Aktuálně: 4 884 inzerátů174 993 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Slavní bullteriéři

choza (neregistrovaný) 03.08.2023, 21:46:42 xxx.xxx.187.103

Také nesouhlasíte s chovem bullteriérů? Že je lidi pořizují?

Poznámka.: “Text byl správcem upraven kvůli vulgaritám”.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 04.08.2023, 00:29:59 xxx.xxx.33.59

choza-podle vzoru koza,

to ale uráží tu kozu,

tak necháme chozu, 

to stejně mluví samo za sebe.

Co máte chozo za problém? Špatné spaní? Nedostatek interakce s vlastním druhem? Či něco jiného?

Doron
Doron (1837 příspěvků) 04.08.2023, 01:12:59 xxx.xxx.162.36

Možná špatný zkušenosti..

Jako já …

Bulíci jsou často  dost specifický a jejich páníkové taky..

Málokdo ho má zvládnutýho.

Uznávám, že neznám statisticky významnej vzorek, ale ty, co znám, no…, není to dobrý….

DM.Boas
DM.Boas (13 příspěvků) 04.08.2023, 06:27:44 xxx.xxx.172.245
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 04.08.2023, 01:12:59

Mohu se prosím zeptat, jaké máte s bulíky špatné zkušenosti? Chovám je více jak 20 let a zajímalo by mě to. Děkuji.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 04.08.2023, 08:15:02 xxx.xxx.147.163
Doron:

Možná špatný zkušenosti..

Jako já …

Bulíci jsou často  dost specifický a jejich páníkové taky..

Málokdo ho má zvládnutýho.

Uznávám, že neznám statisticky významnej vzorek, ale ty, co znám, no…, není to dobrý….


Možná ano. Ale i tak není důvod psát vulgárně. Můj názor.

assil
assil (1525 příspěvků) 04.08.2023, 08:38:13 xxx.xxx.121.3
DM.Boas:

Mohu se prosím zeptat, jaké máte s bulíky špatné zkušenosti? Chovám je více jak 20 let a zajímalo by mě to. Děkuji.


No třeba já, bulík mi napadl psa na vodítku, pokousal ho a vykloubil mu koleno, prostě přiběhl a úplně bez varování zaútočil. Od tý doby je taky nemusím a vůbec tyhle bull psy, protože myslím, že většina jiných psů před útokem alespoň zavrčí nebo štěkne.

Anonymní (neregistrovaný) 04.08.2023, 08:52:34 xxx.xxx.0.1
assil:

No třeba já, bulík mi napadl psa na vodítku, pokousal ho a vykloubil mu koleno, prostě přiběhl a úplně bez varování zaútočil. Od tý doby je taky nemusím a vůbec tyhle bull psy, protože myslím, že většina jiných psů před útokem alespoň zavrčí nebo štěkne.


A vyloženě anglický bulteriér nebo zažité všechny buliky do jednoho pytle.

Verun (neregistrovaný) 04.08.2023, 09:01:53 xxx.xxx.0.1

Mě třeba angl.bulíka na voditku šla.pokousat fena od vedle.malá kříženka….a ubránila jsem si ji.spis křížence zachránila prdel..a co myslíte kdyby jí moje fena stihla zamotat pod sebe byl by na vině ten bulík .protože je to bulík…už mají nálepku…

Mám fenu nevšímáka.cizich si nevšímá …stačíme si spolu🙂jen lidi občas otravuje o pohlazení.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 04.08.2023, 09:09:02 xxx.xxx.15.85

Me se zase všichni Bull psi strašně líbí, znám jich několik a všichni jsou to zlatíčka, k lidem a majitelé je máj zvládnutý. Neříkám, že se s ostatními psy kamarádi, ale taky nikoho netrvají na potkani. Je to o lidech, kteří je vlastní.

To mi připomíná jeden podcast, co jsem slyšela. Jména si nepamatuju, ale pan tam říkal, že třeba ve Španělsku je zákaz psů bez voditek, pokud nemají složenou nějakou zkoušku poslušnosti,že někde snad ani nesmí opustit zahradu, pokud jsou bez zkoušek a že by se nedivil, kdyby to za chvíli bylo i u nás.

Na druhou stranu o něčem podobným mluvil Šusta, pro něj je to blbost, že pes, který je super poslouchá panička, který je střízlivý, nemusí stejně reagovat na opilého pána, a že těch opilců co venčí je, a malér je stejně na světě.

