Aktuálně: 4 581 inzerátů178 020 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

Vzdálenost pastviny od města

Jana B. (neregistrovaný) 04.07.2023, 07:12:45 xxx.xxx.2.173

Dobrý den. Mám dotaz, zda jsou nějaké podmínky, jak daleko mají být pastviny od obytné části domu, respektive plotu. Máme přímo v sousedství pásající se koně, kteří nemají přístřešek, stojí těsně u plotu a celé léto stojí přímo u něj. Obtěžují nás neuvěřitelně mouchy a koňský trus byl vloni v takové vrstvách, že nebyla vidět zeleň. Děkuji.

jbb
jbb (39 příspěvků) 04.07.2023, 13:55:20 xxx.xxx.108.206

Zklamu Vás (a jsem tomu rád). Žádné takové podmínky (naštěstí) neexistují. Rozhodující může být třeba to, co je v územním plánu. Pokud je tam pole(nezastavěné území obce), či dokonce pokud to je zeleň byť v intravilánu, pak máte peška. Jasně, pokud nějaká místní vyhláška v intravilánu zakazuje chovat hospodářská zvířata, dá se na tom stavět - nicméně hobby kůň není hospodářské zvíře, například.

Neznám pozadí dotazu, ale z toho “obtěžování neuvěřitelnými mouchami” a “koňského trusu že není vidět zeleň" si názor udělám. Realita asi bude mnohem snesitelnější, ale holt chcete žít na vsi tak jako ve městě. Takové cirkulárky zakázat, že? Kohouty taky zakázat, že? Jsem alergická na řepku, tak ať ji nepěstují na poli za vesnicí. Koně taky zakázat. Atd. Naštěstí tahle móda “žijeme ve městě” se na vesnicích tolik nerealizuje.

Jediné co Vám lze doporučit je zkusit se s majitelem koní/pozemku dohodnout. Možná byste se mohli složit na neprůhledný plot, například. Pokud má majitel dost pozemků, třeba by mohl vytyčit ohradníkem nějaký koridor od toho Vašeho plotu, když Vás to tak obtěžuje. Nicméně - zdůrazňuji - budete se muset dohodnout, na nic z toho nemáte (z mého pohledu opakuji že naštěstí) žádný zákonný nárok. 

kometa
kometa (4408 příspěvků) 04.07.2023, 14:53:44 xxx.xxx.147.163
Jana B.:

Dobrý den. Mám dotaz, zda jsou nějaké podmínky, jak daleko mají být pastviny od obytné části domu, respektive plotu. Máme přímo v sousedství pásající se koně, kteří nemají přístřešek, stojí těsně u plotu a celé léto stojí přímo u něj. Obtěžují nás neuvěřitelně mouchy a koňský trus byl vloni v takové vrstvách, že nebyla vidět zeleň. Děkuji.


Byly by fotky?

kometa
kometa (4408 příspěvků) 04.07.2023, 17:45:30 xxx.xxx.147.163
Jana B.:

Dobrý den. Mám dotaz, zda jsou nějaké podmínky, jak daleko mají být pastviny od obytné části domu, respektive plotu. Máme přímo v sousedství pásající se koně, kteří nemají přístřešek, stojí těsně u plotu a celé léto stojí přímo u něj. Obtěžují nás neuvěřitelně mouchy a koňský trus byl vloni v takové vrstvách, že nebyla vidět zeleň. Děkuji.


Jo a buďte rádi, že tam nestojí krávy. U těch je much mnohem více.

Mimochodem, byli tam dřív koně nebo vy?

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 05.07.2023, 21:56:17 xxx.xxx.20.69

mám koňskou zahrádku přímo přes ulici a na mouchy mám sprej, Fíka a takový mucholapky s motýlkama na okna a heavy duty stájové do chodby. jako co, je to vesnice. taky by tam mohly žít prasata a měla bych ještě potkány.

jbb
jbb (39 příspěvků) 06.07.2023, 19:22:00 xxx.xxx.108.206

No, já si myslím, že tazatelka už neodpoví… Člověk by neměl předjímat názor, ale asi jsem se zase trefil. 

Jsem opravdu rád, že v naší vsi Šmouladorf nemáme a fakt doufám, že tomu tak i zůstane. Kdepak, nová zástavba k té staré nepatří.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 06.07.2023, 19:54:38 xxx.xxx.147.163
jbb:

No, já si myslím, že tazatelka už neodpoví… Člověk by neměl předjímat názor, ale asi jsem se zase trefil. 

Jsem opravdu rád, že v naší vsi Šmouladorf nemáme a fakt doufám, že tomu tak i zůstane. Kdepak, nová zástavba k té staré nepatří.


Asi neodpoví. Měla na to 2,5 dne. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.