Aktuálně: 4 657 inzerátů177 601 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Mainska myvali ano ne?

Elda (neregistrovaný) 03.07.2023, 20:32:53 xxx.xxx.257.163

Zdravicko, jako rodina jsme se shodli ze bysme radi ctyrnoheho spolecnika. Prochazeli jsme ruzne zdroje a volba padla na mainskou myvali, doporucili byste ji? Udajne je bezproblemova vuci detem, coz je u nas podstatne. Musi mit papiry nebo ne? Radeji bysme kocourka nebo co bude lepsi? A chov by byl jenom v domacnosti a vubec ne venku je to problem? Jako druha varianta se nabizi ruska kocka ale to je dvojka. Dekuji 🐈

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 03.07.2023, 20:33:59 xxx.xxx.20.230

je to kočka. povahy u koček nejsou dané až tak plemenem.papíry mít musí, mainská je zatížená na několik geneticky daných nemocí, které určitě chcete mít u rodičů vyšetřené.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 04.07.2023, 10:40:44 xxx.xxx.147.163
Elda:

Zdravicko, jako rodina jsme se shodli ze bysme radi ctyrnoheho spolecnika. Prochazeli jsme ruzne zdroje a volba padla na mainskou myvali, doporucili byste ji? Udajne je bezproblemova vuci detem, coz je u nas podstatne. Musi mit papiry nebo ne? Radeji bysme kocourka nebo co bude lepsi? A chov by byl jenom v domacnosti a vubec ne venku je to problem? Jako druha varianta se nabizi ruska kocka ale to je dvojka. Dekuji 🐈


Viz bodlinka. Bez papírů nebudete mít vytoužené plemeno + zdravotní vyšetření. + už to tady bylo - máte představu, co znamená mít v bytě kočku?

Najděte si předchozí vlákno - Největší kočka na světě (22.6.). Ať se nemusíme opakovat.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 04.07.2023, 10:59:50 xxx.xxx.61.255
Elda:

Zdravicko, jako rodina jsme se shodli ze bysme radi ctyrnoheho spolecnika. Prochazeli jsme ruzne zdroje a volba padla na mainskou myvali, doporucili byste ji? Udajne je bezproblemova vuci detem, coz je u nas podstatne. Musi mit papiry nebo ne? Radeji bysme kocourka nebo co bude lepsi? A chov by byl jenom v domacnosti a vubec ne venku je to problem? Jako druha varianta se nabizi ruska kocka ale to je dvojka. Dekuji 🐈


Mám Mainku…

Povahy je naprosto nekonfliktní až flegmatické…

Jediný problém - pro vás i pro ni/něho - jsou chlupy. Mám je opravdu všude v bytě, na oblečení, a je potřeba dobrá péče o srst, což moje Elsa trvale bojkotuje. Plus kvůli tomu častěji zvrací bezoáry. Takže úplně odmalinkata navykat na péči o srst (u mě to bohužel neklaplo, stejnou zkušenost má jiná slečna odtud, která má MCO ze stejné CHS).

Jo jen dodávám, ta Vaše poznámka “bezproblémová vůči dětem”: To by asi Elsa byla, ale zároveň musíte kočce zajistit místa, kde bude moct být z dosahu event. dětských trapičů ;-) (děti se musí prostě učit a postupně zvykat, jak se ke zvířeti chovat).

biaca
biaca (588 příspěvků) 04.07.2023, 11:31:44 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 04.07.2023, 10:59:50

Nechceš dát foto Elsičky - ať má zájemce představu a já ať se pokochám. Ps. kolik prosím Tě ti váží? Ta váha mě u MMK vždy odrazovala. 

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 04.07.2023, 11:38:37 xxx.xxx.61.255
biaca:

Nechceš dát foto Elsičky - ať má zájemce představu a já ať se pokochám. Ps. kolik prosím Tě ti váží? Ta váha mě u MMK vždy odrazovala. 


Zkusím…

Toto je její proslulá fotka, dávala jsem ji ještě na IF…dělala jsem na Elsu zvuky a ona se divila 🙂.

