Aktuálně: 4 646 inzerátů177 467 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Habešská kočka

kometa
kometa (4388 příspěvků) 09.07.2023, 20:00:31 xxx.xxx.147.163
biaca:

Jo, zvrací zrovna dnes ráno - a alergie na krmivo to není - pokaždé je to něco jiného jednou jstou to granule, jindy konzerva - tedy po mase nikdy (a není to ani proto, že by se přežral nebo žral rychle - je to až hodinu po jídle) , ale u něj testy nikdy nic neprokázaly - pravděpodobnost pozitivity je 50% a v prosinci to dopadlo také bez nálezu (ale malý byl pozitivní - tak se s ním svezl - stejně se musí vyléčit obě kočky při prokázání nákazy.) Navíc pokud to budu brát, tak Klimentek ještě po více než půl roce nemá obnovenou stolici. A to do něj cpu probiotika horem dolem - vyzkoušela jsem snad všechno probican, CanVit, yoggies (ty v žádném případě nekupovat - oba pak zvrací) i když jogurty nejsou tak špatné, Fortifloru - ta je nejlepší,  i vlákninu s pektinem a stále jsem na 50%. 

Edit. Upřímně bych mohla napsat článek o kočících probiotikách, a jejich zkušenostech s nimi. Doplněné o babské rady. 

Není to tak, že bych Iginovi odmítala test udělat, ale nevěřím, že by se ukázal nějaký výsledek. Podle mého laického hlediska to bude jeden z těch parazitů - buď opět tritrichomasis nebo giardie (jako sekundární infekce.)


Aha. Takže vy máte prostě jasnou diagnózu i bez laboratorního vyšetření konkrétního kočičáka. PCR a ELISA zaplatíte jenom jednomu, jestli jsem to správně pochopila.

Takže se už neřeší vysoká hladina k. listové?

biaca
biaca (588 příspěvků) 09.07.2023, 20:10:22 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.07.2023, 20:00:31

Ano pochopila jste to správně. Za prvé Iginovi jsem stolici nechala testovat 8x bez výsledku a PCR v prosinci také bez výsledku. Nyní není ani jisté, že to může vyjít pozitivní u malého jelikož už byl jednou zaléčen. Možnost prokázaní diagnozy se s každým testem snižuje. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 09.07.2023, 20:18:12 xxx.xxx.147.163
biaca:

Ano pochopila jste to správně. Za prvé Iginovi jsem stolici nechala testovat 8x bez výsledku a PCR v prosinci také bez výsledku. Nyní není ani jisté, že to může vyjít pozitivní u malého jelikož už byl jednou zaléčen. Možnost prokázaní diagnozy se s každým testem snižuje. 


Děkuji. Takže jak bude vetka řešit zvracení u Igina a průjem u Klimenta, když je vlastně všechno opakovaně negativní?

biaca
biaca (588 příspěvků) 09.07.2023, 20:43:50 xxx.xxx.0.1

Nejsem naivní, ale možnost reinfekce je nejpravděpodobnější. Podle studie provedené v USA je i při léčbě Ronidazolem reinfekce 21% a ten u nás není k sehnání, stejně jako probiotika na doléčení, která mají speciálně na tritrichomasis v USA. Navíc opravdu se mi nelíbí vedlejší účinky, při nepodání přesné dávky léku a kocourovi asi nevysvětlím, že je to pro jeho dobro. 

Ostatní možnosti, jsem vyloučila krví, sonem (cízí těleso), močí… Jediné co by to mohlo být by byla Giardia (ale jak jsem hledala - tak pravděpodobnější je reinfekce.)

Uvidíme co ukážou testy, nechci do kocoura, zbytečně cpát léky - ale skutečnost je, že potíže po Verafloxu ustaly. A mohu Vás ujistit, že kočící trávu mají zpátky, Igin ji totiž ke zvracení nepotřebuje, vyzvrací se i bez ní. 

Doron
Doron (1893 příspěvků) 09.07.2023, 21:17:05 xxx.xxx.162.50

Teda řeknu Vám, na to, že jsou ti Vaši kocouři z renomovaných chovatelských stanic, jsou s nima pořád problémy, to je teda řehole… To naše Lilina , britka   bez PP za deset let svýho života ještě nezastonala, ťuk ťuk ťuk😊. 

