Aktuálně: 4 660 inzerátů177 655 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

Finanční náročnost

Kalimba (neregistrovaný) 11.07.2023, 08:48:19 xxx.xxx.3.281

Máte prosím někdo spočítané na kolik výjde měsíčně nebo ročně chov jedné kočky? Nákady jako krmivo, veterina atd. Hodí se i do obyčejných rodin bez vysokých příjmů? ☹️

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 11.07.2023, 09:02:40 xxx.xxx.213.168

Hmm, to nevím, jestli se dá takto říct.
Obecně, pokud vím, že žiji od výplaty k výplatě, tak bych si zvíře si nepořizovala žádné.

Už delší dobu mám kočky dvě, ale myslím, že s jednou jsem se určitě měsíčně vešla do 1500kč…někdy to bylo méně, někdy více (hračky, škrabadla, očkování,konzervy, granule, stelivo…). Když budete krmit přirozenou stravou(maso), vyjde vás to asi na méně. Naše to nechtějí, tak netuším, ale na krmivu bych rozhodně nešetřila.

Plus kočka potřebuje v bytě rozhodně police, škrabadla, hračky (a hlavně svého otroka, který si s ní bude hrát 😀).

U veteriny těžko říct…za normálních okolností jednou ročně očkování s prohlídkou a koprologie…Jenže velmi rychle mohou nastat okolnosti nenormální, které se musí řešit. Průjmy, zvracení, jiné zdravotní potíže. 

Takže jeden měsíc jsme za kočku, která musela na kapačky a dělaly se jí testy a rozbor krve dali kolem 8 tisíc. S tím se prostě musí počítat. Já si na tyto případy i pravidelně odkládám peníze. Mám kočky aktuálně dvě a výjimečně se stane, že se s běžnými věcmi nevejdu do 2000kč (většinou to je kolem 1500). Takže co se neutratí (odkládám si tam měsíčně 2200kč), zůstává v obálce “pro kočky”, z čehož se pak platí i různé náhlé “problémy”.

Kocour minulý měsíc rentgen a léky proti bolesti - 2200kč. 

Dále je dobré mít vždy připravené i věci v kočičí lékárničce - probiotika (ty taky nejsou úplně levná), enterozoo gel…já kupuji do krmení kelpu kvůli zubům, dále pamlsky, atd…

kometa
kometa (4391 příspěvků) 11.07.2023, 11:38:03 xxx.xxx.147.163
Kalimba:

Máte prosím někdo spočítané na kolik výjde měsíčně nebo ročně chov jedné kočky? Nákady jako krmivo, veterina atd. Hodí se i do obyčejných rodin bez vysokých příjmů? ☹️


Viz výše. 

Můžete mít kočku, která vás stojí jenom žrádlo (a tady záleží, jak moc naletíte na marketing, že tyhle granule nebo tyhle kapsičky jsou nejlepší) + u venkovních odčervení a kastrace (pro mě základ).

A pak nemocnou. Kdy můžete nárazově vysolit pár tisíc nebo pravidelně investovat do spešl diety. Jako já - kupuji renal kapsičky, přibližně každý měsíc zaplatím 900 Kč. Nevím, neřeším, kocour to prostě potřebuje a basta.

Jo a stelivo pro oba taky vlastně nevím. Upřímně, ve srovnání s tím, co mě stojí kůň, je to položka zanedbatelná.

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 11.07.2023, 12:12:52 xxx.xxx.226.6

Řešením by mohlo být - s dostatečným předstihem si na kočku vyhradit finanční rezervu a to naškudlit dopředu a po jejím pořízení každý měsíc něco málo přihazovat a nikdy na to nesáhnout, za žádných okolností, pokoud to není pro kočku.  A pořízení kočky třeba z útulku, kde ušetřím za pořízovací cenu a můžu to škudlit na běžné a veterinární výdaje. 

