesně! Proklínám pásák, posílám pryč!

Padej potvoro!!!

Pochcípej příšero !!!

Pfuj pfuj pfuj !!! 🤣

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 08.07.2023, 18:39:07 xxx.xxx.25.233
Fikovnice:

No, znám ještě hrůznější případ…ale já jej sem radši ani psát nebudu. 

Občas se fakt dějí neskutečná provinění. Je jasné, že žádný lékař (zdravotník) to neudělá schválně, ale holt v takovéto profesi se ty chyby neodpouštějí…


Schválně? No ještě aby!😠Ale zanedbání, či opilý porodník (toho měla i mamka u mě) to je na paragraf. 

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 08.07.2023, 20:52:10 xxx.xxx.172.108
Doron:

Pochopila přesně! Proklínám pásák, posílám pryč!

Padej potvoro!!!

Pochcípej příšero !!!

Pfuj pfuj pfuj !!! 🤣


Pryč puchýřky! Pryč pupínky! Pryč pupence! Pryč příšerný pruritus!

Padej parchante páskovaný! 😉

Rapotačka (neregistrovaný) 23.10.2023, 12:48:32 xxx:xxx.42be:fb03

Přináším další dotaz.

Prosím. . . 

Známá zkolabovala, odvezli ji, zjistili kovid.

Je už týden na kapačkách, stále leží. 

Nejí, má závratě. 

Řekli jí, že má kamínky v hlavě, takže domů ne.

Čemu se říká kamínky v hlavě?

Děkuji vám, doktorky.😇

kometa
kometa (4273 příspěvků) 23.10.2023, 13:07:50 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 23.10.2023, 12:48:32

Porucha rovnovážného ústrojí? Tam jsou malé kamínky (otolity), které dráždí vláskové buňky. Tyhle vzruchy putují do mozečku, kde jsou zpracovány. A tím si uvědomujeme polohu hlavy a celého těla.

Ale jak a co přesně se mohlo pokazit, nevím. Nejsem tak velký odborník.

Rapotačka (neregistrovaný) 23.10.2023, 13:20:39 xxx:xxx.42be:fb03

Děkuju, má problém s rovnováhou, vše se s ní točí.

Snad ji dají brzy do pořádku.

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 23.10.2023, 15:56:29 xxx.xxx.84.215
kometa:

Porucha rovnovážného ústrojí? Tam jsou malé kamínky (otolity), které dráždí vláskové buňky. Tyhle vzruchy putují do mozečku, kde jsou zpracovány. A tím si uvědomujeme polohu hlavy a celého těla.

Ale jak a co přesně se mohlo pokazit, nevím. Nejsem tak velký odborník.


Ano, tak jak píše Kometka, měla to i moje mamka(vloni či předloni?)  spadla(ona ze židle, jak chtěla něco ve skříni) a začala se jí strašně motat hlava, okamžitě začala strašně zvracet, nemohla se udržet na nohách. Samozřejmě nás první napadla mrtvice, tak jsme volali rychlou, tu vyloučili, tak jsme mysleli, že si hnula krční páteří, má s tím problémy dlouhodobě. Nakonec to bylo tady to: porucha rovnovážného ústrojí. Ne kamínky, ale špatně přesypané krystalky…říkají. Ale ono je to fuk. Podstatné je, že nevím, na co si ji tam budou nechávat, léčit se to nedá, musí se to tak nějak srovnat samo. Alespoň s tím hodnocením poslali mamku šupem domů.  nějaký týden jí ještě problémy přetrvávaly, ale pak to postupně opravdu přešlo. Ale ona má i tinitus, takže prostě v těch uších všechno blbě. 

Rapotačka (neregistrovaný) 23.10.2023, 16:10:39 xxx:xxx.3095:74f6

Zkolabovala, upadla, uhodila se do hlavy. 

Motala se - v horečce.

Řekli, že se to musí “přesypat” kam to patří. Dnes ji popadli, 

mávali s ní do všech stran - v předklonu. Po té “terapii” jí je

velmi špatně, je slabá, možná mohli  ještě den počkat …

Ach jo.

Díky.

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 23.10.2023, 19:10:04 xxx.xxx.84.215
Rapotačka:

Zkolabovala, upadla, uhodila se do hlavy. 

Motala se - v horečce.

Řekli, že se to musí “přesypat” kam to patří. Dnes ji popadli, 

mávali s ní do všech stran - v předklonu. Po té “terapii” jí je

velmi špatně, je slabá, možná mohli  ještě den počkat …

Ach jo.

Díky.


Ano, tak nějak to probíhá,,léčba"😏

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 25.10.2023, 00:42:40 xxx.xxx.62.212
Rapotačka:

Zkolabovala, upadla, uhodila se do hlavy. 

Motala se - v horečce.

Řekli, že se to musí “přesypat” kam to patří. Dnes ji popadli, 

mávali s ní do všech stran - v předklonu. Po té “terapii” jí je

velmi špatně, je slabá, možná mohli  ještě den počkat …

Ach jo.

Díky.


To vypadá, že zkoušeli Epleyův manévr.

Při něm se s člověkem manipuluje všemi možnými směry a v různých polohách.

Ještě snad užitečná rada: Spát s hodně pod hlavou (více polštářů).

Bobca
Bobca (956 příspěvků) 25.10.2023, 07:29:11 xxx.xxx.20.192

Řekli, že se to musí “přesypat” kam to patří.

Něco podobného mi řekli nedávno,když mně srazilo auto a bouchla jsem se do hlavy(po žádosti o rentgen),že “to se mozek odrazil od druhé strany lebky,a to přejde”..Právě se mi v hlave motalo,a jelikož mám nějaký neurol.nález-nedokázala jsem to popsat,tak jsem žádala o rentgen..

Jsou tu zrovna “odbornice”,tak si dovolím…🙂

Cituji ze zprávy z MR..."F-B bilat.v periferii bílé hmoty i paraventrikulárně prokazujeme mnohočetná(cca)29)drobná ložiska velikosti do 4,5mm,charakteru nespecifické demmyelinizace,nejspíše starší vaskulárně ischemické etiologie"

Ty motáky mívám občas-ne nějaké silné,ale ten stav v mozku po havárce se cca za 3 týdny zklidnil..👍


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.