Říkám si , jestli ty kočky čistě domácí , nejsou v nějakým permanentním stresu a tak se to podepisuje na imunitě či co…, zdá se mi, že jsou nějaký stonavý…

Kilian
Kilian (1014 příspěvků) 09.07.2023, 21:44:55 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 09.07.2023, 21:17:05

….tak na psech se neustále dokola vysvětluje, že PP není zárukou zdraví, pouze garance plemene a provádění testů na určit  choroby pro dane plemeno typické…mimochodem mám dva ragdolly s PP skoro 11 a 9 let a také nezastonali a jakoperšanku z popelnice a ta je rovněž zatím zdravá zrovna jako vaše jakobritka….

biaca
biaca (588 příspěvků) 10.07.2023, 06:00:39 xxx.xxx.0.1

Já bych neřekla, že je to kocoury - ale spíše laxním přístupem veterinářů. První veterinář, ke kterému jsem chodila měl možnosti to zjistit a PCR test u staršího kocoura provést (ano mohl vyjít negativně, ale tak se mohl opakovat). Kocoura mi prostě zdrogoval. O možnosti PCR jsem nevěděla. 

Druhý bohužel nebyl vybavený, ale alespoň nechtěl po mě, abych kocoura krmila pouze granulemi. A odstranil prášky a výsledek byl stejný. A to jsem Igina nechala zkontrolovat před přivedení Klimiho - jenomže, obyčejný test stolice nic neodhalí. 

Pak nyní veterinářka v prosinci provedla PCR a ten vyšel pozitivní. A po léčbě oba byli zcela v pořádku a Igin úplně (bez zvracení, pevná stolice, vitalita). U malého jelikož byl kotě to bylo horší (ale nezvracel, byl aktivni - pouze neměl obnovenou mikrofloru). 

Myslím si, že se motám v kruhu - a opět mám toho parazita tritrichomasis - někde jsem narazila na špatný kus masa a bylo to. Věřím, že Klimu testy jasně ukáží co mu je. Ale zatím je to zbytečné řešit, když nemám výsledky. 

Ps. vím, že Kometě připadám nezodpovědná - ale situaci řeším podle svého nejlepšího vědomí. 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 10.07.2023, 07:53:52 xxx.xxx.43.113

“Říkám si , jestli ty kočky čistě domácí , nejsou v nějakým permanentním stresu a tak se to podepisuje na imunitě či co…, zdá se mi, že jsou nějaký stonavý…”

ale kdeže! Kočka je přeci kočka domácí a tak má sedět doma! To je pro ni přeci to nejlepšejší, to každý zodpovědný majitel musí vědět! 😉

(biaca, to prosím není k tvým kocourům, ale nedalo mi to……. 😎)

kometa
kometa (4388 příspěvků) 10.07.2023, 13:46:58 xxx.xxx.147.163
biaca:

Já bych neřekla, že je to kocoury - ale spíše laxním přístupem veterinářů. První veterinář, ke kterému jsem chodila měl možnosti to zjistit a PCR test u staršího kocoura provést (ano mohl vyjít negativně, ale tak se mohl opakovat). Kocoura mi prostě zdrogoval. O možnosti PCR jsem nevěděla. 

Druhý bohužel nebyl vybavený, ale alespoň nechtěl po mě, abych kocoura krmila pouze granulemi. A odstranil prášky a výsledek byl stejný. A to jsem Igina nechala zkontrolovat před přivedení Klimiho - jenomže, obyčejný test stolice nic neodhalí. 

Pak nyní veterinářka v prosinci provedla PCR a ten vyšel pozitivní. A po léčbě oba byli zcela v pořádku a Igin úplně (bez zvracení, pevná stolice, vitalita). U malého jelikož byl kotě to bylo horší (ale nezvracel, byl aktivni - pouze neměl obnovenou mikrofloru). 

Myslím si, že se motám v kruhu - a opět mám toho parazita tritrichomasis - někde jsem narazila na špatný kus masa a bylo to. Věřím, že Klimu testy jasně ukáží co mu je. Ale zatím je to zbytečné řešit, když nemám výsledky. 

Ps. vím, že Kometě připadám nezodpovědná - ale situaci řeším podle svého nejlepšího vědomí. 


Ne, naopak, přijdete mi až moc přepečlivá. 

Pořád něco řešíte - já už se trochu ztratila, protože od zvracejícího Igina kvůli vysoké hladině k. listové jste přešla k trichomoniáze u druhého kocoura. Střídáte veterináře, pořád nějaká vyšetření (drahá) a léčba (možná levnější) a výsledek skoro nula.

Připomínáte mi moji známou od koní, která u kobyly taky prožívala kdejaký křivý chlup. Pořád veterinář, doplňky, dekování, výběh - nevýběh… A nakonec má chromého koně.

Jo a trichomoniáza NENÍ z masa. Přečtěte si něco o vývojových cyklech kočičích parazitů. Třeba zvěrolékařka.com. Bodlinka je dost relevantním zdrojem informací.

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 10.07.2023, 17:04:34 xxx.xxx.61.106
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 10.07.2023, 13:46:58

Jaká stadia, tihle žádná nemají, rozmnožují se dělením. Normálně klon. Chytrej.

