Aktuálně: 4 590 inzerátů178 045 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Hřebec, valach růst

Anonymní (neregistrovaný) 01.08.2023, 07:28:44 xxx.xxx.164.5

Dobrý den,

mám zajímavý dotaz, je pravda to co mi tvrdí jeden chovatel. Když budete mít hřebce, poroste od hříběte do šířky, bude mohutný a když valacha, poroste více do výšky. Je pravda že po vykastrování mladého hřebce bude vyšší než kdyby zůstal hřebcem?

Anonymní (neregistrovaný) 01.08.2023, 07:47:11 xxx.xxx.164.5

Aha, děkuji no nešlo mi to do hlavy a když bych se zamyslela logicky, tak bych spíš řekla že to bude naopak, kastrát zatučnělý široký.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 01.08.2023, 08:56:05 xxx.xxx.147.163
Jesie:

Není. Dělala se na to studie a růst není podmíněn vykastrováním,ale stravou,pohybem,podmínkami ustájení a genetickými vlivy


Dovolila bych si nesouhlasit. Brzkou kastrací se může růst do výšky prodloužit. Protože se oddálí uzavření růstových štěrbin. Ale, že je klíčová strava a vůbec ostatní podmínky (včetně genetiky) , souhlasím.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 01.08.2023, 08:58:20 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Aha, děkuji no nešlo mi to do hlavy a když bych se zamyslela logicky, tak bych spíš řekla že to bude naopak, kastrát zatučnělý široký.


Kastrát zatučnělý široký - obecně ano. Ale tlustí můžou být i hřebci a kobyly. A vlastně všichni živočichové. Včetně nás.🙂 Bez ohledu na funkci našich pohlavních orgánů.

Verun
Verun (748 příspěvků) 01.08.2023, 13:52:56 xxx.xxx.220.12
kometa:

Dovolila bych si nesouhlasit. Brzkou kastrací se může růst do výšky prodloužit. Protože se oddálí uzavření růstových štěrbin. Ale, že je klíčová strava a vůbec ostatní podmínky (včetně genetiky) , souhlasím.


Jeětě “dráždění” růstových štěrbin přiměřeným pohybem, ale co je v období růstu a třeba treninku plňasů nebo předtreninku hříbat A1/1 přiměřené? na to musíte mít už nějakou zkušenost s trenováním.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.