Aktuálně: 4 653 inzerátů177 553 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Habešská kočka

Pajuška (neregistrovaný) 08.07.2023, 10:33:10 xxx.xxx.3.296

Zaujala mě habešská kočka, vyznačuje se něcím neobvyklým oproti jiným plemenům a dá se chovat pouze uvnitř domu bez možnosti jít ven ?

kometa
kometa (4388 příspěvků) 08.07.2023, 12:17:28 xxx.xxx.147.163

Proč nejdřív nezkusíte strejdu Gůgla nebo tetu Wiki?

Tak byste zjistila, že může (a vlastně i vesměs je) v bytě. Ale je to kočka veeelmi temperamentní a pokud jí nenabídnete zábavu, udělá vám z bytu kůlničku na dříví.

Což teda zvládne i obyč kočka domácí.🙂

biaca
biaca (588 příspěvků) 08.07.2023, 13:13:30 xxx.xxx.0.1

Habešská kočka je jedna z nejinteligentnější koček, má nádherný gliter v kožíšku a méně pelichá. 

Nevýhoda u habešek je ta, že potřebuje vertikální a horizontální prostory - ráda šplhá a vyskočí velmi vysoko. Rozhodně je akčnější. A důslednou výchovu. 

Chovat uvnitř jistě jde, já chovám své bengály na 40m2, ale prostor mám uzpůsobený k jejich chovu a zajišťuji jim dostatek vyžití, pokud jste schopna toto poskytnout jistě není problém chovat doma. 

Navíc některé kočky ani z vlastní zkušenosti ven nechtějí. 

A opravdu jsou ty kočky nádherné taková modrá habeška je úplný klenot, ale zajistit, veškeré podmínky je náročné. Také bych jednu chtěla, ale bohužel nejsem schopna zajistit dostatečné podmínky pro její život. 

biaca
biaca (588 příspěvků) 08.07.2023, 13:20:59 xxx.xxx.0.1

Od této chovatelky bych chtěla kotě - setkala jsem s ní tenkrát na výstavě koček v Jbc

https://alasseon.webnode.cz/kontakt/

Ps. určitě si prověřte v jakých podmínkách kočky chová - chtějte bytovou kočku, která vyrůstá uvnitř nikoliv od chovatele, který chová kočky ve výběhu. U těchto ras je důležitá socializace od nejúžšího věku. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 08.07.2023, 15:01:17 xxx.xxx.147.163
biaca:

Habešská kočka je jedna z nejinteligentnější koček, má nádherný gliter v kožíšku a méně pelichá. 

Nevýhoda u habešek je ta, že potřebuje vertikální a horizontální prostory - ráda šplhá a vyskočí velmi vysoko. Rozhodně je akčnější. A důslednou výchovu. 

Chovat uvnitř jistě jde, já chovám své bengály na 40m2, ale prostor mám uzpůsobený k jejich chovu a zajišťuji jim dostatek vyžití, pokud jste schopna toto poskytnout jistě není problém chovat doma. 

Navíc některé kočky ani z vlastní zkušenosti ven nechtějí. 

A opravdu jsou ty kočky nádherné taková modrá habeška je úplný klenot, ale zajistit, veškeré podmínky je náročné. Také bych jednu chtěla, ale bohužel nejsem schopna zajistit dostatečné podmínky pro její život. 


Prosím, kočky, stejně jako ostatní savci, línají. Pelichají ptáci.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 08.07.2023, 15:14:19 xxx.xxx.172.108
kometa:

Prosím, kočky, stejně jako ostatní savci, línají. Pelichají ptáci.


Souhlasím…přesto jsem od té nové vetky obdržela dotaz:"Nepelichá Fido nějak moc?" 😀

biaca
biaca (588 příspěvků) 08.07.2023, 15:31:24 xxx.xxx.0.1

Stejně jako bengálské kočky pelichají méně - jelikož mají menší podsadu. Z toho důvodu jsou vhodnější pro alergiky. P.s. nepsala jsem, že nepelichá jenom, že pelichá méně. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 08.07.2023, 15:49:53 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Souhlasím…přesto jsem od té nové vetky obdržela dotaz:"Nepelichá Fido nějak moc?" 😀


To je ta vetka, která posílá krev na vyšetření do zahraničí? Nebo studovala v Americe? Nebo v zahraničí žijete vy?

Anonymní (neregistrovaný) 08.07.2023, 16:38:23 xxx.xxx.201.243

Habešku lze chovat pouze uvnitř. Náš kocour si vystačí s kocicim stromem, žádné vysoké poličky a prolezacky nepotřebuje a po zaclonach nam nesplha. Je třeba počítat s vysokým temperamentem a také s tím, ze jsou to kocky velmi kontaktní a opravdu spatne snáší samotu. 

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 08.07.2023, 20:44:41 xxx.xxx.172.108
kometa:

To je ta vetka, která posílá krev na vyšetření do zahraničí? Nebo studovala v Americe? Nebo v zahraničí žijete vy?