Prostě chovy jsou zamořené, a jak to donesete domů, máte to na furt.

Jediné, co můžete dělat - všecko vyházet, aj krmení, nádobí, nenechat stát vodu, desinfekce všeho nejlépe vyvářka atp., dát pryč kočky… no nedáte je pryč, musíte na PCR a doufat, že to zachytí, a pak ATB, ony fungují, já za to nemohu a biaca taky ne. 🙂

Mám konspiračku. Je to ve vodě.

A jo, výzkumy říkají, že je to v chovech papírových, kde je víc koček, i nějaká ta plemena se udávají. Může to být způsobem života, může to být imunitou, ale fakt je, že většina koček tohle v sobě má, akorát jim to nic nedělá; ne všem. Stejně tak je to u ptáků atp.

PS: Zdá se mi, že už trochu urážíte. Dejte si čokoládu. Taky bych si dala. Oříškovou. Ale nemám.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 10.07.2023, 17:09:55 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Jaká stadia, tihle žádná nemají, rozmnožují se dělením. Normálně klon. Chytrej.

Prostě chovy jsou zamořené, a jak to donesete domů, máte to na furt.

Jediné, co můžete dělat - všecko vyházet, aj krmení, nádobí, nenechat stát vodu, desinfekce všeho nejlépe vyvářka atp., dát pryč kočky… no nedáte je pryč, musíte na PCR a doufat, že to zachytí, a pak ATB, ony fungují, já za to nemohu a biaca taky ne. 🙂

Mám konspiračku. Je to ve vodě.

A jo, výzkumy říkají, že je to v chovech papírových, kde je víc koček, i nějaká ta plemena se udávají. Může to být způsobem života, může to být imunitou, ale fakt je, že většina koček tohle v sobě má, akorát jim to nic nedělá; ne všem. Stejně tak je to u ptáků atp.

PS: Zdá se mi, že už trochu urážíte. 


Chtěla jsem zdůraznit, že Trichomonas nedostane kočka z masa, jak spekuluje biaca. A že existují jiní parazité s vývojovým cyklem, ale z masa jich v našich podmínkách chytíme minimum.

A ano, je to v první řadě otázka imunity jednotlivce. A proto jsou i bezpříznakoví nosiči. A proto netřeba léčit. Nebo ano, ale pak jim rozhasím střeva. Prostě, babo, raď.

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 10.07.2023, 17:23:15 xxx.xxx.61.106

No tak když to blinká pořád, tak těžko neléčit. Ta probiotika mě zajímají, co jsou z USA, máte odkaz?

Akorát že tady by nemělo být blinkání, ale opačná strana.

Bakterie jdou transplantovat.

biaca
biaca (588 příspěvků) 10.07.2023, 18:35:03 xxx.xxx.47.71

Upřímně tady to nevyřešíme, jak kometa zdůraznila špatně se o své kočky starám, a tím pádem mají tyto problémy. 

Je mi celkem jedno odkud to má, nemá smysl hledat viníka - jestli je Igin přenašeč nebo ne nebo jestli to má z chovné stanice, vody, masa - mě zajímá výsledek já chci kocoura, který nezvrací a kocoura, který má normální stolici (i když vím, že obnovení mikroflory u bengálů trvá). 

Z toho důvodu končím diskuzi. 

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.07.2023, 20:16:33 xxx.xxx.61.252
biaca:

Upřímně tady to nevyřešíme, jak kometa zdůraznila špatně se o své kočky starám, a tím pádem mají tyto problémy. 

Je mi celkem jedno odkud to má, nemá smysl hledat viníka - jestli je Igin přenašeč nebo ne nebo jestli to má z chovné stanice, vody, masa - mě zajímá výsledek já chci kocoura, který nezvrací a kocoura, který má normální stolici (i když vím, že obnovení mikroflory u bengálů trvá). 

Z toho důvodu končím diskuzi. 


Biaco, to Kometa ale nenapsala. Že se špatně o své kočky staráš. Fakt ne. Přečti si to v klidu ještě jednou.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.07.2023, 08:34:34 xxx.xxx.147.163
biaca:

Upřímně tady to nevyřešíme, jak kometa zdůraznila špatně se o své kočky starám, a tím pádem mají tyto problémy. 

Je mi celkem jedno odkud to má, nemá smysl hledat viníka - jestli je Igin přenašeč nebo ne nebo jestli to má z chovné stanice, vody, masa - mě zajímá výsledek já chci kocoura, který nezvrací a kocoura, který má normální stolici (i když vím, že obnovení mikroflory u bengálů trvá). 

Z toho důvodu končím diskuzi. 


Kde jsem napsala, že se o své kocoury špatně staráte? Prosím konkrétně.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.