Váha: Nevím přesně, kolem 10kg…

Obrázek
Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 04.07.2023, 12:03:30 xxx.xxx.15.85

Já bych jen k tomu dodala, že je dobré si vzít kotě od někoho, kdo má děti, je to úžasná socializace a pak kotě nepřekvapí dětské různé skřeky, pohyby, …Koukat na povahy rodičů, tedy alespoň matky, jak reaguje, jestli nejde do agrese nebo není naopak bázlivá, ..Mainy vídám na výstavách, jsou to opravdu obři, ale roztrhl se s nima pytel, tak bych hledala opravdu pečlivě CHS, protože jak už se u módních plemen stává, chová se na všem. 

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 04.07.2023, 12:43:19 xxx.xxx.61.255
Rezzzy:

Já bych jen k tomu dodala, že je dobré si vzít kotě od někoho, kdo má děti, je to úžasná socializace a pak kotě nepřekvapí dětské různé skřeky, pohyby, …Koukat na povahy rodičů, tedy alespoň matky, jak reaguje, jestli nejde do agrese nebo není naopak bázlivá, ..Mainy vídám na výstavách, jsou to opravdu obři, ale roztrhl se s nima pytel, tak bych hledala opravdu pečlivě CHS, protože jak už se u módních plemen stává, chová se na všem. 


Jj, “moje” chovatelka měla doma dvě nebo tři malé děti. Koťata byla omazlená a “otrkaná” od děcek, to je pravda.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 04.07.2023, 13:06:20 xxx.xxx.61.255
biaca:

Nechceš dát foto Elsičky - ať má zájemce představu a já ať se pokochám. Ps. kolik prosím Tě ti váží? Ta váha mě u MMK vždy odrazovala. 


Jo a to je také dobrá poznámka: Váha!

Jednak samozřejmě větší spotřeba žrádla, ale třeba já mám pro ni v relativně malém bytě ne moc vhodné kočičí stromy. Mainky potřebují fakt bytelné, velké.

biaca
biaca (588 příspěvků) 04.07.2023, 13:10:55 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 04.07.2023, 13:06:20

I když nedělejme si iluze - i menší kočka může vážit hodně. Starší kocour na vrcholní hranici váhy plemene tj. 6,5 kg. Mladší - ten je tedy ideál, když jsem si ho pořizovala 4 kg. 

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 04.07.2023, 13:47:40 xxx.xxx.61.255
biaca:

I když nedělejme si iluze - i menší kočka může vážit hodně. Starší kocour na vrcholní hranici váhy plemene tj. 6,5 kg. Mladší - ten je tedy ideál, když jsem si ho pořizovala 4 kg. 


No tak Fido loni…kolem 10kg!!!

Ale on je tedy i hrozně vysoký a dlouhý.

Odberryho
Odberryho (282 příspěvků) 04.07.2023, 15:27:12 xxx.xxx.18.215

Mám třetí MCO v pořadí, všechno kocoury. Váhy 8,5 kg, 7,5 kg a jeden bude teď taky asi i těm osmi. Dlouho jsem nevážila a určitě přibral. Ten je tedy vzrůstem menší a tím pádem už je při této váze už tlustý…budu muset řešit dietu (váha vážně není vše). 

Je to velké plemeno…takže to chce bytelná škrabadla, velký záchod. Jinak ale zase tolik prostoru nezabere. K dětem bývají úžasní, ale chce to dobře socializované kotě. Určitě s PP, ale bacha na papírové množky. Klidně se ptejte na reference. 

Obvykle milují vodu…opravdu hodně. Tím nemyslím koupání nebo sprchování, ale rády si v misce s vodou cákají packou nebo do ní nosí hračky…. takže s plovoucí podlahou to nejde moc dobře dohromady. 

Já už bych jinou kočku než mainku nechtěla….ta povaha je pro mě top. Ale vážně dejte bacha na výběr. Jsou zatížené spoustou možných neduhů. 

