Aktuálně: 4 662 inzerátů177 640 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

Jak sžít dvě dospělé kočky

zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
20.07.2023, 05:58:15 xxx.xxx.230.164
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.07.2023, 23:59:24

Ano, podařilo se nám celou diskuzi stáhnout, je to 290 000 témat a v nich přes 3,5 milionů příspěvků. Až bude více času, zřejmě až na podzim, chceme s právníky řešit, za jakých okolností by to bylo možné zveřejnit zde. Byla by hrozná škoda to zahodit. Stahování včetně fotografií trvalo několik dnů. PS: k vedlejšímu tématu, myslel jsem, že sleduji obecně dění zde v diskuzi, ne konkrétně jenom vás 🙂

biaca
biaca (588 příspěvků) 20.07.2023, 07:10:27 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.07.2023, 00:03:11

Fikovnice, já bych si dalšího kocoura nepořizovala, kdyby Igin lépe snášel samotu (když jsem musela být 8 hodin v práci z důvodu, že kolegyně měly dovolené - byl nehorázně deprimovaný - tak doufám, že příští týden zvládnou kluci lépe, jelikož opět budu muset být v práci déle, ale nyní jsou ve dvou). Problém jsem řešila s chovatelkou a ta navrhla pořízení druhého kotěte. Na začátku srpna mi poslala fotky, a já jí napsala, že se mi nejvíce líbí ten nejsvětlejší z vrhu (Klimi). Ale stále jsem si nebyla jistá (tak jsem se na něj jeho 9 týdnech jela podívat - a tenhle hlupák se ode mě nehnul) Pak jsem za ním ještě dvakrát byla než jsem si ho odvezla, navíc jsem přitáhla ručníky s pachy - takže když jsem si ho ve 12 týdnech přivezla, nebyly žádné srdceryvné nářky jako u Igina.

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (4544 příspěvků) 20.07.2023, 11:11:34 xxx.xxx.63.73
zbynek:

Ano, podařilo se nám celou diskuzi stáhnout, je to 290 000 témat a v nich přes 3,5 milionů příspěvků. Až bude více času, zřejmě až na podzim, chceme s právníky řešit, za jakých okolností by to bylo možné zveřejnit zde. Byla by hrozná škoda to zahodit. Stahování včetně fotografií trvalo několik dnů. PS: k vedlejšímu tématu, myslel jsem, že sleduji obecně dění zde v diskuzi, ne konkrétně jenom vás 🙂


👍👍

Rapotačka (neregistrovaný) 20.07.2023, 11:22:30 xxx.xxx.224.165
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 20.07.2023, 05:58:15

DÍKY, díky, díky.

Snad se to podařilo i u jiných.

Byla to encyklopedie, tolik rad

a ve všech  tématech Fauny.
 

Fikovnice
Fikovnice (4544 příspěvků) 20.07.2023, 11:37:44 xxx.xxx.63.73
biaca:

Fikovnice, já bych si dalšího kocoura nepořizovala, kdyby Igin lépe snášel samotu (když jsem musela být 8 hodin v práci z důvodu, že kolegyně měly dovolené - byl nehorázně deprimovaný - tak doufám, že příští týden zvládnou kluci lépe, jelikož opět budu muset být v práci déle, ale nyní jsou ve dvou). Problém jsem řešila s chovatelkou a ta navrhla pořízení druhého kotěte. Na začátku srpna mi poslala fotky, a já jí napsala, že se mi nejvíce líbí ten nejsvětlejší z vrhu (Klimi). Ale stále jsem si nebyla jistá (tak jsem se na něj jeho 9 týdnech jela podívat - a tenhle hlupák se ode mě nehnul) Pak jsem za ním ještě dvakrát byla než jsem si ho odvezla, navíc jsem přitáhla ručníky s pachy - takže když jsem si ho ve 12 týdnech přivezla, nebyly žádné srdceryvné nářky jako u Igina.

Obrázek

Tak to si Tě jasně vybral…👍

Já jela pro útulku pro úplně jiného kocoura a Fido postupně usnul v klíně mamce a pak mně. Bylo to jasné jak facka!

Sufle
Sufle (10 příspěvků) 22.07.2023, 12:01:35 xxx.xxx.102.149

Omlouvám se, že píši až nyní, ale nejsem na netu každý den.

Pro upřesnění, kočka je zatím doma, kocour venku s občasným přístupem domů. 

Jako své útočiště si kočka zvolila šatnu, ona může procházet, pes ne.

Kočka se začíná pomalu pohybovat po bytě a pudla snese už tak na půl metru a ani se neježí. Kocoura může vidět přes sklo nebo když jde kocour na chvíli domů. To se ale okamžitě schová. Nějaké krmení, aby na sebe viděli zatím nejde. Tak uvidíme. 

Včera se stala taková věc. Kocour šel domů, začal vrčet na kočku a Vali (trpasličí pudl) po něm  okamžitě skočil a zahnal ho. Nebylo to nic hrozného, kocour váží 2x více než pudl a pudlík se mu celkem podřizuje.

