Aktuálně: 4 791 inzerátů176 107 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Jak sžít dvě dospělé kočky

Sufle
Sufle (10 příspěvků) 18.07.2023, 21:04:08 xxx.xxx.173.218

Potřebuji poradit, prosím. 

Tříletá kočička, kastrovaná, zvyklá venku se spaním doma. Zachráněná jako kotě. 

Po smrti majitele si ji rozhodla vzít sestra. Má ale ještě pudla a kastrovaného kocoura.

Kočičku má druhý den. První den byla jen za skříní. Nyní už se pomalu otrkává, na pudla sice syčí, ale pomalu si zvyká.

Horší je to s kocourem, ten, když ji vidí, naježí se, vrčí a pomalu se přibližuje, určitě by po ní skočil. Tak ho zaženeme. 

Je šance, že budou moci být spolu? Jak správně postupovat? Děkuji 

kometa
kometa (4303 příspěvků) 18.07.2023, 21:21:22 xxx.xxx.147.163
Sufle:

Potřebuji poradit, prosím. 

Tříletá kočička, kastrovaná, zvyklá venku se spaním doma. Zachráněná jako kotě. 

Po smrti majitele si ji rozhodla vzít sestra. Má ale ještě pudla a kastrovaného kocoura.

Kočičku má druhý den. První den byla jen za skříní. Nyní už se pomalu otrkává, na pudla sice syčí, ale pomalu si zvyká.

Horší je to s kocourem, ten, když ji vidí, naježí se, vrčí a pomalu se přibližuje, určitě by po ní skočil. Tak ho zaženeme. 

Je šance, že budou moci být spolu? Jak správně postupovat? Děkuji 


Bohužel databáze IF je pryč, tam bylo návodné video. Ale třeba ho tady někdo chytřejší najde a vloží.

Když ne, zadejte si do gůglu - jak seznámit kočky. Aspoň si počtete. Myslím, že váš postup není úplně správný.

zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
18.07.2023, 21:47:14 xxx.xxx.230.164
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.07.2023, 21:21:22

Nevím, zda je to ono, ale toto video vkládala na iFaunu v roce 2020 Rapotacka 😉

lesnizinka
lesnizinka (1576 příspěvků) 18.07.2023, 22:21:47 xxx.xxx.36.125

Ano, je to ono👍

Zadavatelko, i tak si nemyslím, že by po ní kocour skočil. Nemusí, možná mu stačí jen tohle zastrašování, možná si na víc ani netroufne. Ale znáte ho líp, teda ségra a každopádně je jistější postupovat, jako je vidět na videu. 

Rapotačka (neregistrovaný) 18.07.2023, 22:42:11 xxx.xxx.224.165

Nedopusťte útok - napadení !!!

biaca
biaca (577 příspěvků) 19.07.2023, 06:03:11 xxx.xxx.47.71

Přesně nechat je se vzájemně napadnout. Naopak se snažit vytvořit pozitivní asociaci. Tj. omezila bych pamlsky, které bych dávala pouze v přítomnosti obou - kočkám najednou. Aby si kočka uvědomila, je tady ten blbec (druhá kočka, která mi leze do teritoria), tak dostanu něco dobrého. 

Ps. já, když jsem seznamovala kluky - tak jsem je už druhý třetí den měla spolu. Ale podle mého jsem měla štěstí ve dvou věcech 1. oba mají rádi stejnou sladkost nejvíce. a za 2. je to dáno povahou mladšího, který se dokáže skamarádit s každým (mají ho rádi i sousedky kocouři o patro níže.) 

Nemá smysl uspěchat, protože jakéhokoliv uspěchaní může být krok zpět 

Rapotačka (neregistrovaný) 19.07.2023, 06:32:59 xxx.xxx.224.165
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 19.07.2023, 06:03:11

Vaše první věta?😀

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 19.07.2023, 13:01:17 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 19.07.2023, 06:32:59

Hezkej překlep, co? 😀 

Každopádně to video je moc hezký, já na něj narazila tuhle při jiným hledání a ač se mě to netýká, shlídla jsem to aaaž do konce.

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 19.07.2023, 15:04:27 xxx.xxx.15.85

Já mám pocit, že to kocouři to snáší hůř, když jsem přitáhla domu kotě, holku měla už jsem kočku a kastrovaného kocoura, kočka byla hned v pohodě, ale kocour být uražený, trvalo mu to 2 týdny pak už v pohodě, teď jsem přitáhla domu štěně, holky to vzaly úplně s přehledem, ale kocour ne. Jinak krmení, pamlsky, vše společně i s vetřelcem, pod dozorem, to si myslím, že pomohlo. Jinak kočkám dávám granule mimo dosah, ale jednu porci denně jsem první týden dávala holkám se psem a bylo to hodně v klidu, kocouři jsou zvyklí baštit o samotě, tak je nenutím, ale pamlsky rozdávám hromadně 

Ale divný je, že když jsem domů dotáhla dalšího  kocoura, tak ho ten stávající hned hned přijal, do dnes jsou nerozlučná dvojka. Jsou to polo bratři, mají stejného tátu, vím, že je to blbost, ale občas mi připadá, jako by to věděli a proto se hned od první minuty milují 

Sufle
Sufle (10 příspěvků) 19.07.2023, 15:14:02 xxx.xxx.26.240

Všem moc děkuji za reakce. Video je super, už jsem přeposlala.

