Aktuálně: 4 805 inzerátů176 225 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Sousedské spory

Bodec (neregistrovaný) 24.07.2023, 10:49:32 xxx.xxx.41.194

Dobrý den, řešil jste někdo sousedské spory skrz křik papoušků? Došlo to tak daleko že hygiena přijela měřit hluk? Jak to dopadlo?

Santi
Santi (166 příspěvků) 24.07.2023, 11:47:25 xxx.xxx.26.22

Bylo toho spousta napsáno na Fauně. Za mě neřešitelná situace pokud se se sousedy nedomluvíte. Hodnoty co naměří hygiena jsou většinou v normálu. Jenže tím to nekončí.. Naschvály, nadávky, tahání po úřadech ohledně nezkolaudovaných voliér atd.

Na druhou stranu, taky bych nechtěl mít pod okny nebo na zahradě kravál, ale neznám vaši situaci, tak to musíte posoudit sám 🙂

Kveten11 (neregistrovaný) 24.07.2023, 15:05:43 xxx.xxx.29.133
Odpověď na příspěvek uživatele Bodec z 24.07.2023, 10:49:32

Někde jsem četla, když nenameri víc jak strunová sekačka ,motorová pila je to ok 😁,protože to řve také dost ,a papousek přece nerve od rána až do noci… 

O jaké papousky se jedná?

jouza (neregistrovaný) 24.07.2023, 19:35:52 xxx.xxx.168.10

Hygiena Vám hluk nepřijede změřit,jelikož to nedělá. Hluk měří jiné instituce.

A podstatná věta z paragrafu odstavce atd… už si přesně nepamatuji ale díky změně zákona myslím rok. 2017/18  zní - hlasoví projev zvířete není braný jako hluk.Tudíž na zájmoví chov nejsou ani limity na posouzení hluku jako to bylo dříve,samozřejmě pokud v chovu papoušků někdo podniká tak to je jiná. Pokud Vás někdo chce napadnout tak jedině přes občansko pravní soud ,(pokud máte vše úředně v pořádku myslím stavby volier.)Mě tato záležitost trvala  3 roky a není o co stát. Okresní stavební úřad a Krajský stavbení úřad spoustu papíru a lítání.

jouza
jouza (28 příspěvků) 25.07.2023, 18:49:12 xxx.xxx.168.10
jouza:

Hygiena Vám hluk nepřijede změřit,jelikož to nedělá. Hluk měří jiné instituce.

A podstatná věta z paragrafu odstavce atd… už si přesně nepamatuji ale díky změně zákona myslím rok. 2017/18  zní - hlasoví projev zvířete není braný jako hluk.Tudíž na zájmoví chov nejsou ani limity na posouzení hluku jako to bylo dříve,samozřejmě pokud v chovu papoušků někdo podniká tak to je jiná. Pokud Vás někdo chce napadnout tak jedině přes občansko pravní soud ,(pokud máte vše úředně v pořádku myslím stavby volier.)Mě tato záležitost trvala  3 roky a není o co stát. Okresní stavební úřad a Krajský stavbení úřad spoustu papíru a lítání.


Jen ještě doplnín,higiana vám v tomhle nepomůže,jelikož změnou zákona atd.již zmiňěno v předchozím  příspěvku. se jí to netýká.

Anonymní (neregistrovaný) 27.07.2023, 07:44:26 xxx.xxx.37.194

Dobrý den, pravda je taková že ať přijede měřit jakýkoliv orgán, tak hluk papoušků nenaměří. Chovatel z toho v 99 % výjde jako vítězná strana. Navíc chovatel v době měření dokáže papoušky zaměstnat tak, že nevydají ani hlásku, každý víme jak na to. Stačí dát čerstvé větve nebo oblíbené ovoce a mají na pár hodin o zábavu postaráno.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.