Aktuálně: 4 668 inzerátů177 703 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Finanční náročnost

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 13.07.2023, 07:19:31 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 12.07.2023, 16:21:11

U nás hodně záleží na umístění pelíšků. 

Jeden větší mám na stole u PC, u kterého když jsem, tak tam vždycky minimálně jedna kočka odpočívá. Kočká má zase ráda vyvýšené měkké pelíšky, takže odpočívadla na škrabadlech, nebo skříňkách jsou super. Potom postel, tak je taky vyvýšená u stropu 😀 Tam tráví hodně času obě kočky. 

Kocour má zase rád kukaně, tak máme jednu v obýváku a občas si tam zaleze spinkat.

Ono občas si toho pelíšku nikdo nevšimne dva měsíce a potom se o něj div nepoperou, záleží na náladě. Teď jak je horko, tak většinou odpočívají na dlažbě v koupelně/chodbě, nebo si hupsnou do krabice. Willy strašně rád spí na sušičce (když je vypnutá) a Lyarru jsem několikrát viděla ležet ve vaně 😀.

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 13.07.2023, 08:31:47 xxx.xxx.198.226

Taky pro Kocoura nevedu nějaké kupované pelíšky. Má ten táčmahál z matrací, to ho baví hodně, o rohy těch matrací si brousí drápy a češe srst a nahoře má i místo na řádění, když si hrajeme.

No a pak samozřejmě vedou krabice od kartonů mlíka a podobná velikost, do které se vsune. Tuhle jsem nechala na zemi papírovou tašku od nějakého mekáče nebo co a to teda byl divan oceňovaný pěti hvězdami. No a občas si z koupelny donese nějaké to oblečení, co jsem den předem nosila, zamotá si do toho kosti, co dostane, a po tomhle svém království zpečetěném dávkou chlupů se válí a šoupe to po celé kuchyni (komu kočka doma zametá?).

Jo a máme taková ta škrabadla komerční, omotaná tím kokosovým lanem nebo co to je. To jsme dostali darem od té známé, co se stará o venkovanky, protože pro venkovanky už to bylo moc ošoupané 😀 Tak jsem to sešroubovala do dvou velkých tyčí, zavěsila Kocourovi pod ten kočičí strom, a jeden z těch tubusů je už komplet oholený, už cupuje ten vnitřní karton. Budu je muset přehodit, aby mohl zase využívat ten druhý. Ale pár let vydržel, tak dobré 🙂

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 13.07.2023, 17:52:55 xxx.xxx.63.221
Buggyra:

Mno jo, oni jsou asi sluníčkoví vyznavači zvířat, držených do posledního dechu při životě. Že na léčbu majitel taky nemusí mít prostředky, to jim je asi šumafuk. Takový majitel pak třeba poddávovává trvale léky, nebo je někdy prostě nekoupí, zvíře týrá, ale veterina má čisté své drápky.


Tak určitě máte částečně pravdu…

V mém případě poddávkování či obecně podfinancování mých koček nehrozí. 

A asi jo, pro mnohé by jen ten pouhý diabetes byl finančně neúnosný. A v našem případě je zřejmě diabetes “jen” důsledek jiné nemoci.

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 13.07.2023, 17:55:23 xxx.xxx.63.221
biaca:

Kometo, já mám v ložnici velké škrabadlo - 5.000., mosty 2x1.000, malé škrabadlo v kuchyni 2.000, toaleta + misky + hračky 1.000., přepravka 1.000, zabezpečení 700 

Nyní už bych asi nebyla tak aktivní - nepořizovala bych dva mosty, které nyní slouží jako dekorace, malé škrabadlo bych také nepořizovala - za prvé kocour vyrostl a není příliš stabilní, takže asi budu muset v budoucnu koupit jiné. 

A druhému kocourovi, jsem pořídila běhací kolo, aby měli dostatek místa na vyběhání, jelikož mám pouze 40m2

Jak říkám důležité je zajistit podmínky, pokud někdo má větší prostor k vyběhaní kocourů může si vystačit i s málem, já mám prostor uzpůsobený pro bengály, abych je mohla chovat na malé prostoru, ale bez jakéhokoliv strádání. Navíc také velmi záleží jak, která rasa je aktivní. Myslím, že pro takovou britskou kočku by stačilo jedno malé  škrabadlo, záchod, přepravka, misky a hračky. 

hygienické potřeby - masážní hřeben, desinfekce…


Jj, kočičí stromy jsou asi největší jednorázová investice.