Já rozumím psům, u koček moc nevím. Kocour je opravdu zježený dvojnásobně, mručí, upřeně se dívá, uši do strany a pomalu se přibližuje. Myslím si, že by po ní skočil. Dobré je, že reaguje i na okřiknutí. On je jinak hrozný mazel.

Kočička byla celkem vystresovaná z té změny a hodně se bála i pudla. Už ale pochází po bytě. Kocour je venkovní, kočička bude také.

Hlavně nechceme nic pokazit. Z toho napadení mám opravdu strach.

kometa
kometa (4303 příspěvků) 19.07.2023, 16:05:21 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Hezkej překlep, co? 😀 

Každopádně to video je moc hezký, já na něj narazila tuhle při jiným hledání a ač se mě to netýká, shlídla jsem to aaaž do konce.


My kočkaři ho už známe. Myslím, že je opravdu dost dobré a funkční.

kometa
kometa (4303 příspěvků) 19.07.2023, 16:45:33 xxx.xxx.147.163
hmn:

“Kocour je venkovní, kočička bude také.”

aha, tak to se možná vyřeší samo - kocour ji vyžene


To mě taky napadlo. Neboli o to víc je potřeba seznámení uvnitř.

Rapotačka (neregistrovaný) 19.07.2023, 16:46:01 xxx.xxx.224.165

Hlavně nechceme nic pokazit. Z toho napadení mám opravdu strach.

PROČ?

Předejděte tomu ! 

Zařiďte, ať má kočka klid a bez stresu.

Doron
Doron (1864 příspěvků) 19.07.2023, 22:35:13 xxx.xxx.162.50
Rapotačka:

Hlavně nechceme nic pokazit. Z toho napadení mám opravdu strach.

PROČ?

Předejděte tomu ! 

Zařiďte, ať má kočka klid a bez stresu.


A jak mu předejít ?

Rapotačka (neregistrovaný) 19.07.2023, 22:58:26 xxx.xxx.224.165

Když  se chce, všechno jde.

Kocour z vetřelce nadšený nebude, majitel jim to musí usnadnit.

Jak je nechají šikanovat a vzájemně se napadat, 

mohou jednu dát rovnou pryč. 

(ale kam?!)

Video je jasné.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 19.07.2023, 23:59:24 xxx.xxx.61.119
zbynek:

Nevím, zda je to ono, ale toto video vkládala na iFaunu v roce 2020 Rapotacka 😉


Zbyňku, prosím Vás, smím se zeptat?

Vy máte přece jen přístup k některým IF diskuzím?

Já si toto video od Rapotačky dobře pamatuji👍, ale trochu jste mě šokoval tím zdrojem…😉

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 20.07.2023, 00:03:11 xxx.xxx.61.119
biaca:

Přesně nechat je se vzájemně napadnout. Naopak se snažit vytvořit pozitivní asociaci. Tj. omezila bych pamlsky, které bych dávala pouze v přítomnosti obou - kočkám najednou. Aby si kočka uvědomila, je tady ten blbec (druhá kočka, která mi leze do teritoria), tak dostanu něco dobrého. 

Ps. já, když jsem seznamovala kluky - tak jsem je už druhý třetí den měla spolu. Ale podle mého jsem měla štěstí ve dvou věcech 1. oba mají rádi stejnou sladkost nejvíce. a za 2. je to dáno povahou mladšího, který se dokáže skamarádit s každým (mají ho rádi i sousedky kocouři o patro níže.) 

Nemá smysl uspěchat, protože jakéhokoliv uspěchaní může být krok zpět 


Biaco, opět zdravím…

Já, když čtu tady tyto diskuze, tak si říkám, jakej jsem byla s prominutím vůl…moje kočky byly pospolu hned od prvního dne. Vždy jsem do toho šla jaksi bez bázně, ale měla jsem samozřejmě víc štěstí než rozumu. První byl Fido, pak Kuky, poslední Elsa…

Kuky s Elsou se občas kočkují; já myslím, že Kuky by chtěl být pánem smečky, ale pokud nebude Fido extra oslabený, je pánem, a dobrým pánem😀, on!🐈

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 20.07.2023, 00:11:02 xxx.xxx.61.119

Btw včera na veterině: Ta mladá vetka tam měla někde čičinu. Já furt slyšela mňaučení, ale myslela jsem, že mám nějaký haluze už z toho všeho…🤣

Jenže ona ji pak odkudsi pustila do ordinace a ona se tam promenádovala, i v čekárně, prostě všude. Fido byl v tu chvíli v přepravce a kapala mu infúze. Já a kámoška jsme se mazlily s čičinou, ale zároveň jsem druhou rukou hladila Fida a mluvila na něj. Ani jeden nevydal jediný nelibý zvuk; snad chviličičku Fido více přes stěnu přepravky ňufal a nasával. Ježkovy zraky, když to tady vše čtu, děkuji Bohu, že je Fido takový kliďas.

Sufle, moc přeji, ať vše dopadne OK!!!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.