Aktuálně: 4 588 inzerátů178 048 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Sranda překážky/úkoly

efe
efe (1118 příspěvků) 13.07.2023, 14:41:34 xxx.xxx.199.5

Protože nám zmínka to tomto zmizela v propadlišti IF, prosím znovu o tipy na sranda překážky či úkoly, které se dají s koněm překonávat ze země.  Díky ;)

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 13.07.2023, 15:17:33 xxx.xxx.198.226

Teď jsem dostala vynadáno za zařazení “palety, kterou si doma nemůžou natrénovat” 😀 Je to obří (tak dva na dva metry) paleta z fošen a hranolů, na které přivezli do místní pekárny nějaký velký stroj. Nedá se jí v jednom člověku ani manipulovat. Ale unese i pár beganů 🙂 A tentokrát měli účastníci úkol na ni koně postavit, odložit a obejít ho dokolečka.
 

Na pony soutěži dobrá disciplína - přijít s koněm na ruce k složenému deštníku, deštník otevřít (přitom držet koně), s otevřeným deštníkem přejít nějakou vzdálenost (pro pokročilé si umím představit ještě u toho nějaké bariéry na zemi nebo slalom) a deštník zase složit a odložit.

V prostoru zavěšená obruč (mezi dvěma stojany na překážky). Vodič dojde k obruči a má za úkol obručí prolézt a koně si přehodit z ručky do ručky. Obruč se dá vyšperkovat igelity, fáborky, větrníky, balonky… Na pony závodech jsem viděla i obruč na prolézání s koněm - právě ofáborkovanou.

efe
efe (1118 příspěvků) 13.07.2023, 15:24:13 xxx.xxx.199.5

Díky, na Vás jsem spoléhala.

Potřebuju si vymyslet trailík k předvedení morgáněte a ráda bych zařadila i takovéto kousky. Zatím mám na seznamu:

- ulička z plachty, do které koně vyšlu

- branka

- velký plyšák - posadit koni na záda a nechat chvilku stát bez držení

- side-pass přes kavaletu do L/U/Z

- couvání mezi kavaletami do L/U/Z

- obrat kolem zádi s tím, že zadní nohy stojí v obruči na zemi a přední nohy se točí vně kruhu/obrat kolem předku s tím, že přední nohy stojí v obruči na zemi a zadní nohy se točí vně kruhu

- pneumatiky (to musím nejdřív zkusit) - postavit 4 na zem a kůň musí do každé šlápnout jednou nohou při pohybu vpřed

- možná nějaký fáborkový stojan, kterým musí kůň projít

Většinu vymyšlených překážek si budu muset s sebou vézt sama, takže mostky apod. nepřichází v úvahu.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 13.07.2023, 15:36:25 xxx.xxx.198.226

Pak jsem viděla také prostrkávat obručí koně. Obruč dostatečné šířky (a dostatečně lehce rozbitelnou) navléknete koni přes hlavu a postupně zvedáte všechny nohy a prostrkáváte obručí. Případně necháte koně stoupnout zadními do obruče, vytáhnete ji podél nohou nahoru a přes zadek a prostrkáte jen přední nohy a sundáte přes krk.

Do jedné soutěže jsem postavila červený gymnastický míč, kterého se koně měli dotknout 🙂 Můžete nechat morgáně ho kopat po jízdárně - případně dokopat na nějaké místo.

Můžete zkusit něco aportovat (přenést z místa na místo v hubě) 🙂 Třeba mrkev 😀

Když jsem nacvičovala s našimi tažení břemene před závůdky, tak jsem si brala delší lano, na jehož konci byl ten bílý strašidelný pytel, co se táhnul, a lano jsem koni přehodila přes prsa. Já jsem držela konec lana v ruce, od mojí ruky šlo lano přes koňova prsa a po druhé straně koně směrem k břemenu. Když se kůň otáčel směrem ke mně, šmrdlalo mu lano o vnější zadní nohu a tak. Samozřejmě když ho-lano držíte v ruce a nastane panika, stačí pustit a jste z toho venku 🙂

A díky za inspiraci na naše závůdky, určitě využiji vaše tipy!

kometa
kometa (4408 příspěvků) 13.07.2023, 15:58:00 xxx.xxx.147.163
efe:

Díky, na Vás jsem spoléhala.

