Aktuálně: 4 956 inzerátů174 103 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Můžu jezdit na březí klisně?

Leona J. (neregistrovaný) 31.07.2023, 14:01:29 xxx.xxx.8.69

Ahoj, chci vás poprosit o radu, mám kobylku beglika a je v osmém měsíci březosti. Raději jsem na ni poslední měsíc nejezdila. Nevím jestli dělám dobře jesli by nějaký pohyb neměla udržovat, aspoň krokovky. Koho se ptám tak se názory jaksi neshodují. Někdo radí jezdit až do porodu a někdo už nejezdit že hrozí černé močení. Předem děkuji, Leona J.

Anonymní (neregistrovaný) 31.07.2023, 17:23:32 xxx.xxx.164.121

Záleží na konkrétní kobyle. Na čt co jsem měla, jsem poslední dobu před porodem jezdila bez sedla. Na belgičce, při její hmotnosti, jsem jezdila skoro do porodu v pohodě, vždycky bezpromlémový porod a pěkná hříbata. Zdravé kobyle krokovka a když má chuť i rozumě lehký klus neuškodí, pohyb je důležitý.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 01.08.2023, 09:41:30 xxx.xxx.147.163
Leona J.:

Ahoj, chci vás poprosit o radu, mám kobylku beglika a je v osmém měsíci březosti. Raději jsem na ni poslední měsíc nejezdila. Nevím jestli dělám dobře jesli by nějaký pohyb neměla udržovat, aspoň krokovky. Koho se ptám tak se názory jaksi neshodují. Někdo radí jezdit až do porodu a někdo už nejezdit že hrozí černé močení. Předem děkuji, Leona J.


Já jezdila kamarádce březí kobylu. Nejdřív pod sedlem, pak bez něj a nakonec na ruce. Pro mě skvělý trénink. Zvlášť  ta poslední fáze - krok, klus.🙂

Anonymní (neregistrovaný) 13.02.2024, 15:22:01 xxx.xxx.248.61

Na klisničce (arab+fjord-prvorodička) kterou znám se jezdilo jeste tyden před porodem-bez sedla, podbřišník by se malému asi nelíbil. Ježdění jsem myslela teda v kroku. Procházky na ruce je skvělá věc a po cestě se třeba zastavit na krasný travičce (klisna nemela možnost pastvy). Záleží i na plemeni. Ale když se jezdí dýl kobylce tolik neochabnou svaly.Krmení měla stejný navíc měla jen lněné semínko a nějaký vitamínky (mrkev,jablko). Ted už má štastny 2 potomky (4 a 3 letý). Preju hodně štěstí.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 14.02.2024, 11:15:39 xxx.xxx.198.226

Podbřišník vůbec není v místě, kde by se měl nebo neměl hříběti líbit… A pokud mluvíte o zadním podbřišníku u westernu, tak ten má být volný, tj. též nevadí.

Proč se vlastně na březích jezdí bez sedla? Mění se tvar hřbetu?

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 14.02.2024, 12:15:21 xxx.xxx.198.226

Ale dle mých zkušeností se obvod hrudníku mění jen o pár dírek, to přece není na nový podbřišník… Na oslici jsme měli pořád stejný obřišník březí nebřezí. No ale na březí kobyle jsem nějak ve vyšším stupni nejezdila, takže tam nemám zkušenost.

Verun
Verun (719 příspěvků) 14.02.2024, 12:40:16 xxx.xxx.220.12

No ono to hříbě tam nějaké místo zabere, což ubere místu pro práci bránice, rozpínání hrudníku a ten podbřišák tomu asi nepřidá, myslím, že procházka nebo jen výběh , pastvina je pro kobylu fajn, já bych se s nikým na zádech v těhotenství tahat nechtěla, když kobyla  nemusí- třetí země , ať nic nedělá a užívá si. 

tvar hřbetu se mění, “propadá se”, uvolňují se vlivem hormonů vazy.

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 16.02.2024, 15:37:16 xxx.xxx.87.47
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.02.2024, 12:51:45

U lidských samic teda v průběhu  😀 a boost nastane v posledních týdnech těhotenství. Opakovaná osobní zkušenost 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.