Aktuálně: 4 783 inzerátů176 416 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Krmení nosnic

Anonymní (neregistrovaný) 03.08.2023, 09:10:30 xxx.xxx.47.51

prosím vás čím mám krmit domácí nosnice když nechci používat krmné směsi ale jen statková krmiva. Mám jim přisypávat nějaké vitamíny nebo čím krmíte? děkuji.

kometa
kometa (4330 příspěvků) 03.08.2023, 12:15:24 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

prosím vás čím mám krmit domácí nosnice když nechci používat krmné směsi ale jen statková krmiva. Mám jim přisypávat nějaké vitamíny nebo čím krmíte? děkuji.


Viz předchozí vlákna - mám slepice a žerou mi vejce. Co mám dělat?

Existují i bio směsi (vím od přispěvatele list).

Jiné řešení není. Ve statkových krmivech budou chybět živočišné bílkoviny. A ty ničím nenahradíte.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 03.08.2023, 13:01:44 xxx.xxx.198.226

Bílkoviny v statkovém krmivu můžete doplnit buď živočišné (maso, masné zbytky, rybí-masokostní-krevní moučka, kysané mléčné výrobky nebo výrobní zbytky, hmyz a jiní členovci) a nebo rostlinné (zpravidla boboviny neboli luštěniny, ideálně ještě upravené pro lepší stravitelnost. Na bílkovinu bohatá semena nebo ořechy, to byste se totiž nedoplatil…). Pokud vám tak vadí krmit komerční krmnou směs, ale nevadilo by tám krmit komerční “vitamíny”, tak můžete doplnit též bílkovinným nebo aminokyselinovým koncentrátem určeným pro nosnice.

Nicméně: laborování se složením KD, pravidelné míchání směsi (trvanlivost bez konzervantů a stabilizátorů), vychytání homogenizace domácí směsi (pořízení šrotovače, jak zařídit aby práškové součásti nekončily na dně nádoby nesežrané…), obstarávání jednotlivých komponent a jejich skladování v odpovídajících podmínkách… to jsou všechno čas a peníze. Tak bych být vámi nejprv hodila tuhle myšlenku na papír v číslech a pak teprve se rozhodla.

Anonymní (neregistrovaný) 03.08.2023, 16:38:54 xxx.xxx.11.241
kometa:

Viz předchozí vlákna - mám slepice a žerou mi vejce. Co mám dělat?

Existují i bio směsi (vím od přispěvatele list).

Jiné řešení není. Ve statkových krmivech budou chybět živočišné bílkoviny. A ty ničím nenahradíte.


Jine řešení není - a je nutno povedať že ani není potrebné … 

Stále máme potrebu robiť veci inak ako ostatní akoby to všetci robili zle, v domnienke že to dokážeme oveľa lepšie - drtiva väčšina končí to nedokáže lebo zdroje / znalosti. 

Načo si komplikovat život ? Ked je tu na trhu niečo čo funguje takmer 100% ? ! 

To co ušetříte první měsíc , druhý tratíte na výkonnosti slepic - možno pozdej - ale stále je to pozadu s tým čemu se venujou producenti, a kebyže to nefunguje idem inam ..  

Anonymní (neregistrovaný) 03.08.2023, 21:37:05 xxx.xxx.237.140
list:

Mě by zajímalo, co je na směsi pro nosnice tak strašnýho😕


Zvyšok mixu k: pšenica,kukurica a co ešte + pomer na 1kg ? 

Anonymní (neregistrovaný) 03.08.2023, 21:47:20 xxx.xxx.47.51
Odpověď na příspěvek uživatele list z 03.08.2023, 19:56:10

Možná je to předsudek ale mám v sobě zakódováno že směs je špatně, vybavují se mi hormony ve výkrmu brojlerů. Prostě když se řekne domácí vejce vybaví se mi statkové krmivo. Jinak si můžu koupit vejce v supermarketu.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 04.08.2023, 07:48:46 xxx.xxx.198.226

Tož si kupte takovou směs, která se vám složením bude líbit, a je to. Výrobců jsou mraky, směsí také, ale v těch směsích jsou zachované právě ty potřebné poměry živin. Já vůbec nekoukám na to, co za směs kupuju, u nás jsou dostupné Sehnoutek a Energys, beru co je zrovna po ruce, 8 slepic střídá produkci 8 a 7 vajec obden. 

Ale ano, přiznávám, mně jde u těch slepic o vejce. Nikoli o slepičí dobu dožití. Mám taky hybridky a nechovám nějaké dlouhověké plemeno, a ty slepice na třech letech prostě odcházejí na opotřebení, nikoli na nějaké špatné látky z krmiv.

Ještě jsem zapomněla u těch bílkovinných zdrojů na pivovarské kvasnice, to moje holky taky rády.

kometa
kometa (4330 příspěvků) 04.08.2023, 07:57:27 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Možná je to předsudek ale mám v sobě zakódováno že směs je špatně, vybavují se mi hormony ve výkrmu brojlerů. Prostě když se řekne domácí vejce vybaví se mi statkové krmivo. Jinak si můžu koupit vejce v supermarketu.


Hormony ve výkrmu?? Urban legend. a) je to zakázané, b) bylo by to drahé. Extrémního růstu se dosáhlo cíleným šlechtěním. Stejně jako třeba u prasat. Ale takoví jedinci holt potřebují pořádně nakrmit.

Už jsem jednou psala - když si koupíte ferrari, tak do něj nemůžete nalít nekvalitní benzín. Nebo teda můžete, ale moc vám to nepojede.

list
list (565 příspěvků) 04.08.2023, 15:11:15 xxx.xxx.200.126
kometa:

Hormony ve výkrmu?? Urban legend. a) je to zakázané, b) bylo by to drahé. Extrémního růstu se dosáhlo cíleným šlechtěním. Stejně jako třeba u prasat. Ale takoví jedinci holt potřebují pořádně nakrmit.

Už jsem jednou psala - když si koupíte ferrari, tak do něj nemůžete nalít nekvalitní benzín. Nebo teda můžete, ale moc vám to nepojede.


Přesně tak. 

Jde tady o nakrmení dané kategorie drůbeže, kdy KKS obsahje přesné množství a poměry jednotlivých komponent. Pokud chci od slepice užitek, musím jí k tomu vytvořit adekvátní podmínky a krmení, což šrot, brambory, pečivo a pastva prostě nejsou. 

Pokud je pro vás směs sprostý slovo, pořiďte si certifikovanou bio směs. Sic zaplatíte nesmyslný peníz, ale budete mít lepší pocit, když je bio, ne? 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.