Vy jste si mě spletla…??? 😉

Já přece nežiju v zahraničí, ani vetka ne…

kometa
kometa (4388 příspěvků) 09.07.2023, 08:17:36 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Vy jste si mě spletla…??? 😉

Já přece nežiju v zahraničí, ani vetka ne…


Ajaj! Nespletla (vím, že působíte v Brně), jenom jsem se uklikla. To měla být reakce na biacu. Protože mně se ta laboratorní zpráva ve vlákně ohledně kyseliny listové prostě nezdá.

biaca
biaca (588 příspěvků) 09.07.2023, 09:16:59 xxx.xxx.0.1

Laboratoř je v Praze, pouze má sídlo v DE. Opravdu nemám zájem zveřejnovat na internetu svou adresu a tel. číslo. 

Faktem je, že zatím je to jediné vysvětlení kocourova zvracení. Více se dozvím v pondělí. Myslela jsem, že  by to mohlo někomu pomoci, ale asi jsem neměla příspěvek zveřejnovat. 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 09.07.2023, 10:48:09 xxx.xxx.43.113

“Myslela jsem, že by to mohlo někomu pomoci, ale asi jsem neměla příspěvek zveřejnovat.”

nenenenene

jedno z mála zajímavých a věcných témat. Jsem zvědavá, co a jestli vůbec něco se z toho  vyklube. A je zajímavé, jak různě to vidí osoby odborné.

Můj pes takto zvracel, když mu nesedly granule, ale to zvracel každý den, granule letěly velice rychle pryč.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 09.07.2023, 10:54:34 xxx.xxx.147.163
biaca:

Laboratoř je v Praze, pouze má sídlo v DE. Opravdu nemám zájem zveřejnovat na internetu svou adresu a tel. číslo. 

Faktem je, že zatím je to jediné vysvětlení kocourova zvracení. Více se dozvím v pondělí. Myslela jsem, že  by to mohlo někomu pomoci, ale asi jsem neměla příspěvek zveřejnovat. 


Nepotřebuji vaši adresu ani telefon. Jenom mi bylo divné, proč je komentář v angličtině a doktorka má německé jméno a americký titul. A že se z krve zjišťovaly jenom 2 hodnoty.

Já jsem zvyklá na jiný postup a zprávy z našich laboratoří (Laboklin, SVÚ). Ať už se jedná o krev mou, kocoura nebo koně.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.07.2023, 11:35:41 xxx.xxx.172.108
hmn:

“Myslela jsem, že by to mohlo někomu pomoci, ale asi jsem neměla příspěvek zveřejnovat.”

nenenenene

jedno z mála zajímavých a věcných témat. Jsem zvědavá, co a jestli vůbec něco se z toho  vyklube. A je zajímavé, jak různě to vidí osoby odborné.

Můj pes takto zvracel, když mu nesedly granule, ale to zvracel každý den, granule letěly velice rychle pryč.


Také mě ten případ celkem zajímá…

Nemyslím si tedy, že by zvracení bylo způsobeno hypervitaminózou béčkových vitamínů…ale zajímá mě, co se z toho nakonec vyklube. Snad nic závažného.

biaca
biaca (588 příspěvků) 09.07.2023, 13:22:05 xxx.xxx.0.1

Faktem je, že jsem si z diskuze něco odnesla - je potřeba udělat PCR a ELISA. A pak se uvidí, ale nechám ji udělat Klimentovi, protože když to bude mít jeden bude to mít i druhý. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 09.07.2023, 17:47:08 xxx.xxx.147.163
biaca:

Faktem je, že jsem si z diskuze něco odnesla - je potřeba udělat PCR a ELISA. A pak se uvidí, ale nechám ji udělat Klimentovi, protože když to bude mít jeden bude to mít i druhý. 


Ale zvrací Igin, ne?

biaca
biaca (588 příspěvků) 09.07.2023, 18:35:38 xxx.xxx.0.1

Jo, zvrací zrovna dnes ráno - a alergie na krmivo to není - pokaždé je to něco jiného jednou jstou to granule, jindy konzerva - tedy po mase nikdy (a není to ani proto, že by se přežral nebo žral rychle - je to až hodinu po jídle) , ale u něj testy nikdy nic neprokázaly - pravděpodobnost pozitivity je 50% a v prosinci to dopadlo také bez nálezu (ale malý byl pozitivní - tak se s ním svezl - stejně se musí vyléčit obě kočky při prokázání nákazy.) Navíc pokud to budu brát, tak Klimentek ještě po více než půl roce nemá obnovenou stolici. A to do něj cpu probiotika horem dolem - vyzkoušela jsem snad všechno probican, CanVit, yoggies (ty v žádném případě nekupovat - oba pak zvrací) i když jogurty nejsou tak špatné, Fortifloru - ta je nejlepší,  i vlákninu s pektinem a stále jsem na 50%. 

Edit. Upřímně bych mohla napsat článek o kočících probiotikách, a jejich zkušenostech s nimi. Doplněné o babské rady. 

Není to tak, že bych Iginovi odmítala test udělat, ale nevěřím, že by se ukázal nějaký výsledek. Podle mého laického hlediska to bude jeden z těch parazitů - buď opět tritrichomasis nebo giardie (jako sekundární infekce.)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.