Aktuálně: 4 946 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Kombinace bio obojek a spot-on

Anonymní (neregistrovaný) 30.06.2023, 23:40:43 xxx.xxx.0.1

Zdravím, mám otázku na kterou nemohu nalézt odpověď. Je možné, aniž by to vzájemně nerušilo účinek nebo neuškodilo psovi, zkombinovat obojek proti ekto parazitům na přírodní bázi se spot-on Fyprystem? Samotnému přírodnímu preparátů nevěřím a Fypryst mám pocit neúčinkuje 100% na blechy. A přípravky s permethrinem nemůžeme kvůli kočkám používat. Děkuji moc za odpovědi! 😉

kometa
kometa (4181 příspěvků) 01.07.2023, 07:00:13 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Zdravím, mám otázku na kterou nemohu nalézt odpověď. Je možné, aniž by to vzájemně nerušilo účinek nebo neuškodilo psovi, zkombinovat obojek proti ekto parazitům na přírodní bázi se spot-on Fyprystem? Samotnému přírodnímu preparátů nevěřím a Fypryst mám pocit neúčinkuje 100% na blechy. A přípravky s permethrinem nemůžeme kvůli kočkám používat. Děkuji moc za odpovědi! 😉


Neodpovím na otázku, ale o Bravectu nebo Nexgardu jste nepřemýšlel/a?

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 01.07.2023, 09:12:27 xxx.xxx.11.160

obojky na přírodní bázi fungují ještě méně než samotný fipronil. kombinovat to můžete, možná přidejte ještě ultrazvukový odpuzovač a zaříkávání.

 

nebo přejděte na jeden, ale účinný, preparát.

Anonymní (neregistrovaný) 01.07.2023, 09:28:53 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.07.2023, 07:00:13

Na Bravecto už jsem narazila a o Nexgardu slyším prvně. No popravdě řečeno, ty tablety se mi moc nelíbí. I když se píše, že to játra nezatěžuje. Pak jsem ještě narazila na elektroodpuzovač od Arpalitu...

Anonymní (neregistrovaný) 01.07.2023, 09:33:48 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

obojky na přírodní bázi fungují ještě méně než samotný fipronil. kombinovat to můžete, možná přidejte ještě ultrazvukový odpuzovač a zaříkávání.

 

nebo přejděte na jeden, ale účinný, preparát.


No, zrovna jsem to napsala. 😆 Já prostě nevím, jak to vymyslet. Protože mám doma malinkatého mrňouse, co si s psíkem hraje, takže přijde do kontaktu s insekticidem, na druhou stranu, ke konci měsíce, kdy končí účinnost nebo po častějším koupání, mě ten blešinec na břiše šíleně vytáčí.

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 01.07.2023, 09:42:41 xxx.xxx.11.160

pokud už máte doma blechy, tak vám nic z vyjmenovaného nepomůže. potřebujete přejít na účinnější věci. veterinář vám rád poradí a prodá.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 01.07.2023, 13:35:56 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

No, zrovna jsem to napsala. 😆 Já prostě nevím, jak to vymyslet. Protože mám doma malinkatého mrňouse, co si s psíkem hraje, takže přijde do kontaktu s insekticidem, na druhou stranu, ke konci měsíce, kdy končí účinnost nebo po častějším koupání, mě ten blešinec na břiše šíleně vytáčí.


V tom případě jsou bezpečnější a účinnější ty tablety. Tady jsem třeba na Bravecto slyšela od pejskařů jenom chválu. Proberte s veterinářem.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 01.07.2023, 13:53:28 xxx.xxx.61.175

Máte starost o játra psí, ale že blechy přenáší nemoce a taky mít dítě pokousané od blech, hm, nevim, nic moc, a mezi tabletou a spotem a náplastí atd. není rozdíl.Dokud nedostanete blechy z prostředí pryč, pes nemá šanci. Psovi dáte Comfortis. Blechy takhle postupně sám z bytu vychytá. Chcípou rychle.A pak, až celý byt vyperete a dezinfekce a s bezpečným odstupem od toho Comf., dáte psovi Bravecto (nebo slabší Nex. či Simparica)a už mu až do zima/jara nemusíte dávat vůbec nic.