A zasíťování balkónu mě také stálo hodně. No a zrovna před chvílí jsem objednala jeden ionťák, budu jej mít už zítra - hned 600,- Kč.

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 13.07.2023, 17:59:49 xxx.xxx.63.221
Buggyra:

Taky pro Kocoura nevedu nějaké kupované pelíšky. Má ten táčmahál z matrací, to ho baví hodně, o rohy těch matrací si brousí drápy a češe srst a nahoře má i místo na řádění, když si hrajeme.

No a pak samozřejmě vedou krabice od kartonů mlíka a podobná velikost, do které se vsune. Tuhle jsem nechala na zemi papírovou tašku od nějakého mekáče nebo co a to teda byl divan oceňovaný pěti hvězdami. No a občas si z koupelny donese nějaké to oblečení, co jsem den předem nosila, zamotá si do toho kosti, co dostane, a po tomhle svém království zpečetěném dávkou chlupů se válí a šoupe to po celé kuchyni (komu kočka doma zametá?).

Jo a máme taková ta škrabadla komerční, omotaná tím kokosovým lanem nebo co to je. To jsme dostali darem od té známé, co se stará o venkovanky, protože pro venkovanky už to bylo moc ošoupané 😀 Tak jsem to sešroubovala do dvou velkých tyčí, zavěsila Kocourovi pod ten kočičí strom, a jeden z těch tubusů je už komplet oholený, už cupuje ten vnitřní karton. Budu je muset přehodit, aby mohl zase využívat ten druhý. Ale pár let vydržel, tak dobré 🙂


Buggyro, to máte tedy levný provoz pro Kocoura, obdivuji!

Ale vzpomínáte, že jsem loni psala, jak se mým kočkám vždy líbí vánoční strom a Vy jste na to napsala, že by se Kocourovi také moc líbil? Tak doufám, že jej letos neošidíte a strom pořídíte. 😛😜

biaca
biaca (588 příspěvků) 13.07.2023, 18:10:34 xxx.xxx.47.71

No já měla největší strach, že mi Igin vypadne ventilačkou nebo že v ní uvízne. Navíc mám blbý rozměr oken, takže jsem musela koupit dvounásobek na jedno okno. 

Ale vtipná historka, to jsem Igina měla asi měsíc - a nikde jsem ho nemohla najít. Prohledala jsem snad všechno, lákala ho na pamlsky a kocour nikde. Tak si říkám, že mi musel nějak dostat ven. A po třech hodinách co jsem ho hledala, vylezl jako by se nic nedělo - on vlezl do vnitřku postele prostřednictvím uch na otevření úložného prostoru. A to jsem si myslela jak pěkně nemám zabezpečený byt. 

Buggyra (neregistrovaný) 13.07.2023, 19:32:39 xxx.xxx.83.42
Fikovnice:

Buggyro, to máte tedy levný provoz pro Kocoura, obdivuji!

Ale vzpomínáte, že jsem loni psala, jak se mým kočkám vždy líbí vánoční strom a Vy jste na to napsala, že by se Kocourovi také moc líbil? Tak doufám, že jej letos neošidíte a strom pořídíte. 😛😜


Nic nebude, kdo to má uklízet (ne, že bych kdovíjak uklízela). Na vánoce dostává alobalové kuličky od čokoládiček - stačí 😀

Náhodou jeden známý pořídil Kocourovi novou hračku - plyšovou myš na pružném provázku, ještě má ta myš takové dlouhé provázkové nohy s bambulkami na konci, aby se to třepalo… A Kocour si jen odfrknul, co mu to strká pod nos. Od té doby to visí na radiátoru.

No ale teď jsem přišla domů a vyhodila z lednice na zem jednu oschlou gumovou mrkev, a to jste měli vidět! Mrkev lítala vzduchem. Nevím, co s těmi mrkvemi má, schválně zkuste doma, jestli se to neujme 😀

Buggyra (neregistrovaný) 13.07.2023, 19:36:53 xxx.xxx.83.42

Jo, okna na ventilačku vůbec neotvírám. Otvírám je do stran a věčně je mám celé dny dokořán. Dřívávějc než nám zateplili dům si zvyknul Kocour chodit zvenčí oken po parapetu (4. patro). A chodíval po tom parapetu až k sousedům na kraji domu. Kolikrát mi načuhoval oknem do obýváku zvenčí 😀 A sousední paní byla útlocitná a myslela si, že se Kocour neumí na parapetu otočit, tak mi ho pořád nosila od nich z bytu - a Kocour spokojený, někdo si ho všímá, někdo ho poponáší, určitě u nich vyloudil i něco na zub, zmeťour jeden vyčůraná 🙂

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.07.2023, 22:18:10 xxx.xxx.82.160

Chození po parapetu byla asi všeobecná zábava panelákových koček. K nám chodila nakukovat kočka z druhého konce domu. Měla jsem strach, že spadne, až na ni bafnou psi - byť přes sklo. Měla pro strach uděláno a nikdy se nelekla tolik, aby spadla.