Potřebuju si vymyslet trailík k předvedení morgáněte a ráda bych zařadila i takovéto kousky. Zatím mám na seznamu:

- ulička z plachty, do které koně vyšlu

- branka

- velký plyšák - posadit koni na záda a nechat chvilku stát bez držení

- side-pass přes kavaletu do L/U/Z

- couvání mezi kavaletami do L/U/Z

- obrat kolem zádi s tím, že zadní nohy stojí v obruči na zemi a přední nohy se točí vně kruhu/obrat kolem předku s tím, že přední nohy stojí v obruči na zemi a zadní nohy se točí vně kruhu

- pneumatiky (to musím nejdřív zkusit) - postavit 4 na zem a kůň musí do každé šlápnout jednou nohou při pohybu vpřed

- možná nějaký fáborkový stojan, kterým musí kůň projít

Většinu vymyšlených překážek si budu muset s sebou vézt sama, takže mostky apod. nepřichází v úvahu.


Ani matrace? Nebo PET flašky? Když na obé musí kůň šlápnout a přejít. Letos kamarádka zařadila i pytel. Který bylo nutno přetáhnout z bodu A do bodu B. Viz Buggyra.

efe
efe (1118 příspěvků) 13.07.2023, 15:59:37 xxx.xxx.199.5

No taky to musí být natrénovatelné v krátké době 😀

Ale díky Vám mě napadl target. Někam do prostoru zapíchnout target a vyslat morgáně se dotknout. Jen nevím, jak by toto fungovalo v rušném prostředí (diváci, hudba…).

kometa
kometa (4408 příspěvků) 13.07.2023, 16:02:28 xxx.xxx.147.163
efe:

K těmto účelům budu mít tu plachtu ;)


Rozumím. Ale šlápnutí na měkkou matraci nebo praskající PET flašky je zase něco jiného.

Jenom námět.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 13.07.2023, 16:03:34 xxx.xxx.198.226

Co místo plyšáka posadit morgáněti na záda žok (big bag)? 🙂 Plyšáka umí každý, ale neforemnou bílou hroudu, která vydává při mačkání divné zvuky…

Pamatuju jak jednou na parkurech začalo pršet a já jsem měla v autě takovou tu modrou krycí plachtu. A oba koně jsem s ní přikryla a stála jsem pak mezi nimi jako pod stanem. A ostatní účastníci parkurů na mě zírali jako na zjevení 😀

efe
efe (1118 příspěvků) 14.07.2023, 07:50:25 xxx.xxx.199.5

Ženy, jsou to samozřejmě dobrý nápady, ale budu omezena místem, nemůžu s sebou táhnout tolik věcí, potřebuju si vystačit s málem.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 14.07.2023, 09:20:00 xxx.xxx.198.226

Tak bigbag rozhodopádně zabere míň místa než velký plyšák 🙂

A ještě daleko míň místa, když do něj ty propriety nahážete jako do zavazadla, což se bude hodit, až budou omatlané od písku a tak.

VP (neregistrovaný) 14.07.2023, 11:13:14 xxx.xxx.173.25

Hrozně fajn jsou na stavbu krabice z obchodu, jsou bezpečné a snadno se s nimi manipuluje. Rozměry do výšky i šíře takřka dle libosti.

Anonymní (neregistrovaný) 14.07.2023, 11:24:36 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele VP z 14.07.2023, 11:13:14

Na stavbu?

VP (neregistrovaný) 14.07.2023, 11:41:36 xxx.xxx.173.25

Ano na stavbu překážek pro koně, uděláte si jaké chcete výšky a šířky překážek.

efe
efe (1118 příspěvků) 14.07.2023, 11:50:40 xxx.xxx.199.5
VP:

Ano na stavbu překážek pro koně, uděláte si jaké chcete výšky a šířky překážek.


Aha, už to asi chápu - máte zřejmě na mysli parkurové překážky? O těch tu ale řeč není. Přesto děkuji. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.