Zatímco takhle mu skrz kůži do krve (a těch jater, že) rvete každý měsíc něco. Bravecto dám v únoru, březnu… a celý rok už vůbec nic.

To je vyzkoušené. Esi některé spoty a obojky vydrží takhle, nevím, ale obojek bych nedala, když je tam dítě nebo s námi pes bydlí v posteli.

bambule
bambule (415 příspěvků) 01.07.2023, 15:56:00 xxx.xxx.60.229

Jen pro zajímavost, fenka dostala Bravecto v listopadu pri příjmu do útulku a máme začátek července a stale drží. Takze v klidu 8 měsíců účinnosti. 

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 01.07.2023, 16:18:36 xxx.xxx.235.72
keriton:

Také pro zajímavost - pes dostal na jaře Nexguard a po asi 6 týdnech Bravecto a stejně z něj stále tahám klíšťata.


zakousnutá živá?? Letos je klíšťat hodně. Po příchodu z lesa zběžně Yodu obhlídnu - většinou posbírám jedno či dvě lezoucí klíšťata… ale pokud nějaké přehlídnu, zaručeně je druhý den mrtvé a velmi snadno se vyndá. 

Zajímavé je, že většina klíšťat se kousne do bílé srsti, ne do černé. Že by slabší kůže byla ta nepigmentovaná?? 

keriton
keriton (468 příspěvků) 01.07.2023, 16:25:28 xxx.xxx.158.138
Xerxova:

zakousnutá živá?? Letos je klíšťat hodně. Po příchodu z lesa zběžně Yodu obhlídnu - většinou posbírám jedno či dvě lezoucí klíšťata… ale pokud nějaké přehlídnu, zaručeně je druhý den mrtvé a velmi snadno se vyndá. 

Zajímavé je, že většina klíšťat se kousne do bílé srsti, ne do černé. Že by slabší kůže byla ta nepigmentovaná?? 


Zakousnutá chcíplá. Jako chápu, lepší než živá…  Lezoucí sbírám průběžně. 

bambule
bambule (415 příspěvků) 01.07.2023, 16:52:08 xxx.xxx.72.143
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 01.07.2023, 16:25:28

Aha tak to je chyba spojení 😀 ona ma taky klíšťata zapité, ale vždycky je najdu buď mrtvé přisáté, pak jdou lehce “odloupnout” , nebo je vyčešu kartáčem. To aby si někdo nemyslel, že je úplně bez klíšťat. U nás je momentálně klíšťat pomalu, protože je tu příšerné sucho, ale na chalupě ji ještě prestříkám repelentem, protoze tam je klišťecí peklo. Jinak blechu jsem na ni ještě neviděla.

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 01.07.2023, 17:59:25 xxx.xxx.27.223
keriton:

Zakousnutá chcíplá. Jako chápu, lepší než živá…  Lezoucí sbírám průběžně. 


to je normál, ty látky zabijou až po napití, neodpuzují.

Anonymní (neregistrovaný) 02.07.2023, 09:45:05 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 01.07.2023, 09:42:41

Ale blechy má živé dokud se přece nezakousnou. Ten přípravek nefunguje přece repelentně..? Proto bych právě chtěla něco repelentního, aby na něj vůbec nešly ani z těch koček, se kterými si hraje venku. Nemáme zablešený barák. Pes je tak co 14 dní koupán v Arpalitu a každý měsíc dostává Fypryst, takže je chráněn nebo aspoň dle příbaláku by měl být…

Anonymní (neregistrovaný) 02.07.2023, 10:30:27 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.07.2023, 09:51:43

Ale to je normální šampon. Já ho myju z důvodu špíny, ne blech. Prve jsem ho myla jen čistou vodou, ale pokud mu to má škodit, tak ho šamponovat mohou jen třeba jednou za měsíc.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.