Asi to bude chtít dost času, kočička je celkem submisivní a snad se s kocourem sžijí. Obecně se pro kočičky těžko hledá domov a tak bych byla ráda, kdyby to klaplo.

Sufle
Sufle (10 příspěvků) 22.07.2023, 12:16:56 xxx.xxx.102.149

Jinak video pěkné, a tak nějak jsme si to představovali, že budeme dělat, ale tam je zvídavé kotě a “klidná” kočka.

Ta naše dva dny strávila za skříní, vylezla jen v noci na záchod. Když uvidí kocoura, vletí opět za skříň. Teď po týdnu ho začíná lehce sledovat - pár vteřin a zase zaleze.

Jinak, často sedáváme u ní v šatně, a to se mazlí jako blázen. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 22.07.2023, 14:14:49 xxx.xxx.147.163
Sufle:

Jinak video pěkné, a tak nějak jsme si to představovali, že budeme dělat, ale tam je zvídavé kotě a “klidná” kočka.

Ta naše dva dny strávila za skříní, vylezla jen v noci na záchod. Když uvidí kocoura, vletí opět za skříň. Teď po týdnu ho začíná lehce sledovat - pár vteřin a zase zaleze.

Jinak, často sedáváme u ní v šatně, a to se mazlí jako blázen. 


To je úplně jedno, jaká věková kategorie je na videu. Vy jste prostě přeskočili několik fází a začali odprostřed. O to déle bude seznamování trvat.

Fikovnice
Fikovnice (4544 příspěvků) 22.07.2023, 14:30:14 xxx.xxx.62.17
kometa:

To je úplně jedno, jaká věková kategorie je na videu. Vy jste prostě přeskočili několik fází a začali odprostřed. O to déle bude seznamování trvat.


Kometo, víte, že často s Vámi souhlasím. Hodně často… ;-).

Ale já to dělala podobně jako Sufle… A ta se zde aspoň zeptala.

No, jak jsem psala, já měla víc štěstí než rozumu. Vlastně jsem spoléhala vždy na Fidovu moudrost a moje intuice byla správná.

Navíc myslím, že Zbyněk dal to video sem až s nějakým zpožděním…

Každopádně i z těch malých náznaků, co Sufle píše, se mi jeví, že už je seznamování na dobré cestě. Snad.👍

Edit: Ta věková kategorie svoji roli hrát bude.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 22.07.2023, 14:34:39 xxx.xxx.147.163
Sufle:

Jak jsme tedy měli začít?


Tak jako na tom videu. Nejdřív nechat přivyknout na cizí pach, pak seznamování přes zavřené dveře, pootevřené dveře, společné žraní. Vždyť to na tom videu všechno je.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 22.07.2023, 14:37:37 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Kometo, víte, že často s Vámi souhlasím. Hodně často… ;-).

Ale já to dělala podobně jako Sufle… A ta se zde aspoň zeptala.

No, jak jsem psala, já měla víc štěstí než rozumu. Vlastně jsem spoléhala vždy na Fidovu moudrost a moje intuice byla správná.

Navíc myslím, že Zbyněk dal to video sem až s nějakým zpožděním…

Každopádně i z těch malých náznaků, co Sufle píše, se mi jeví, že už je seznamování na dobré cestě. Snad.👍

Edit: Ta věková kategorie svoji roli hrát bude.


Já vlastně taky. Už jenom proto, že bydlím v garsonce. A druhý kocour byl neplánovaný. A ano, ještě kotě. Ale nemuselo to klapnout. Ne, že by byl starší agresívní, jenom je to takový autista.

Dělat to podle videa mně přijde prostě lepší. S větší šancí, že to dopadne dobře pro všechny zúčastněné.

Fikovnice
Fikovnice (4544 příspěvků) 22.07.2023, 14:39:17 xxx.xxx.62.17
kometa:

Já vlastně taky. Už jenom proto, že bydlím v garsonce. A druhý kocour byl neplánovaný. A ano, ještě kotě. Ale nemuselo to klapnout. Ne, že by byl starší agresívní, jenom je to takový autista.

Dělat to podle videa mně přijde prostě lepší. S větší šancí, že to dopadne dobře pro všechny zúčastněné.


Jako ano, to plně souhlasím!

Takže jsme vlastně měly štěstí obě…😀 Jen se teď ztrácím: Vy máte dva kocoury?? Já furt žila v přesvědčení, že máte jednoho, toho staršího ledvináře.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 22.07.2023, 14:45:17 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Jako ano, to plně souhlasím!

Takže jsme vlastně měly štěstí obě…😀 Jen se teď ztrácím: Vy máte dva kocoury?? Já furt žila v přesvědčení, že máte jednoho, toho staršího ledvináře.


Právě že před čtyřmi roky jsem neplánovaně adaptovala sousedovic kotě, které dostala mladá pod stromeček. V okamžiku, kdy začalo doma šplhat po nábytku a po záclonách, bylo vyhozeno. A protože se jiným sousedům nelíbilo, že běhá po bytovce, tak ho zavírali do sklepa. A tam akorát plakalo. Mně ho bylo líto, tak jsem se ho ujala. A viz výše, vyšlo to.