Ale bez rezervy je to špatný - především pro to zvíře, kdyby nastaly komplikace. A ty opravdu můžou nastat, než se člověk otočí - teď jsme za operaci starý fenky z útulku vysypali téměř deset tisíc. Jo nemusela jsem ji nechat operovat a nechat ji žít s nádorem, který už se nezavře a nestálo by mě to tolik, ale………… to by mi ze mně nebylo ani trochu dobře, protože kdo by chtěl žít s otevřeným nádorem? Vždy je nutno ke zvířeti přistupovat stejně tak, jak bych chtěla / nechtěla žít já sama.

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 11.07.2023, 20:26:50 xxx.xxx.60.52
kometa:

Viz výše. 

Můžete mít kočku, která vás stojí jenom žrádlo (a tady záleží, jak moc naletíte na marketing, že tyhle granule nebo tyhle kapsičky jsou nejlepší) + u venkovních odčervení a kastrace (pro mě základ).

A pak nemocnou. Kdy můžete nárazově vysolit pár tisíc nebo pravidelně investovat do spešl diety. Jako já - kupuji renal kapsičky, přibližně každý měsíc zaplatím 900 Kč. Nevím, neřeším, kocour to prostě potřebuje a basta.

Jo a stelivo pro oba taky vlastně nevím. Upřímně, ve srovnání s tím, co mě stojí kůň, je to položka zanedbatelná.


Jen bych doplnila, že po mých zkušenostech doporučuji mít tu finanční rezervu fakt radši větší než menší…

Já třeba aktuálně Fida spočítaného nemám, ale inzulín stál skoro 3tis. Kč, další propriety vše dohromady cca 2 tis. Kč, a několik návštěv veterin (i u mě doma) - dohromady cca 6 - 8 tis. Kč. To vše se odehrálo během asi 6 - 8 týdnů a další návštěvy veterin (plurál!) jsou naplánovány již od příštího týdne… 

A to vypisuji jen finance za zdravotní problémy, ne za běžný provoz.

Ale Kometo ty Vaše Renalky se mi zdají drahé. Já Fidovi kupovala asi 20 kapsiček a 2 pytle granulí (vše zbytečně - viz jiné vlákno) a mám pocit, že jsem se vešla do tisícovky. A Vy píšete jen o kapsičkách…? Za kolik máte jednu? Já měla tuším za cca 25 - 28,- Kč; přesně už si to nepamatuji…

kometa
kometa (4391 příspěvků) 11.07.2023, 20:34:45 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Jen bych doplnila, že po mých zkušenostech doporučuji mít tu finanční rezervu fakt radši větší než menší…

Já třeba aktuálně Fida spočítaného nemám, ale inzulín stál skoro 3tis. Kč, další propriety vše dohromady cca 2 tis. Kč, a několik návštěv veterin (i u mě doma) - dohromady cca 6 - 8 tis. Kč. To vše se odehrálo během asi 6 - 8 týdnů a další návštěvy veterin (plurál!) jsou naplánovány již od příštího týdne… 

A to vypisuji jen finance za zdravotní problémy, ne za běžný provoz.

Ale Kometo ty Vaše Renalky se mi zdají drahé. Já Fidovi kupovala asi 20 kapsiček a 2 pytle granulí (vše zbytečně - viz jiné vlákno) a mám pocit, že jsem se vešla do tisícovky. A Vy píšete jen o kapsičkách…? Za kolik máte jednu? Já měla tuším za cca 25 - 28,- Kč; přesně už si to nepamatuji…


Já nevím, možná jsem nadsadila. Kupuju 2 balení po 12 kapsičkách, to je za cca 600 Kč? Jenom vím, že to po mně chce PIN.🙂 A vydrží tak na 3 týdny.

Takže jedna kapsička je za těch 25 Kč? Ale jak jsem psala, kocour to potřebuje, tak nepočítám.

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 11.07.2023, 20:37:09 xxx.xxx.60.52
kometa:

Já nevím, možná jsem nadsadila. Kupuju 2 balení po 12 kapsičkách, to je za cca 600 Kč? Jenom vím, že to po mně chce PIN.🙂 A vydrží tak na 3 týdny.

Takže jedna kapsička je za těch 25 Kč? Ale jak jsem psala, kocour to potřebuje, tak nepočítám.


