Aktuálně: 4 586 inzerátů178 035 diskuzních příspěvků17 801 uživatelů

Jaký typ koně

Allisa (neregistrovaný) 17.07.2023, 08:18:10 xxx.xxx.2.264

Dobrý den, dovolím si vložit menší anketu pro koňaře nebo jen jejich fanoušky, snad mě za to neukamenujete.

Zajímá mě jaký typ koně se vám líbí? Zda malý, drobný, štíhlý, vyšlehaný, kostnatý, neosvalený nebo malý vyšlehaný, osvalený nebo velký, stíhlý, kostnatý, vyšlehaný, neosvalený. Nebo snad velký, stčíhlý a osvalený nebo malý, tlustý nebo velký tlustý?

Můžete napsat i konkrétní plemena jaká se vám líbí nebo jakou povahu milujete - klidné, živé, hůře ovladatelné, inteligentní nebo méne inteligentní kterým se musí všechno několikrát vysvětlit. Děkuji za vaše poznatky 🙂

Allisa (neregistrovaný) 17.07.2023, 08:31:46 xxx.xxx.2.264

Vyšlehaný = vyrýsovaný, měla jsem za to, že se tento termín používá.

Anonymní (neregistrovaný) 17.07.2023, 10:12:22 xxx.xxx.164.121

Všichni 😀. Ale vždy se mi líbili belgici lehčího typu. Tak jsem si je v pozdějším věku pořídila a nelitovala jsem. V mládí jsem měla pár čt.

Leithian
Leithian (581 příspěvků) 17.07.2023, 11:00:05 xxx.xxx.45.135

Blbý je když se toho líbí víc a každý je jiný. Vzhledově kladrubák, achal, fjord (a hucul, tarpan a konik) povahou nejvíc achal a pak prakoně. 😁 Trošku mix mno

kometa
kometa (4408 příspěvků) 17.07.2023, 11:05:12 xxx.xxx.147.163
Allisa:

Vyšlehaný = vyrýsovaný, měla jsem za to, že se tento termín používá.


Možná jo, ale já ho za více než 40 let u koní neslyšela.

Abych tedy odpověděla - mám ráda koně menší (cca 155 - 160 KVH), udělanější (ne tlusté, ale taky ne placaté folbluty) a povahy klidné. Adrenalin jsem nikdy nepotřebovala, raději se venku kochám.

HelaS
HelaS (75 příspěvků) 20.07.2023, 01:35:56 xxx.xxx.116.228

Mně se líbí každý kůň poctivého charakteru, na silné noze, zdravý a hodný… asi proto mám slonzačku - ta mě unese, totiž. Na plemena nehraju, co tu je, beru jako “evropského sportovního koně” - co patří v x plemenných knih. Takže každý rozumný kupec koně kouká na přesný původ a jeho vlohy; ne na plemeno. Plus na účel, ke kterému si koně pořizuje. Výška, zdraví, genetické vlohy…

Mám šlonzačku - mix andaluzana, nějakých němců, někde v dáli jsou arabi a taky polští tažní koně (ona je jemnější). Ovšem - má velkou sílu, takže mě unese; to by ČT nedal.

Agoturistické stáje zas budou koukat po menších koních na silné noze. Sportovci na skokové či jaké vlohy. Plus je podstatná povaha - ve vyšším sportu se na ni nehledí, což je průšvih… a taky genetické vady (ERU a tak).

Nojo. Hotová věda.
 

Před touhle slonzačkou jsem měla čété, resp. Moravskou teplokrevnici. 16 let jsme spolu byly. Mohutnou. Životní kůň. Pravda - tehdy jsem ještě nevážila tolik, jako dnes.

Sardullah
Sardullah (1033 příspěvků) 20.07.2023, 12:51:46 xxx.xxx.221.216

Pro mě top je kladrubák. Jinak mám slabost pro chladnokrevníky a z těch pro mě nejkrásnější shirský kůň.

Ale teda musím říct, že se mi nestalo, že bych o nějakém koni řekla “fuj, ten je ošklivej”. Prostě kůň je krásnej vždycky…je to kůň.  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.