Aktuálně: 4 959 inzerátů174 165 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Uhlida pred skodnou?

Fox (neregistrovaný) 05.07.2023, 00:43:11 xxx.xxx.10.93

Dobry den, mame problem se skodnou kuny,lisky. Chovame drubez, proste obcas zapomeneme zavrit na noc nebo kdyz uz je pozde tak se nam tam uz nechce. Tak bysme to chteli resit hlidacem psem. Nic velkeho líbí se bam treba sheltie a k otazcce, vim ze kunu či lisku sheltie nechytne ale bude stavit psi pach na zahrade aby to nedovolilo skidne vstoupitvubec k nám!? 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 05.07.2023, 00:52:05 xxx.xxx.0.1

Ne, psí ani lidský odér predátorům nijak nevadí. Jsou to jen pověry. Vyzkoušeno na dvou různých místech zahradách, domech. Vyčůráte se na jedno místo, ještě ten den tam dáte sklopec a ráno je v něm liška. S kunou jsem se na půdě dokonce přetahoval, byla tak agresivní, že se mi zakousla do lyžařské hůlky, kterou jsem se vyzbrojil a visela na ní jak medojed v Bohové musejí být šílení. A samozřejmě spousty dalších případů a zkušeností za desítky let chovu. Psí chlupy, exkrementy, rádio - mají z toho jen srandu. Ze psů je nepochopitelně opomíjen Dandie dinmont teriér. Je k drůbeži naprosto perfektní a umí i nahánět hejno jako borderky a spol. Měl jsem ho z útulku, když mu zemřela původní majitelka. Svéráz, nebyl u nás od štěněte, ale nakonec jsem ho vycvičil i na nahánění slepic podle barvy. Houževnatý a nebojácný, když se zakousne do větve, tak drží jako ta kuna. Geniální plemeno vlastnostmi.

Doron
Doron (1783 příspěvků) 05.07.2023, 01:43:47 xxx.xxx.103.229

Na noc bych vám doporučila automatická zavírací dvířka, lze nastavit na soumrak nebo určitou hodinu, nejsou tak drahá.

Pro lenochy mého typu ideální! !

Honzapom mě potěšil, že vzpomněl tohoto málo známého teriéra. Teda, to, co ho naučil.., klobouk dolů..👍.

U nás chodí liška i přes den, psi to vykrývají, ale na jednu šeltinku bych nespoléhala.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 05.07.2023, 07:54:58 xxx.xxx.43.113

čtu nadpis + přezdívku tazatele = automaticky mi naskočil teriér

šeltie sice uřvaná je, ale jen na to bych nespoléhala. A nechat ji venku na dvorku v noci, to už je na hranici týrání, pro toto plemeno.

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 05.07.2023, 10:14:34 xxx.xxx.133.42

Přes den by to mohlo stačit, sousedi takto mají u slepic na volno malinkatou, ale uštěkanou čivavu a od té doby jim liška nikoho nevzala. Ale na noc vše zavírají.

Lily
Lily (163 příspěvků) 05.07.2023, 21:35:27 xxx.xxx.168.175
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 05.07.2023, 07:54:58

Teriéři bývají lovci, ne? Jsou schopni nelovit i ty slepice? Když vezmu, že teriéři rádi loví vše, co se hne, tak mě to zarazilo. 🙂

 Vím, že třeba pastevci jsou super na hlídání zvěře, ale jako jediná práce mi hlídání slepic přijde málo. 🙂 

Doron
Doron (1783 příspěvků) 05.07.2023, 22:48:24 xxx.xxx.162.50
Bodlinka:

Přes Noru liška ani kuna ke slepicím nepůjde, ale půjde-li slepice za Norou, pták prostě zmizí. Je to skoro jako kouzlo.


To je zvláštní, feňule je pastevecká ne? To jim není moc vlastní.

Řekla jste jí někdy, ať to nedělá 😊?

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 06.07.2023, 03:33:25 xxx.xxx.20.69
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.07.2023, 22:48:24

jasný, taky v mé přítomnosti, když se dívám, slepice nemizí a pes téměř dokonale předstírá, že jí vůbec nezajímajíjak říkám, kouzlo.

assil
assil (1491 příspěvků) 06.07.2023, 23:10:21 xxx.xxx.121.3

Zkuste spíš středního špice, je to velikost šeltie, ale na rozdíl od ní je to i hlídač a na všechno cizí štěká, mi odháněl od slepic i hrdličky.

Doron
Doron (1783 příspěvků) 07.07.2023, 00:13:14 xxx.xxx.162.50
assil:

Zkuste spíš středního špice, je to velikost šeltie, ale na rozdíl od ní je to i hlídač a na všechno cizí štěká, mi odháněl od slepic i hrdličky.


Nojo, to je taky takový polozapomenutý plemeno.., tedy alespoň já už dlouho žádnýho neviděla.

A jsou i takový samostatný, že jo?

Šeltie většinou chodí pořád s páníkem jako stín 😊.

