Aktuálně: 4 946 inzerátů174 065 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Výběr psího plemene

Karolína (neregistrovaný) 20.07.2023, 07:56:55 xxx.xxx.4.182

Hurá, tak se mi podařilo přemluvit rodiče, aby mi pořídili pejska! Poradíte mi s výběrem plemene? Chtěla by aby měl do 20 kg, žijeme v bytě. Teda já bych chtěla většího ale to mi neprošlo. Budu aktivní, jezdit s ním na kole, běhat a bude mít i psí kamarády. Nedaleko mám i cvičák. Dík za odpovědi

Kilian
Kilian (953 příspěvků) 20.07.2023, 09:19:30 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Karolína z 20.07.2023, 07:56:55

….střední pudl….sportovní pes, doma nelina, není agresivní a zvládne celá rodina….anebo se jděte na ten cvičák podívat, dnes se tam cvičí všelijaká plemena…uvidíte je v akci, popovidate s jejích majiteli a pak se v klidu rozhodnete…popřípadě jděte na nějakou výstavu se podívat…..

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 20.07.2023, 10:17:30 xxx.xxx.65.248

Navazuji na Killian - také by mě nikdy nenapadlo, že si pořídím pudla jako sportovního psa. Ale přikládám obrázek z netu, že i pudl nemusí nutně vypadat jako mísa šlehačky, ale jako normální pes. A je to sporťák, rád a snadno se učí a pokud ho budete držet ostříhaného, ani nebudete muset hodiny česat. Jen počítejte, že budete muset stříhat (sami nebo za peníze). A jestli ještě nejste plnoletá a jednou by hrozilo, že ho zdědí vaši rodiče, až budete někde studovat, s pudlem to dobře dají i oni…

A když si najdete hodně drobnou fenku, můžete mít i velkého pudla, který se do dvaceti kil vejde. Naše černá je takové tintítko, neznalí si jí pletou se střeďákem.

A co jsem vyčetla, povahově nejstabilnější je černá varianta srsti, naopak aprikoti mají nejhorší skóre. 

Obrázek
balu
balu (1533 příspěvků) 20.07.2023, 10:20:55 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Karolína z 20.07.2023, 07:56:55

Kolik je ti roků? 

Jak dlouho se o psy zajímáš, a jaká plemena se ti líbí?

Karolína (neregistrovaný) 20.07.2023, 10:25:50 xxx.xxx.4.182

Je mně 13, a líbí se mi teď šeltie. Je moc hezká.

balu
balu (1533 příspěvků) 20.07.2023, 10:31:29 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Karolína z 20.07.2023, 10:25:50

Šeltie jsou fajn i do bytu, váhu do 20 kg splňují. Co o nich víš? přečetla sis o jejich původu? Minulost, historie, je klíčem k současnosti, k pochopení jejich povahy a využití.  

Doron
Doron (1774 příspěvků) 20.07.2023, 11:51:20 xxx.xxx.162.50
Odpověď na příspěvek uživatele Karolína z 20.07.2023, 10:25:50

Šeltie jsou moc fajn psi, dobří psi pro začátečníka..

Nesnadno se ale shání, na štěňata se dost čeká, určitě pořiďte s průkazem původu( PP), abyste měla záruku dobré povahy, bojácného nebo labilního pejska nechcete. Stojí tak okolo třiceti tisíc.

Střední nebo královský pudl je taky dobrá volba, inteligentní a dobře cvicitelní psi, neměli byste doma tolik chlupů.. Určitě by Vám tady poradili, jaké štěně vybrat, je tady několik pudlích odborníků 😊.

Určitě bych se vyhla border kolii, je strašně těžké vybrat dobrou povahu.

Naopak dlouhosrstá nebo krátkosrstá kolie ( skotský ovčák) by mohla být moc fajn, i když to jsou už sřední  psi. Mohla byste ale rodiče vydírat tím, že potřebujete trochu většího psa, aby Vás ochránil 🤣.

Jinak moc gratuluji k přemluvení rodičů, taky jsem musela čekat na prvního psa do dvanácti let a bylo to úplně nekonečný čekání 😅.

Kilian
Kilian (953 příspěvků) 20.07.2023, 12:43:00 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 20.07.2023, 11:51:20

….no znám ze svého okolí jedny přemluvené rodiče a o bocku se starají oni…

eena
eena (176 příspěvků) 21.07.2023, 09:29:17 xxx.xxx.231.241

Karolína : Ono vždy musia byť zmierení aj rodičia, že pes príde do domu. A počítať s tým, že pes bude aj tak na nich…. Česť výnimkam. Ja som bola psíčkar od narodenia asi. Psa mi dovolili keď som mala tak 7… Pomáhal mi hlavne ale otec - ten psov “mohol” - mama sa prispôsobila - dala nažrať, naliala vodu do misky, no vyvenčila len zriedkavo. Je ale fakt, že ja som fungovala lebo ma to neprešlo doteraz. Dcére som tiež zabezpečila psa keď mala 7, ale s vedomím, že musím fungovať ja. Psica žila 14,5 roka - dcéra išla na strednú, potom na vysokú. To sa bez spolupráce rodičov nedá zvládnuť. To ti nepíšem, aby som ťa odrádzala. Len, prosím, zváž aké máš zázemie. Máš 13, keď bude psík žiť čo i len 10 rokov - ty budeš mať 23. Čo všetko sa zmení v tvojom živote za tú dobu? Ten dcérin psík musel ostať u mňa, pretože aj keď sa odsťahovala a chcela si ho vziať, nedokázal sa už prispôsobiť - nežral, triasol sa, bál sa - po týždni sa vrátil ku mne, aby sme ho viac nestresovali. Ak máš toto všetko “domyslené” a vyriešené, tak ti prajem šťastnú ruku na výber toho najlepšieho psieho parťáka!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.