Aktuálně: 4 955 inzerátů174 098 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Nový sport

OMG (neregistrovaný) 13.07.2023, 10:10:39 xxx.xxx.190.25

Tak toto už je opravdový důkaz, že lidem nadobro hráblo. Ve Finsku získává na velké oblibě nový sport, jízda na umělém koni. Lidi skáčou přes překážky, vrchol bláznovství.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 13.07.2023, 10:20:05 xxx.xxx.224.101
OMG:

Tak toto už je opravdový důkaz, že lidem nadobro hráblo. Ve Finsku získává na velké oblibě nový sport, jízda na umělém koni. Lidi skáčou přes překážky, vrchol bláznovství.


Pořád lepší, než týrat živého koně. To, co předvedli někteří moderní pětibojaři na poslední olympiádě, byla čirá hrůza.

Nedivím se, že UIPM  vážně uvažuje o vyřazení této disciplíny a nahradit ji jinou.

Anonymní (neregistrovaný) 13.07.2023, 11:22:57 xxx.xxx.190.25
efe:

Nejdou mi spustit YT videa - o jaký sport jde? Hobby Horsing?


Ano přesně tak se to jmenuje.

efe
efe (1052 příspěvků) 13.07.2023, 11:34:28 xxx.xxx.199.5

Mno, když to provozujou malý děti, tak to kvituju s tím, že lepší, než kdyby čučeli do mobilu, pc, tabletu apod. Ale od jistého věku to vypadá víc než úchylně…. Jako recese, proč ne. Ale oni to myslí vážně….

kometa
kometa (4187 příspěvků) 13.07.2023, 11:39:29 xxx.xxx.224.101
efe:

Mno, když to provozujou malý děti, tak to kvituju s tím, že lepší, než kdyby čučeli do mobilu, pc, tabletu apod. Ale od jistého věku to vypadá víc než úchylně…. Jako recese, proč ne. Ale oni to myslí vážně….


A tak v podstatě každý sport je hraní si dospělých, ne?

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 13.07.2023, 15:26:02 xxx.xxx.198.226

My jsme letošní sezonu začali zařazovat hobby horsing parkurek na parkuru postaveném pro poníky v pauze, kdy se počítají výsledky těch soutěží s živými koňmi.

Na posledních závodech 10 startujících v mladých jezdcích na živých zvířatech, 4 startující v dospělácích na živých zvířatech a 13 startujících v hobby horsingu (kategorie nerozlišena, z toho byli 3 dospělí - dvě matky a jeden otec, mimochodem ten otec má vždycky nějakého mladého nebo bojácného koně, podle toho to taky vypadá, ale zatím z něj nespadl).

Jeden z pravidelně se účastnících hobby horsů se jmenuje Megi 🙂

Jako, já pro ně normálně neměla dost mašlí!

Hej, a jaký maj někteří ti koně vybavení! Uzdečka zlatý kování, kůže jak dětská prdýlka.

A startuje nám tam jednorožec. Heč.

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 18.07.2023, 23:14:03 xxx.xxx.26.117
Odpověď na příspěvek uživatele Naďa z 18.07.2023, 22:58:19

Mamky přítel dělá ve firmě která se tim zabývá. Dělali i nějaké ČR mistraky pro děti ("firma ma i galerii nebo drony) vyráběl na to už hafo stojanu překážek a všeho. Jen koně tam siji ženské ručně doma

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 19.07.2023, 02:08:57 xxx.xxx.244.25
Buggyra:

My jsme letošní sezonu začali zařazovat hobby horsing parkurek na parkuru postaveném pro poníky v pauze, kdy se počítají výsledky těch soutěží s živými koňmi.

Na posledních závodech 10 startujících v mladých jezdcích na živých zvířatech, 4 startující v dospělácích na živých zvířatech a 13 startujících v hobby horsingu (kategorie nerozlišena, z toho byli 3 dospělí - dvě matky a jeden otec, mimochodem ten otec má vždycky nějakého mladého nebo bojácného koně, podle toho to taky vypadá, ale zatím z něj nespadl).

Jeden z pravidelně se účastnících hobby horsů se jmenuje Megi 🙂

Jako, já pro ně normálně neměla dost mašlí!

Hej, a jaký maj někteří ti koně vybavení! Uzdečka zlatý kování, kůže jak dětská prdýlka.

A startuje nám tam jednorožec. Heč.


Vy jste někde jako viděli jednorožce ? Vždyť ten je přece pořád za rohem ne ??? 😛ML.

bassrock
bassrock (72 příspěvků) 19.07.2023, 11:15:04 xxx.xxx.251.2

U nás v areálu letos pořádala jedna známá závody HH, účastnilo se 22 dětí, někteří přijeli z dost velké dálky, byl parkur i drezura, parkur výška podle věku, drezura dvě úlohy. Pomáhala jsem s organizací, vyráběla pro ně mašle a byla jsem překvapená, jaký to byl fajn den. Všichni účastníci i s rodinami byli v pohodě, některé výkony holek v parkuru byly obdivuhodné. Ony normálně trénují prý i 2x týdně a mají fyzičku. Většina z nich i jezdila na koních a třeba braly drezurní úlohy jako trénink pro jízdu koňmo, že si to zapamatují lépe takto a pak s koněm nemají problém.

 Kvituji, že to odtáhne děti od PC a mobilů a hodně mě překvapilo, jak to bylo pohodové. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.