Jo jo, to by odpovídalo…

A jsou to RC jako jsem měla já, že?

Já bych také nepočítala, kdyby to nebylo zbytečné, ba přímo kontraproduktivní… Naštěstí na granulích si smlsla Elsa… 😛

Ty jsem měla jak RC, tak Brit.

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 11.07.2023, 20:38:11 xxx.xxx.60.52
Kilian:

….no já si spočítala, že z důchodu už bych tři kočky  neužvila, pokud bych jim chtěla dopřávat jako nyní…..


A teď si představ, když přijde ta vážná nemoc… 😢

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 11.07.2023, 20:39:28 xxx.xxx.60.52
Kilian:

….no já si spočítala, že z důchodu už bych tři kočky  neužvila, pokud bych jim chtěla dopřávat jako nyní…..


Ale já už mnohokrát deklarovala, že moje kočky se stravují kvalitněji (a poměrově asi i dráž) než já… 😊

kometa
kometa (4391 příspěvků) 11.07.2023, 20:49:02 xxx.xxx.147.163
Kilian:

….no já si spočítala, že z důchodu už bych tři kočky  neužvila, pokud bych jim chtěla dopřávat jako nyní…..


No, já pak spíš neuživím koně. Ale zatím je zbytečné předjímat. Až situace nastane, budu ji řešit.

kometa
kometa (4391 příspěvků) 11.07.2023, 20:49:33 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Jo jo, to by odpovídalo…

A jsou to RC jako jsem měla já, že?

Já bych také nepočítala, kdyby to nebylo zbytečné, ba přímo kontraproduktivní… Naštěstí na granulích si smlsla Elsa… 😛

Ty jsem měla jak RC, tak Brit.


Jo, je to řada RC.

Kilian
Kilian (1036 příspěvků) 11.07.2023, 20:55:38 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.07.2023, 20:38:11

….právě….takže já do důchodu už jenom s jedním malým psem plus úspory kdyby se běco nedej bože přinatrefilo..

kometa
kometa (4391 příspěvků) 12.07.2023, 08:50:09 xxx.xxx.147.163
Kilian:

….prý těch posledních 10 let strašně rychle uteče…


Asi tak. Ještě před těmi 10 lety jsem si nedokázala představit, co v tom důchodu budu dělat. Teď už ano. Únava materiálu se prostě plíživě dostavuje.

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 12.07.2023, 11:28:25 xxx.xxx.198.226

Já to mám chválabohu ložené tak, že pokud by se mi nevyplatilo Kocoura zachraňovat, tak ho dám uspat. Mám to tak prostě dopředu rozhodnuté. Kocour se měl dobře, případně uprázdněné místo mohou zaujmout nové kočky, které se na pár let pomějí 🙂

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 12.07.2023, 11:55:32 xxx.xxx.63.159
Buggyra:

Já to mám chválabohu ložené tak, že pokud by se mi nevyplatilo Kocoura zachraňovat, tak ho dám uspat. Mám to tak prostě dopředu rozhodnuté. Kocour se měl dobře, případně uprázdněné místo mohou zaujmout nové kočky, které se na pár let pomějí 🙂


Ale úplně jednoduché to není…

Mně na té otřesné veterině řekli, a byla to od nich asi jediná dobrá věc, že jestli budu chtít Fida kvůli cukrovce uspat, ať nepočítám s tím, že by to oni udělali!👍

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 12.07.2023, 12:44:36 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

Ale úplně jednoduché to není…

Mně na té otřesné veterině řekli, a byla to od nich asi jediná dobrá věc, že jestli budu chtít Fida kvůli cukrovce uspat, ať nepočítám s tím, že by to oni udělali!👍


Mno jo, oni jsou asi sluníčkoví vyznavači zvířat, držených do posledního dechu při životě. Že na léčbu majitel taky nemusí mít prostředky, to jim je asi šumafuk. Takový majitel pak třeba poddávovává trvale léky, nebo je někdy prostě nekoupí, zvíře týrá, ale veterina má čisté své drápky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.