Aktuálně: 4 697 inzerátů176 861 diskuzních příspěvků17 788 uživatelů

Všenky u koní

Arit (neregistrovaný) 16.07.2023, 14:32:15 xxx.xxx.2.274

Zdravím přítomné zkušené koňáky a koňařky. Už jsem byl poučen, že můj kůň nemá vši, jak jsem myslel, ale nejspíš všenky. Jak s tímto parazitem zatočit? Arpalit je údajně slabý ? Seženu něco v lékárně nebo jen u veta?

kometa
kometa (4356 příspěvků) 16.07.2023, 14:36:21 xxx.xxx.147.163
Arit:

Zdravím přítomné zkušené koňáky a koňařky. Už jsem byl poučen, že můj kůň nemá vši, jak jsem myslel, ale nejspíš všenky. Jak s tímto parazitem zatočit? Arpalit je údajně slabý ? Seženu něco v lékárně nebo jen u veta?


Doporučuji Neostomosan u veta. Nic účinnějšího neseženete. Vlastní zkušenost.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 16.07.2023, 14:59:46 xxx.xxx.0.1

Nic lepšího než Neostomosan se dodnes nevymyslelo. Nejméně dvě aplikace, rozestup Vám poradí veterinář. Nezapomeňte, že současně s koňmi (je potřeba vzít všechny ve stádě i když zrovna na nich všenky nevidíte) musíte ošetřit všechno co s nimi přichází do kontaktu - čištění, podsedlovky, deky … Buď taky vymáchat v Neostomosanu, nebo přeprat na dostatečnou teplotu. My jsme stříkli i povrchy v boxech a přístřešcích, zejména drbací místa a po druhé aplikaci ještě na radu veterináře dávali spot-on pro koně (nevím už přesně jaký, možná něco od Biovety?). Možná to už ani není potřeba, ale chtěli jsme si být jistí, že zásah opravdu nic nepřežije. Už je to několik let a znova se nám neobjevily.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 17.07.2023, 09:33:17 xxx.xxx.54.19

Žiadny Neostomosan nie je potrebný, zahubite ich hocakym repelentom, aj ľudským, aj psím, či konským. Rýchlo skapú, treba ich vyčesať a koňa prestriekat každý deň, hľadať miesta, kde sa skrývajú - medzisaničie, štica, pod hrivou, atď.

Po slovensky sa tej chamradi hovorí švoly.

Anonymní (neregistrovaný) 26.12.2023, 18:07:48 xxx.xxx.210.251

Arpalit a všenky opravdu stačí? Moje zkušenost je, že je slabý, nedostatečný.

Verun
Verun (742 příspěvků) 26.12.2023, 20:45:31 xxx.xxx.220.12

Stříkala jsem když byla kobyla hříbě repelentem…Absorbine Ultrashield. Neostomosan je levnější varianta(nebo byla, kupovala jsem ampuli za dvacku, co stojí teď netuším) většinou pro děti na opravdický  vši. 😎 na ty fakt nic jinýho nezabírá. 

Arpalit na morče, na  luptouše?, mi taky stačil, nebo Biokill.

Anonymní (neregistrovaný) 27.12.2023, 10:43:17 xxx.xxx.51.17

Áno, Arpalit stačí, vyskúšaný 1000 krát, v teréne aj na klinike, prečo by nestačil, nechápem, obsahuje permetrín a fenoxykarb. Samozrejme nestačí 10 strekov, ale po prvom riadnom ošetrení o pár minút uvidíte parazity hromadne hynúť. Tie samozrejme treba hneď vyčesať, ektoparazitikum aplikovať 1-2 krát denne a o srsť sa starať, nezabudnúť na miesta, kam sa parazity schovávajú (štica, koreň chvosta, medzisaničie, rousy).

Rovnaký účinok má aj Neostomosan- ale tu treba koňa namočiť celého, to pri sprejoch odpadá, mám vyskúšaný aj Off pre ľudí, Ultrashield, Endure, hocaký repelent.

Pozor, tieto prípravky sú toxické pre mačky!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.