Polovenkovní kocour mi uvízl ve ventilačce na chalupě. Byla to pruda, dostat ho ven. Zjančenej na sebe nechtěl nechat sáhnout a bylo potřeba kousajícího a drápajícího a řvoucího kocoura zvednout, aby mohl vylézt. Přežil, chvíli dělal chromého a pak se dostal úplně do normálu.

Okno na ventilačku od té doby neotvírám.

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 13.07.2023, 23:10:47 xxx.xxx.60.179
biaca:

No já měla největší strach, že mi Igin vypadne ventilačkou nebo že v ní uvízne. Navíc mám blbý rozměr oken, takže jsem musela koupit dvounásobek na jedno okno. 

Ale vtipná historka, to jsem Igina měla asi měsíc - a nikde jsem ho nemohla najít. Prohledala jsem snad všechno, lákala ho na pamlsky a kocour nikde. Tak si říkám, že mi musel nějak dostat ven. A po třech hodinách co jsem ho hledala, vylezl jako by se nic nedělo - on vlezl do vnitřku postele prostřednictvím uch na otevření úložného prostoru. A to jsem si myslela jak pěkně nemám zabezpečený byt. 


Biaco, přesně tato story je/byla na IF. Jak jsem asi 7hod s příbuznou a pak celým panelákem hledala Elsu, včetně mnohahod prohlížení kamer. záznamů. Ta mrcha celičkou dobu chrněla zapasovaná v sedačce - to ani není úložný prostor… To mi tehdy udělala naschvál!!!🤣 A když pak vylezla, tvářila se strašně udiveně, proč na ni tolik lidí číčá a volá…když dáma se přece potřebovala prospinkat. Mrcha!!!😛

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 13.07.2023, 23:14:30 xxx.xxx.60.179
Buggyra:

Nic nebude, kdo to má uklízet (ne, že bych kdovíjak uklízela). Na vánoce dostává alobalové kuličky od čokoládiček - stačí 😀

Náhodou jeden známý pořídil Kocourovi novou hračku - plyšovou myš na pružném provázku, ještě má ta myš takové dlouhé provázkové nohy s bambulkami na konci, aby se to třepalo… A Kocour si jen odfrknul, co mu to strká pod nos. Od té doby to visí na radiátoru.

No ale teď jsem přišla domů a vyhodila z lednice na zem jednu oschlou gumovou mrkev, a to jste měli vidět! Mrkev lítala vzduchem. Nevím, co s těmi mrkvemi má, schválně zkuste doma, jestli se to neujme 😀


Tak u nás je teď hračka koník - ta velká kobylka…😢

Zahlédla jsem ji, chtěla ji dobít, protože už ji kočky pocasnovaly a někam zase zmizela. 

Doufám, že mi v noci přelítne přes gesicht jako lesnížínce.

A jinak můry…ty ale letos nějak nejsou…nebo mi aspoň nelítají do bytu.

Dále pak žaludy, což je zajímavé neb lískové oříšky nee, zato žaludy to je hračka nejvyšší úrovně!!!😄

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 13.07.2023, 23:17:28 xxx.xxx.60.179
Buggyra:

Jo, okna na ventilačku vůbec neotvírám. Otvírám je do stran a věčně je mám celé dny dokořán. Dřívávějc než nám zateplili dům si zvyknul Kocour chodit zvenčí oken po parapetu (4. patro). A chodíval po tom parapetu až k sousedům na kraji domu. Kolikrát mi načuhoval oknem do obýváku zvenčí 😀 A sousední paní byla útlocitná a myslela si, že se Kocour neumí na parapetu otočit, tak mi ho pořád nosila od nich z bytu - a Kocour spokojený, někdo si ho všímá, někdo ho poponáší, určitě u nich vyloudil i něco na zub, zmeťour jeden vyčůraná 🙂


Heleďte, už jsem to psala mockrát…že jsme si jaksi nápadně podobné. 😉

Bydlím také ve 4. patře, ale absolutně bych teda nedala procházení se mých koček po parapetu… Ono Elsa to má i blbé, jak má chlupy i mezi prsty. Takže by to asi zvládl Prostřední, ale nee, nebudu riskovat.

