Aktuálně: 4 985 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Pes a sádlo

kometa
kometa (4181 příspěvků) 21.07.2023, 11:13:55 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Tss. Rozšíření cév → horká krev nahoru. Pes má červené uši a můj třeba kolem očí. 

A ty tlapky sice nijak extra nepomáhají, ale jsou i na ochlazování, zatímco jiné “potní” žlázy na psovi jsou úplně na něco jiného. 


A tak rozšířenými cévami se ochlazuje každý. I my. Ale psi mají navíc vyplazený jazyk.

A ano, vím, na co jsou ty ostatní kožní žlázy, klubíčkové i mazové.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 21.07.2023, 11:40:22 xxx.xxx.147.163
kometa:

A tak rozšířenými cévami se ochlazuje každý. I my. Ale psi mají navíc vyplazený jazyk.

A ano, vím, na co jsou ty ostatní kožní žlázy, klubíčkové i mazové.


Ale odbočila jsem od tématu.

Já chtěla vyjádřit myšlenku, že namazáním tlapek čímkoliv nesnížím psovi schopnost ochlazování. Stejně jako sobě, když použiji antiperspirant.

Můj názor.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 21.07.2023, 11:57:26 xxx.xxx.61.106

Ale tak to přece není. Když něčím kůži zavřu, bráním správné funkci.

Antiperspirant dělá to samé - vše ucpe. Člověk se právě tam potí hodně, takže to je úplně na houby věc. Pot není jen o ochlazování.

Záleží ovšem na složení. Deodorant je třeba něco jiného. Ta první věc je ale úplně blbá.

Stejně jak u jakéhokoli jiného mazání nebo čeho, co na sebe napatláme.

S tlapkami se to má tak - potřebují hydratovat, stejně jako lidská kůže. A když ty trubky ucpu, tak čím se budou polštářky hydratovat, 

aby nebyly rozpraskané? 

kometa
kometa (4181 příspěvků) 21.07.2023, 20:52:29 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Ale tak to přece není. Když něčím kůži zavřu, bráním správné funkci.

Antiperspirant dělá to samé - vše ucpe. Člověk se právě tam potí hodně, takže to je úplně na houby věc. Pot není jen o ochlazování.

Záleží ovšem na složení. Deodorant je třeba něco jiného. Ta první věc je ale úplně blbá.

Stejně jak u jakéhokoli jiného mazání nebo čeho, co na sebe napatláme.

S tlapkami se to má tak - potřebují hydratovat, stejně jako lidská kůže. A když ty trubky ucpu, tak čím se budou polštářky hydratovat, 

aby nebyly rozpraskané? 


Ale člověk se potí na celém těle, takže když omezím jenom podpaží, tak to není žádná katastrofa. Ano, pot má jistou metabolickou funkci, ale hlavně jde o to ochlazování.

Nemyslím, že antipersrant vše ucpe. Aspoň já na takový ještě nenarazila. Lidi, kteří fakt mají problém, myšleno i společenský, jdou do botoxu.

A tlapky si ucpané neumím představit už vůbec. Vždyť se cokoliv napatlaného mechanicky ošoupe, ne? (mně se potí i obličej, bez ohledu na to, co jsem na něj namazala, a to se mi nešoupe).


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.