Aktuálně: 4 801 inzerátů175 720 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů

Výběr slepice

Tekl (neregistrovaný) 11.07.2023, 14:02:47 xxx.xxx.93.6

Přeji hezký den všem chovatelům. Chtěla bych moc poprosit o radu.Rozhodla jsem se pro zkušební chov slepic.Chtěla bych si pořídit tak tři slípky.Potřebovala bych ale porait z výběrem.Věřím,že je to dokola omílané téma,ale já bych se potřebovala ujistit o správnosti výběru.Jsou určené na vajíčka.Stačí mi tak dvě tři vajíčka denně.Někdo mi radil abych pořídila vynešené,že téměř hned ponesou.Potřebuji aby nepřelétli cca 1-1/5 pletiva.Chtěla bych nějaké české plemeno jako mívali naše babičky :-) Moc děkuji za případnou pomoc při výběru.

Anonymní (neregistrovaný) 12.07.2023, 09:14:49 xxx.xxx.164.121

Vynesené je vždycky riziko. Někdy to klapne, jindy je to bída. Pokud Vám jde hlavně o vajíčka, kupte hybridy, když nepořídíte lehké typy, třeba leghornky, lítat nebudou.

Pokud chcete určité plemeno, už je po sezóně, líhne se zjara. Většina chovatelů prodává násadová vejce, kuřátka si lidi vylíhnou doma. Ale není to samozřejmě dogma, sehnat se dá. Ale co se týče vajec, hybridy budou snášet víc, samozřejmě za předpokladu vhodné péče.

Mr. X (neregistrovaný) 12.07.2023, 14:40:34 xxx.xxx.139.223

Ono ceske narodne plemena su pokial sa nemylim su len ceske kropenky a sumavanky slovenske narodne plemeno je oravka. Ale nase babicky chovali nielen nase narodne plemena ale aj napr. Vlasky, lenhordky, velsumky, hempsirky a amroxky 

Mr. X (neregistrovaný) 12.07.2023, 14:40:36 xxx.xxx.139.223

Ono ceske narodne plemena su pokial sa nemylim su len ceske kropenky a sumavanky slovenske narodne plemeno je oravka. Ale nase babicky chovali nielen nase narodne plemena ale aj napr. Vlasky, lenhordky, velsumky, hempsirky a amroxky 

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 12.07.2023, 16:42:23 xxx.xxx.22.213

na čistokrevné slepičky celkem zapomeňte, to se shání, sehnat slepice nebo kuřice je o štěstí, není to prostě nic “na zkoušku”

hybridy na vejce, pro vás asi ideál. ale pokud chcete tři slípky a tři vejce denně, není to žádné “jenom”, ale plný výkon těch zvířat. takže kuřice a pořádně krmit směsí pro nosnice.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.