Odberryho
Odberryho (282 příspěvků) 04.07.2023, 15:29:52 xxx.xxx.18.215

Jo a ještě praktická poznámka….i přepravka musí být velikostně úplně jinde, než pro běžné kočky. Když jsem jednou musela vézt na veterinu všechny tři kocoury, musel přijet manžel a pomohl nosit. Jednoho v neskladné přepravce unesu, dva už ne 🐱

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 04.07.2023, 15:34:14 xxx.xxx.61.255
Odberryho:

Jo a ještě praktická poznámka….i přepravka musí být velikostně úplně jinde, než pro běžné kočky. Když jsem jednou musela vézt na veterinu všechny tři kocoury, musel přijet manžel a pomohl nosit. Jednoho v neskladné přepravce unesu, dva už ne 🐱


K přepravce, jelikož jsem ji teď urgentně řešila a jak jsem psala, nejsou peníze nazbyt, kamarádka mi sehnala textilní přepravku v Pepcu (nebo nějakém takovém obchodu). A je i na menší psy…no, a stála snad kolem 400,- Kč, což je přijatelné.

Leithian
Leithian (580 příspěvků) 04.07.2023, 16:08:03 xxx.xxx.98.114
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 04.07.2023, 15:27:12

Kamarádka má křížence mainky a čistého mainaka původem tedy ze zahraničí. V 9 měsících vážil 9,1kg a furt byl hubeňour 😁

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 05.07.2023, 17:40:53 xxx.xxx.20.198
Leithian:

Kamarádka má křížence mainky a čistého mainaka původem tedy ze zahraničí. V 9 měsících vážil 9,1kg a furt byl hubeňour 😁


No ale to je fakt nic. 

Elsice byla nejmenší z vrhu a má přes 10kg. Kluci mívají celkem běžně 12kg a více.

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 10.07.2023, 08:17:58 xxx.xxx.213.168

Mainskou mývalí jedině s papíry a z prověřené CHS. Bez průkazu původu nemáte vůbec jistotu, že to bude povahově mainská mývalí. Vzhledově už vůbec ne. A tato velká plemena jsou většinou zatížena nemocemi, na které se v dobré CHS testuje. 
Kdo mainu neměl, tak si asi nedokáže tu povahu úplně představit, ale je to fakt obrovský rozdíl oproti “vesnické micce”. Je to takový kočkopes, jsou hodně navázaní na své lidi. My tedy máme povahově nestandardního kocoura, je to plašánek na cizí lidi a prostředí, ale nás miluje a jiné plemeno bych už nechtěla. 

Měla jsem i “obyčejné” kočky, mám ještě ragdoll kočku. Ta maina mi sedí asi nejvíce. 

Náš kocour váží skoro 11 kilo. Je fakt obrovskej a těžkej. Kupodivu není tlustej, prostě je jen mohutnej, jeho otec měl taky kolem 11kg. Asi bych si možná příště vybrala kotě po menších - lehčích rodičích. Minule blbě doskočil ze škrabadla a kulhat, tak se jelo na rentgen. On je pohybově spíš jako lev, než jako ladná kočička 😀.

Dále bych se zaměřila krom té povahy (ta je fakt důležitá!) také na kvalitu a typ srsti dané linie. Moc se na to nehledí. A ušetří vám to potom spoustu problémů. Willy má na bocích a břiše srst, co se musí denně česat a i přes to se mu tam občas udělá dred. Kombinace tohoto s kočkou (co má skoro 11 kg 😀) co se fakt česat nechce může být dost peklo. Stálo nás to hodně času ho navyknout na česání “po dobrém”. 

A pořádně si chovky lustrujte. Na sociálníh sítích se dá najít hodně referencí, oslovte skupiny zaměřené na plemeno, oslovte více chovatelů a ptejte se. 

Tady to máte i s fotkou našeho Willyho. Příště (za spoustu let, protože doufám, že tu spoustu let bude) bych chtěla zrzečka 😀.

