Aktuálně: 4 772 inzerátů176 281 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Křepelky japonské problém

Los Andreas (neregistrovaný) 04.07.2023, 16:11:07 xxx.xxx..290,174,169,274

Dobrý den,

můžete mi poradit ohledně snůšky vajíček? Už se u čtvrté slepice (křepelky) objevilo zakrvavené vajíčko a krev u zadnice. Dvě pošly.

Krmíme směsí z chov. potřeb + zelené natě ze zahrádky. Moc děkuji za odpovědi. LA

Anonymní (neregistrovaný) 04.07.2023, 16:30:49 xxx.xxx.229.216

Co se k tomu píše: "Většinou se tak stává u mladých, kdy je vajíčko příliš velké, nebo pokud trpí některá z nosnic nadváhou. 

První průchod vejce kloakou je spojen s praskáním cévek. Vzhledem k tomu, že hybridní kuřice nesou poměrně velká vejce hned od počátku, tak to někdy trvá déle a značně hrozivě. 

Ale stav se brzy upraví. Pokud se vám krvácení nezdá, je možné je zastříkat gentianovou violetí nevo chlorophylem jež způsobují vyschnutí rány a desinfekci. 

Fialová nebo modrá či zelená barva zamezí případné zvýšené pozornosti ostatních slepic o ránu, neboť červená barva krve je přímo dráždí k ochutnání a později k rozvoji kanibalismu."

Anonymní (neregistrovaný) 04.07.2023, 16:31:43 xxx.xxx.229.216

Totéž bude platit i pro křepelky. Tam může být problém u kříženců s masnými.

Anonymní (neregistrovaný) 04.07.2023, 16:34:42 xxx.xxx.229.216

Když jsme u těch křepelek, používáte někdo do skleníku?

Anonymní (neregistrovaný) 04.07.2023, 16:40:41 xxx.xxx.229.216
Anonymní:

Totéž bude platit i pro křepelky. Tam může být problém u kříženců s masnými.


Ještě, u slepic zakrvácená vejce, krvácení z kloaky a úhyny - často je to způsobeno střevními parazity. Ale většinou jak je uvedeno výše, nebo nevhodná strava, genetický problém, nebo úplně něco jiného. Doporučuji hledat informace v souvislosti se slepicemi, protože tento problém u křepelek není vůbec běžný a tak o tom ani není dost info.

Los Andreas (neregistrovaný) 05.07.2023, 05:17:37 xxx.xxx.169.274

Díky to jsou vyčerpávající informace ve videu, to jsou vaše videa nebo z netu? 

Anonymní (neregistrovaný) 05.07.2023, 09:33:48 xxx.xxx.0.1
Los Andreas:

Díky to jsou vyčerpávající informace ve videu, to jsou vaše videa nebo z netu? 


Ne, to jsou videa od dvou různých tvůrců. Já toho zase tolik nevím nebo nemám na ukázku aby to bylo na video. Křepelky mám ve voliéře po bažantech a nesou a nesou, zatím žádný problém, takže žádná velká zkušenost.

Obrázek
Jiří (neregistrovaný) 08.07.2023, 06:52:43 xxx.xxx.57.124

Ahoj. Dovolte, abych přidal i já své postřehy z chovu křepelek japonských. Asi před týdnem jsem si pořídil 8 slepiček a 2 kohoutky. Mám je společně ve velké voliéře, ale už nyní uvažuji, že je rozdělím. Některé slepičky mají totiž na hlavách vytrhaná peří. Domnívám se, že je to způsobené od kohoutků, kteří (jak jsem vypozoroval) jsou stále při chuti. Ve čtvrtek, při krmení, našla dcera první vajíčko a v pátek druhé. Vajíčka jsou zatím menší. Jako podestýlku mám hlínu a písek. Na některá místa jsem rozházel seno, ale toto dám asi pryč. Taky jsem udělal ve voliéře malé domky (z cihel), které jsem vystlal senem. Krmím směsí pro nosnice, prosem, strouhanou mrkví s jabkem a zasypu to pšeničným šrotem. Asi dvakrát jsem jim vařil rýži (na což byly zvyklé od předchozí majitelky). Přemýšlím, že bych chov rozšířil na 20 až kusů.

list
list (563 příspěvků) 09.07.2023, 22:02:01 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Jiří z 08.07.2023, 06:52:43

Vytrhané peří na temeni je od kohoutka, při pojímání se přidržuje právě v těchto místech.  Nevím, ale mám pocit, že osm slepiček na dva kohoutky je málo. Jinak vejce budou zpočátku menší. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.