Aktuálně: 4 590 inzerátů178 045 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Pozorování vlhy pestré

Karolko (neregistrovaný) 01.08.2023, 10:20:07 xxx.xxx.2.174

Dobrý den, zakoukal jsem se do vlhy pestré. Rád bych ji pozoroval ve volné přírodě. Samozřejmě bez narušování jejich soukromí, jen pár fotek z povzdálí. Věděl by někdo jaký měsíc je k tomuto účelu nejlepší a kde jsou nejlepší místa pro pozorování.

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 02.08.2023, 07:55:43 xxx.xxx.0.1

Nejlíp máte zajet si na jih Evropy kde jsou místy velmi hojné. U nás na jižní Moravě na pozorování ještě málo. I když poslední roky zase hnízdí více.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 02.08.2023, 14:31:26 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Nejlíp máte zajet si na jih Evropy kde jsou místy velmi hojné. U nás na jižní Moravě na pozorování ještě málo. I když poslední roky zase hnízdí více.


U nás i na Třeboňsku.

Pepa (neregistrovaný) 30.08.2023, 11:58:55 xxx.xxx.99.201
Odpověď na příspěvek uživatele Karolko z 01.08.2023, 10:20:07

Dobrý den,na jižní Moravě jsou tři lokality kde hnízdí.Pak mají tzv .lokality kam zalétávání za hmyzem.Dnes 29.8.2023 jsem je již několik dnů neslyšel,jinak prakticky je slyším nebo vydim během léta denne.Deštivé počasí,a z mého ohledu je to nejideálnější doba dostat se k ní co nejblíže.Pri deštivém počasí nejsou tak moc  aktivní,poletují blízko úlu,kde jsou včely,nebojí se prolétnout  kolem člověka i na velmi málo vzdálenost 2 metrů jak jsem byl již u nás mnohokrát svědkem.V tuto chvíli ,dnes si myslím, jelikož zde nejsou již několik dnů,tak již mohli odletět do Afriky .Letos jsem po začátkem srpna po dě  rána pozoroval dvě hejna jak v 5:10 hod.priletali dvě hejna do naší vesnice Násedlovice okres Hodonín.Pocet kusu 30 a 35 kusů,staré a již letošní mladé,které jsou výrazně z menší v postavě,a nemají tak výrazně barvy,lesk .Tak snad zase až na jaře v dubnu.kontakt.basovnik@volny.cz


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.