Fikovnice
Fikovnice (4544 příspěvků) 22.07.2023, 14:57:55 xxx.xxx.62.17
kometa:

Právě že před čtyřmi roky jsem neplánovaně adaptovala sousedovic kotě, které dostala mladá pod stromeček. V okamžiku, kdy začalo doma šplhat po nábytku a po záclonách, bylo vyhozeno. A protože se jiným sousedům nelíbilo, že běhá po bytovce, tak ho zavírali do sklepa. A tam akorát plakalo. Mně ho bylo líto, tak jsem se ho ujala. A viz výše, vyšlo to.


No a co p. Kouťák?😉

I když to je OT, písnete do SZ třeba?

Sufle
Sufle (10 příspěvků) 22.07.2023, 15:45:53 xxx.xxx.102.149
kometa:

Tak jako na tom videu. Nejdřív nechat přivyknout na cizí pach, pak seznamování přes zavřené dveře, pootevřené dveře, společné žraní. Vždyť to na tom videu všechno je.


Přivezli jsme kočku, pes i kocour byli venku.

Přepravku jsme dali do jediné místnosti, která se dá oddělit od zbytku bytu.

Otevřeli jsme přepravku (kočka ji nesnáší, nebyla na ni asi zvyklá) a ona vyšla ven a zaběhla za malou skříň. Seděla jsem u ní na zemi, pak vyšla a mazlila se.

Po nějaké době jsme pustili domů psa, on si koček nějak moc nevšímá. Do místnosti ke kočce se nedostane. 

Po pár hodinách se objevil kocour, tak jsme ho pustili domů. Nažral se, pomazlil a šel ven. Je to venkovní kocour, doma se ukáže třeba jednou nebo dvakrát denně. 

Když kocour přišel asi po čtvrté domů, setkal se s kočkou (přes kousek mřížky, takže k přímému fyzickému kontaktu nedošlo). A jeho reakce byla taková, jak jsem popisovala.

A tak to vlastně probíhá do teď. Kočka má místnost, ze které může vycházet a schovávat se v ní. 

Teď je to 7. den. Chodí po bytě, sleduje psa, pokud se moc přiblíží, tak syčí, ale neutíká. Pořád se zdržuje blízko své místnosti. Jak vidí kocoura (i přes sklo na zahradě), zdrhne a schová se.

Zajímalo by mě, co jsme udělali špatně. Opravdu se jen ptám. 

Fikovnice
Fikovnice (4544 příspěvků) 22.07.2023, 16:44:23 xxx.xxx.62.17
Sufle:

Přivezli jsme kočku, pes i kocour byli venku.

Přepravku jsme dali do jediné místnosti, která se dá oddělit od zbytku bytu.

Otevřeli jsme přepravku (kočka ji nesnáší, nebyla na ni asi zvyklá) a ona vyšla ven a zaběhla za malou skříň. Seděla jsem u ní na zemi, pak vyšla a mazlila se.

Po nějaké době jsme pustili domů psa, on si koček nějak moc nevšímá. Do místnosti ke kočce se nedostane. 

Po pár hodinách se objevil kocour, tak jsme ho pustili domů. Nažral se, pomazlil a šel ven. Je to venkovní kocour, doma se ukáže třeba jednou nebo dvakrát denně. 

Když kocour přišel asi po čtvrté domů, setkal se s kočkou (přes kousek mřížky, takže k přímému fyzickému kontaktu nedošlo). A jeho reakce byla taková, jak jsem popisovala.

A tak to vlastně probíhá do teď. Kočka má místnost, ze které může vycházet a schovávat se v ní. 

Teď je to 7. den. Chodí po bytě, sleduje psa, pokud se moc přiblíží, tak syčí, ale neutíká. Pořád se zdržuje blízko své místnosti. Jak vidí kocoura (i přes sklo na zahradě), zdrhne a schová se.

Zajímalo by mě, co jsme udělali špatně. Opravdu se jen ptám. 


Já myslím, že to mělo probíhat ještě mnohem pozvolněji.

Jenže ono se to dobře radí, TEORETICKY. 

“Když kocour přišel asi po čtvrté domů, setkal se s kočkou (přes kousek mřížky, takže k přímému fyzickému kontaktu nedošlo). A jeho reakce byla taková, jak jsem popisovala.”

Tady toto (výše) je pro mě stěžejní, KDY to bylo, když přišel kocour domů počtvrté? Každopádně nekritizuji, jen se ptám… 

Sufle
Sufle (10 příspěvků) 22.07.2023, 16:57:01 xxx.xxx.102.149

Bylo to třetí den. Doma je třeba hodinu nebo dvě.

Kdyby byli všichni domácí, asi by to bylo jiné. Ale kočka je plachá, hodně se bojí psů i cizích koček. 

Je fakt, že nevím, jak to dělat jinak. Celý život žiji se zvířaty, vše dělám tak nějak intuitivně a vždy vše funguje.

No, uvidíme. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.