biaca
biaca (588 příspěvků) 14.07.2023, 05:18:05 xxx.xxx.0.1

Ona by se tam asi Elsička neotočila přeci jen je to 10 kg. Já vidím ten rozdíl, když mi po parapetu jde malý, jak se v klidu otočí a starý, který to musí celé oběhnout, protože se neotočí. Rozdíl 2,5 kg je znát. Navíc bydlím také ve 4.patře a také bych kocoury na venkovní parapet nepustila 

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 14.07.2023, 07:20:03 xxx.xxx.198.226

On už na parapet nemůže, resp. může jen před obrys okna, protože dům je zateplen, takže všude krom oken je předsazená ta zateplovací vrstva. Tak už ho to ani neláká. No a také nám vyměnili parapety, ty staré byly takový ten neošetřený pozink plech, už byly místy porezlé a různě omšelé, na tom mi držely i truhlíky (když jsem mikrovlnkovala kytky před oknem). Ale po zateplení dali parapety novoučké a natřené nějakým hlaďounkým lakem, to tedy nezaujalo ani Kocoura. To už se raděj proběhne Kocour po chodbě do mezipatra na balkon, když tam jdu něco kutit nebo když vytírám chodbu. Ale jde jen ty jedny schody, na balkon a šup zpět, je to srabák.

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 14.07.2023, 07:21:36 xxx.xxx.198.226

“Těším se” až pojdou dovolenkovému příbuzenstvu jejich kočky (už jsou plnoleté, tak to nebude mít dlouhého trvání) a budu moct Kocoura brát s sebou na dovolenou 🙂 

kometa
kometa (4391 příspěvků) 14.07.2023, 07:56:39 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Heleďte, už jsem to psala mockrát…že jsme si jaksi nápadně podobné. 😉

Bydlím také ve 4. patře, ale absolutně bych teda nedala procházení se mých koček po parapetu… Ono Elsa to má i blbé, jak má chlupy i mezi prsty. Takže by to asi zvládl Prostřední, ale nee, nebudu riskovat.


Já si těžce zvykala na procházení se po balkónovém zábradlí. 2. poschodí, šířka 3,5 cm (změřeno). Objektivně vím, že kocour má samozřejmě mnohem lepší rovnováhu než já a na rozdíl ode mě netrpí závratí, ale stejně…

lesnizinka
lesnizinka (1622 příspěvků) 22.07.2023, 10:54:49 xxx.xxx.36.125

Tak polovinu koníka jsem našla včera před dveřma, když jsme se vrátili z cest. Doufám, že to byl alespoň ten blbec, co mi před týdnem přistál v noci na ksichtě🙄

Co se týče nákladů, na kočkách já šetřím maximálně, ani ne tak, že bych chtěla, ale oni nemají o nic zájem. Vybijí se venku, takže hračky doma: jeden míček původně do pračky na žmolky. Pelíšek jsem zkusila koupit jeden, šel o dům dál, kočky v něm nikdy neležely. Abych pořád kupovala a zkoušela nové, mě ani nenapadne, však mají k dispozici celý obr barák, tak si místo vždycky najdou. Nejoblíběnější jsou rohy po zemi…na parketách. Asi, že máme doma horko celý rok. Nelezou vůbec na výšky, nejvyšší škrabadlo za 1000Kč má 80cm. Přijdou domů, hodí na něj drápkama značku a stačí (nikdy neškrábou žádný nábytek) Žerou jeden druh granulí, jeden druh kapsiček. Granule dražší, kapsičky šunt. Nechtějí nic jiné, už ani nezkouším. Občas zobnou maso, bohužel mi přijde, že čím dál tím míň👎 Jeden hřeben, jeden drátkový, za průměrnou cenu, nevidím důvod kupovat nějaké značkové, když to účel splní, oblečení ani obojky nenosí (včera jsme se v Praze sešli se známýma, hoši mají pejsanu z útulku, ale má obojek Prada😛 tak to my tady v zapadákově nepotřebujem😛) Největší výdej je samozřejmě veterina, u nás zatím hlavně antiparazitika. Bravecto na dvě kočky cca 1500Kč, odčervovačky, očkování atd…je to zatím jednou za čas, než přijdou nemoce, tak se to dá. Dá se říct, že pokud nepotřebuju vymýšlet blbiny, pracující člověk kočku uživí s tím, že si musí odkládat peníze na veterinu, kdyby se něco posr…

Odberryho
Odberryho (282 příspěvků) 24.07.2023, 13:32:12 xxx.xxx.22.77

Jsou náklady dobrovolné a nutné. Cenu krmiva člověk může ovlivnit jen do té míry, do jaké to dovolí kočičí zdraví. 