Fox (neregistrovaný) 07.07.2023, 06:11:50 xxx.xxx.10.93

Tady zakladatel, děkuji za odpovědi. Ne, slepice by byly oddělené za plotem, těm určitě pes neublíží. A vy myslíte že kuna, Liška by vlezla na zahradu když na ní bydlí, byť malý, pes jo?

hmn
hmn (1023 příspěvků) 07.07.2023, 07:58:18 xxx.xxx.43.113

nedávno jsem šla se psem z procházky, kolem druhé hodiny odpoledne, a vidím u sousedů u baráku lišku, psa mají na řetězu a mohl se zbláznit……liška kouká na nás, stojí, kouká a pak šupajdí za barák a pryč. Ten pes je venku trvale a skoro trvale na řetězu, slepice na témže dvorku. A před pár dny mi souseda říká, že jim liška zlikvidovala slepice. To k té naději, že liška nevleze tam, kde bydlí i pes.

kometa
kometa (4195 příspěvků) 07.07.2023, 08:05:25 xxx.xxx.147.163
hmn:

nedávno jsem šla se psem z procházky, kolem druhé hodiny odpoledne, a vidím u sousedů u baráku lišku, psa mají na řetězu a mohl se zbláznit……liška kouká na nás, stojí, kouká a pak šupajdí za barák a pryč. Ten pes je venku trvale a skoro trvale na řetězu, slepice na témže dvorku. A před pár dny mi souseda říká, že jim liška zlikvidovala slepice. To k té naději, že liška nevleze tam, kde bydlí i pes.


Taky si myslím, že pes trvale  na řetězu nebo něco malého predátory neodradí. Nejsou blbí a umí vyhodnotit nebezpečí.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 07.07.2023, 08:21:39 xxx.xxx.43.113

jo, to by musela být ta ohrada pro slepice uprostřed psovo teritoria, aby liška musela vlézt ke psu, jiná cesta nebyla. Pak by to i mohlo fungovat.

pes samozřejmě volný, ne na špagátu

Doron
Doron (1783 příspěvků) 07.07.2023, 10:29:09 xxx.xxx.162.50

Liška není blbá, ale slepice teda taky ne.

Mám slepice úplně na volno, chodí po celý zahradě a v případě nebezpečí se přesunou k domu, kde vědí, že najdou zastání. Když začne kohout varovně křičet, psi tam rychle běží, jak to viděli u mě, takže jsem už strašně dlouho lišku neviděli.

Myslím, že to lišky vyhodnotily tak, že by u nás byly zbytečný potíže. Ony chtějí získat kořist ale vydat přitom co nejmíň energie, tak jdou tam, kde je to bezpečnější.

Takže si myslím, že pes, pochopitelně puštěný na volno, by je docela odradit mohl.

Anonymní (neregistrovaný) 07.07.2023, 12:51:09 xxx.xxx.164.121

Pořizovat si psa jen kvůli hlídání drůbeže, je nesmysl. To se dělo za našich babiček a se psem to skončilo většinou špatně. Psovi je třeba se věnovat, vychovávat ho a chce to čas a načerpat nějaké zkušenosti.

Pokud zadavatel uvažuje o pořízení psa jako rodinného kámoše a rád by, aby zároveň to bylo plemeno s předpokladem k hlídání, pak je samozřejmě všechno v pořádku a směle do toho.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 07.07.2023, 13:10:38 xxx.xxx.61.106

Nesouhlasím a protestuji. 

Pes by se měl vrátit ke své práci. Bude zdravější a spokojenejší.

Nevidím nic blbého na těchto psech 

https://www.youtube.com/watch?v=CC_1-VuwRfE&ab_channel=DogtoothMedia

I když… zdá se, že i koza by stačila. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=PlKc6y-zehQ&ab_channel=JosephCartertheMinkMan

https://www.youtube.com/watch?v=l2Pyu-Cj0gg&ab_channel=MatthewNoall

Většinou jsou to kříženci, účeloví kříženci teriérů a chrtů.

Tam je pes psem.

Není to tak, že když se pes zraní, nechám ho umřít u boudy, nebo střelím v lese. Ale nikdo mi nenamluví, že 

přirozená práce psa - bránění teritoria, majetku člověka a člověka je pro psa horší než cokoli jiného.

Sledujte ty teriéry. Perou se mezi sebou? Ne, všímají si své práce. A co dělá teriér ve městě? Je na nervy a vodejde z toho na ledviny. Jejich život je úplně nesrovnatelný s životem psa v jeho normální práci.

Ke slepicím špic, to je jasné.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 07.07.2023, 20:10:24 xxx.xxx.0.1

Megí, díky, tyhle videa si pamatuju, však teriér = terra, země. Z vlastní zkušenosti s vysokonohým terošem vím, že jsou po škůdcích jak slepice po flusu, přičemž si ale slepic nevšímají. Ovšem takového teroše je už potřeba vychovat, věnovat se mu, venčit, upravovat srst, asi nic pro zadavatele.

V USA frčí “guarding geese”, ale zase chovat husy se slepicemi se moc nedoporučuje, že. Pro zadavatele tedy nejjednodušší řešení = na noc kur domácí zavírat a řádně zabezpečit i přes den. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.