Aktuálně: 4 689 inzerátů176 772 diskuzních příspěvků17 784 uživatelů

Nasedlání koně

Angel (neregistrovaný) 05.07.2023, 17:47:07 xxx.xxx.264.3

Dobrý den mám takovou otázku. Když chci koně nasedlat a dát mu ohlávku a otěže začne vyceňovat zuby jako by mě chtěl kousnout a nenechá se ode mě ani skoro pohladit a od jiných jo. Poradíte mi prosím co mám dělat zkoušela jsem všechno ale pořád nic nejde to děkuji.

kometa
kometa (4349 příspěvků) 05.07.2023, 18:25:56 xxx.xxx.147.163
Angel:

Dobrý den mám takovou otázku. Když chci koně nasedlat a dát mu ohlávku a otěže začne vyceňovat zuby jako by mě chtěl kousnout a nenechá se ode mě ani skoro pohladit a od jiných jo. Poradíte mi prosím co mám dělat zkoušela jsem všechno ale pořád nic nejde to děkuji.


Dát mu ohlávku a otěže - na čem teda jezdíte? Na ohlávce? Bezudidlové uzdečce? Udidlové uzdečce? Provazové ohlávce? 

Poradit by vám měli tam, kde jezdíte. Co my tady vymyslíme, když neznáme vás ani koně?

Možná by pomohlo video.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 05.07.2023, 20:54:57 xxx.xxx.0.1
Angel:

Dobrý den mám takovou otázku. Když chci koně nasedlat a dát mu ohlávku a otěže začne vyceňovat zuby jako by mě chtěl kousnout a nenechá se ode mě ani skoro pohladit a od jiných jo. Poradíte mi prosím co mám dělat zkoušela jsem všechno ale pořád nic nejde to děkuji.


Vy říkáte: “Pojďme jezdit.” Kůň Vám na to říká: “NE!” Proč, to je potřeba zjistit na místě, my to tu zodpovíme těžko, když tu situaci nevidíme. Nejspíš ho buď něco bolí (zdravotní problém, nepadnoucí sedlo …), nebo něco děláte blbě.

Buggyra (neregistrovaný) 06.07.2023, 11:55:45 xxx.xxx.83.42

Na to vám musí odpovědět majitel toho koně nebo váš jezdecký vedoucí. Někdo zkušenější, kdo vás na místě v té situaci uvidí.

kometa
kometa (4349 příspěvků) 06.07.2023, 12:00:54 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Na to vám musí odpovědět majitel toho koně nebo váš jezdecký vedoucí. Někdo zkušenější, kdo vás na místě v té situaci uvidí.


Schválně, jestli se neregistrovaný Angel ozve se zpětnou vazbou. Něco mi to připomíná…

Angel (neregistrovaný) 07.07.2023, 06:07:07 xxx.xxx.264.3
kometa:

Dát mu ohlávku a otěže - na čem teda jezdíte? Na ohlávce? Bezudidlové uzdečce? Udidlové uzdečce? Provazové ohlávce? 

Poradit by vám měli tam, kde jezdíte. Co my tady vymyslíme, když neznáme vás ani koně?

Možná by pomohlo video.


Už jsme se u nás ve stáji domluvili. Jsem začátečník a ten kůň to prý dělá bežně. 

kometa
kometa (4349 příspěvků) 07.07.2023, 06:55:56 xxx.xxx.147.163
Angel:

Už jsme se u nás ve stáji domluvili. Jsem začátečník a ten kůň to prý dělá bežně. 


Viz KatyQ. Zamyslela bych se, jestli tím kůň nedává najevo nějaký diskomfort. I když jako začátečník těžko posoudíte zdravotní stav nebo výstroj nebo kvalitu výcviku.

Taky mě zaráží, že vás v tom nechali plácat a nikdo na vás nedohlížel, dokud jste se sama neozvala.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.