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.07.2023, 15:32:09 xxx.xxx.60.182
Tenurri:

Mainskou mývalí jedině s papíry a z prověřené CHS. Bez průkazu původu nemáte vůbec jistotu, že to bude povahově mainská mývalí. Vzhledově už vůbec ne. A tato velká plemena jsou většinou zatížena nemocemi, na které se v dobré CHS testuje. 
Kdo mainu neměl, tak si asi nedokáže tu povahu úplně představit, ale je to fakt obrovský rozdíl oproti “vesnické micce”. Je to takový kočkopes, jsou hodně navázaní na své lidi. My tedy máme povahově nestandardního kocoura, je to plašánek na cizí lidi a prostředí, ale nás miluje a jiné plemeno bych už nechtěla. 

Měla jsem i “obyčejné” kočky, mám ještě ragdoll kočku. Ta maina mi sedí asi nejvíce. 

Náš kocour váží skoro 11 kilo. Je fakt obrovskej a těžkej. Kupodivu není tlustej, prostě je jen mohutnej, jeho otec měl taky kolem 11kg. Asi bych si možná příště vybrala kotě po menších - lehčích rodičích. Minule blbě doskočil ze škrabadla a kulhat, tak se jelo na rentgen. On je pohybově spíš jako lev, než jako ladná kočička 😀.

Dále bych se zaměřila krom té povahy (ta je fakt důležitá!) také na kvalitu a typ srsti dané linie. Moc se na to nehledí. A ušetří vám to potom spoustu problémů. Willy má na bocích a břiše srst, co se musí denně česat a i přes to se mu tam občas udělá dred. Kombinace tohoto s kočkou (co má skoro 11 kg 😀) co se fakt česat nechce může být dost peklo. Stálo nás to hodně času ho navyknout na česání “po dobrém”. 

A pořádně si chovky lustrujte. Na sociálníh sítích se dá najít hodně referencí, oslovte skupiny zaměřené na plemeno, oslovte více chovatelů a ptejte se. 

Tady to máte i s fotkou našeho Willyho. Příště (za spoustu let, protože doufám, že tu spoustu let bude) bych chtěla zrzečka 😀.

Obrázek

Ahoj, zdravím srdečně!🌷

Jak asi víš, mám jiné a mnohem závažnější starosti…

…ale Tobě se tedy podařilo Willyho přemluvit k česání?👍 Mně Elsu ne, ničím, co jsem zkoušela a dredy má strašné… Chtěla jsem, aby ji vetka, když byla u mě, vyholila. Pak jsem na to úplně v tom stresu zapomněla a poté, co Hmn psala, že jejímu psovi asi rok nedorostla srst na ocasu, tak se tedy této procedury poněkud bojím. Ona tedy opravdu není na pořadu dne, ale přesto - pokud jste někdo nechal své kočky (ideálně dlouhosrsté) oholit/vyholit (třeba jen částečně), za jak dlouho dorostla srst? A dorostla stejné, lepší nebo horší kvality?

Edit: Jestli se nepletu - Elsa a Willy mají stejného otce…?

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.07.2023, 15:38:00 xxx.xxx.60.182
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 10.07.2023, 08:17:58

K té povaze: Elsa je zároveň flegmatická, zároveň ale velmi společenská! Miluje moje návštěvy, dokonce někdy nechce návštěvu pustit domů, což dělá tak, že dotyčné osobě zalehne batoh, boty, drží pásky od tašky atp. 🙂

K tomu hlídání si svého člověka tady vzniká trochu problém: Např. hrát si chce se mnou jen ona sama. Např. Prostřednímu cvrnkám jeho oblíbené oříšky nebo žaludy, ona se přiřítí, žalud/ořech zachytí, přikryje svojí obrovskou prackou a dělá, že ona nic, že tam snad ani není!😍

Kilian
Kilian (1029 příspěvků) 10.07.2023, 15:44:05 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 10.07.2023, 15:32:09

..Jani vůbec se toho neboj, už nějaký čas pravidelně hodím všechny tři kočky, každá má srst jinou, všechny tři obrůstají velice rychle a kvalita beze změny….určitě se číče uleví, ony ty dredy nic moc tedy….navíc si myslím, že by se tam kůže pod nimi mohla zapařovat a vzniknout plíseň….zvaž to, ja osobně bych do toho šla….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.