Náš půlrok s hypoalergenní a později i analergenní stravou, kdy polovinu z nakoupeného ani nejedli, byl celkem vyčerpávající. Teď už neřeším …pachatel skončil na cyklosporinech a než se povedlo snížit na minimální dávku, pro které ještě zabírají, stihl mu z malého znaménka na špičce ucha začít růst mastocytom. Takže je o fous ucha kratší. Cyklosporiny stojí přes dva tisíce, teď už ale po snížení dávky vydrží dlouho (za začátku léčby sotva šest týdnů). Nejstarší má léky na štítnou žlázu…tuším že 800,-, ale už nevím, jak často kupuju. 

Záchod má spousta lidí z celého boxu z IKEA. A chválí si ho. Kdybych neměla už dávno super velký, tak bych do něj šla také. 

Prolézačky nejsou nezbytně nutné, pokud člověk může upravit byt. V 1+1 nebylo místo nazbyt. Kocouři měli obíhačku přes obě místnosti….z gauče na skříň, z ní na PC stůl, z něho na další skříň, jinde zase vyklizené police. A nejraději spali buď na stole s výhledem z 6.patra, nebo na vyvýšené posteli. Škrabadla ….dvě prkna potažená starými riflemi v několika vrstvách. Ničeho jiného si nevšímali. 

A hračky? Kapitola sama pro sebe. Máme toho doma mraky. A co je baví? Jeden si nejraději hraje s náhradním smetáčkem z robotického vysavače, druhý preferuje živé mouchy a třetí honí ty dva. Občas se nechají zlákat udičkou, ale všechny ostatní super hyper moderní a interaktivní hračky si můžu …víte co 🤭🐱

Za stelivo pro tři dám cca 800 měsíčně. Šlo by to i levněji, ale všichni jsme si zvykli na toto.

Bobca
Bobca (993 příspěvků) 28.07.2023, 10:33:22 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Kalimba z 11.07.2023, 08:48:19

Kalimbo dá..Já se toho bála hodně,ale dostala jsem-už v důchodě 6 týdenního kocourka-vesničana,teda i se záchodkem po dceřiném kocourovi.…do garsonky-ven nechodil🐈Po více zkouškách nejlevnějšího steliva jsem zůstala na "Cat´s Best"(nebo tak nějak).48litrů/asi 17kg ze ZOOhitu za cca 600 a vystačil mi pytel na 7 měsíců..Byla jsem doma,čistila průběžně..Objednávala jsem tam i kapsy a konzervičky..kapsa kolem 6-7kč konzerva už nevímStřídala jsem ale i s jinými..Největší investice bylo vyšší(130cm) škrabadlo,aby viděl z okna..Pelíšek nahoře jsem později vyměnila za větší desku spolstrem-původní byl malý..Na vyžití jsem vytvořila sloup..trubka od koberce-50kč,pruh koberce 70,a lepidlo  90kč..různé prolézačky z krabic,když byl malý,ale nejvyužívanější byl sloup..Ale jsem si vlastně připravila bezespánkové noci,když po něm řádil a obíhal garsonku po nábytku kolem dokola(cca 20m2+ balkon).tam si chodil po zábradlí jak chtěl..

Odbočila jsem🙂Vet mě stál 300kč první “kapička”na odčervení a pak 1200 po 2letech ATB+od bolesti..Takže i když jsem kupovala levné kapsy,granule byly lepší,mlsky levné z Lidlu…Takže  za jídlo asi 500-2 kapsy za den(zkraje jednu na půl) a granule ad libidum(100kč/kilo)..sem tam vařené vajíčko,drobek sýra..Kupovala jsem akorát přepravku-asi 300.

Holky mě tu znají,ale pro vás sem dám fotky pro inspiraci,jak ušetřit..Ta předložka sloužila jako škrabadlo taky..🐱

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (993 příspěvků) 28.07.2023, 10:45:19 xxx.xxx.20.192

a ještě pelíšky..ten první jsem měla taky od holky po kocourovi,bo v něm nespal-chodil už ven..Spával v něm jen jako kotě,jsem ho tam dávala do předsíňky na noc,abych se vyspala..🙂Jak byl větší,tak už tam nechtěl být..

Pořád ho mám ve vzpomínkách🐈divočáka jednoho..🐱

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.