Aktuálně: 4 761 inzerátů176 567 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Jakého koně

Pajda majda (neregistrovaný) 17.07.2023, 23:06:56 xxx.xxx.3.46

Dobrý den, s manželem bychom si chtěli pořídit koně, ale pořád tápem jakého. Je tu totiž jeden problém, já jsem vychrtlina 58 kg a on má kolem 120 kg, je vysoký téměř 2 metry. Mohl by nám někdo poradit nějaké plemeno,které by se hodilo pro nás oba?? Vzhledem k jeho váze to vypadá asi na hucula? Je to správná volba?

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 18.07.2023, 08:06:05 xxx.xxx.0.1

Domnívám se, že hucul bude pánovi malý. Při té výšce mu bude strašně rozhazovat těžiště. Taky se všeobecně doporučuje, aby kůň nosil nejlépe do 15%, max. do 20% svojí hmotnosti. To znamená při téhle váze pána + cajků hledat koně 800 kg +. Spíš než prakoníka by to chtělo většího mohutného teplokrevníka - Šlonzák a podobné typy koní. Na velkém koni si zajezdí i drobný jezdec, opačně to bývá problém.

kometa
kometa (4344 příspěvků) 18.07.2023, 08:12:50 xxx.xxx.147.163
KatyQ:

Domnívám se, že hucul bude pánovi malý. Při té výšce mu bude strašně rozhazovat těžiště. Taky se všeobecně doporučuje, aby kůň nosil nejlépe do 15%, max. do 20% svojí hmotnosti. To znamená při téhle váze pána + cajků hledat koně 800 kg +. Spíš než prakoníka by to chtělo většího mohutného teplokrevníka - Šlonzák a podobné typy koní. Na velkém koni si zajezdí i drobný jezdec, opačně to bývá problém.


Přesně šlonzák mě napadl taky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.