eena
eena (176 příspěvků) 04.08.2023, 09:28:22 xxx.xxx.231.241

verun - susedia mali pitbulla Dolfiho- fakt zlatý, vychovaný, vycvičený pes. Miloval hladkanie, venčili sme spolu s našou labradorkou úplne na pohodu. Vodili ho na vodítku stále, raz ho napadol z ničoho nič voľne pustený yorkshire (ten si behal, štekal a útočil na ulici stále - páničkovi to prišlo asi roztomilé) - a Dolfi ho vyriešil jedným pol sekudnovým výpadom- chudák york to neprežil. Susedia mali patálie lebo pitbull. Mimochodom ten york sa raz zahryzol aj do našej laradorky, ale tá iba skučala a držala kým som yorka z nej nedala dole. Ucho som jej potom liečila mesiac. Na druhú stranu som ale videla na vlastné oči ako sa akýsi bull zahryzol do lýtka okolo idúcemu chlapcovi a nepustil! No hororová scéna - majiteľ psa vrešťal bil psa ale ten nepustil, uhryznutý vrešťal tiež. No to bola vtedy doba,kedy si všetci výrastkovia dokazovali silu tým, že mali bullíka. Pre mňa sú bull plemená naozaj len pre ľudí, ktorí sú predovšetkým veľmi uvedomelí, skúsení, vyrovnaní a schopní toto plemeno zvládnuť a ich energiu správne smerovať. Vedia to byť maznáci, ale aj stroje na zabíjanie - proste boli na to šľachtení. 

assil
assil (1525 příspěvků) 04.08.2023, 09:41:56 xxx.xxx.121.3
Anonymní:

A vyloženě anglický bulteriér nebo zažité všechny buliky do jednoho pytle.


Tak bulteriér je snad jenom jeden? A má hlavu, kterou si nikdo nesplete.

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.08.2023, 09:55:14 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 04.08.2023, 09:41:56

On je stafordšírský bulteriér, takže pak staffbulům někdo taky říká bulteriér. 
Jinak já mám podle lidí pitbulla = nejčastější, co lidi řeknou, když neznají bulíky. 🙂 Přitom pitbulla si člověk spíše splete se stafordem než s bulíkem…

Jinak bohužel někdo má špatné zkušenosti s bully. Já teda poslední špatné zkušenosti mám s australskými ovčáky. U Bullů je v drtivé většině potkávám na vodítku, ale na volno k nám lítá kde co. Naposledy kříženec zlaťáka, který se netvářil přátelský, ale můj minibulík si to s ním na dálku dobře vykomunikoval, že k nám ani díky bohu nešel. 

U bullů je problém, že za prvé je hromada kříženců kdoví čeho. Za další, že si je pořizuje ohromné množství začátečníků, kteří si je pořádá kvůli vzhledu a nezvládají to.

ALE bulík je naprosto úžasný pes a i když člověk vychytá jedince, co psy nemusí, tak jsou to skvělí parťáci. Dají se vychovat, dají se vycvičit. Jasně, není to borderka, ale jde to. Jsou to klauni, se kterými se nejde nesmát, kteří jsou tvrdohlaví a zapálení pro blbosti ve stylu vyndat zapadnou granuli pod skříňkou klidně půl hodiny. Hrozně rádi si hrají a rádi do hry zapojí páníčka. 

Lidi jim zbytečně křivdí a je mi to líto… Je to hrozné, že na jednu stranu si je pořídí často neschopní lidé a na druhou jsou hrozně nálepkovaní (že by člověk čekal, že si je pořídí jen uvědomělí lidé).  

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 04.08.2023, 10:08:05 xxx.xxx.113.99

Já jsem tedy znala bulika jen jednoho a byl super. 

Chodili jsme společně venčit - já s bordekou, fenkou a dva sousedi se psama - boxerem a bulterierem. Bylo to úplně v pohodě, já jsem vzdycky nosila a házela tenisák, ale borderka ho pokaždé přenechala boxerovi a jen ho (tenisák i boxera) “pásla”. Bulík byl naučný si tenisaků nevšímat a tak se do hry nezapojoval, ale vím, že k oběma psům byl opravdu přátelský. 

No, jednou jsem místo tenisaku doma vzala jinou gumovou hračku na házení a ukázalo se, že ta se líbí i bulikovi. Takže se po hračce vrhli oba psi a nastal problém. Boxer si myslel, že všechny moje hračky jsou jen pro něj ale Bulík jí chtěl taky a tak se o ní poprali. Majitelé byli oba silní chlapi a měli oba co dělat, aby psy od sebe odtrhli. Bulík chytil hračku, boxer mu jí chtěl vzít a napadl ho, Bulík chytl boxera za nohu, ale pustil na okriknuti, ale boxer si myslel, že vyhrává, tak se zakousl do jediného místa, kde to bulika bolelo, a to do ucha a pustit nechtel… Nakonec je odtrhli a pak jsme museli asi měsíc venčit odděleně. 

Za mě je Bulík super pes, přátelský k lidem i ke psům, pamatuju že s ním dokonce měli i kočku a taky v pohodě, ale musí být dobře vedený. Ten konflikt, co jsem viděla, byl způsobeny spíš boxerem, který si myslel, že je nějaký šéf (a tím se jsem vzala špatnou hračku). Ale pravda je ta, že když zakousne tak už nepustí, pokud tedy sám nechce… Na druhou stranu si jsem jistá, že bez vyprovokovani by nikomu neublížil. Moje borderka třeba při hárání po něm cvakala, jak ho odháněla, a on si vše nechal líbit… jen se mu nelíbilo, když ho boxer napadl a chtěl mu vzít hračku… 

Doron
Doron (1837 příspěvků) 04.08.2023, 11:03:17 xxx.xxx.162.36
DM.Boas:

Mohu se prosím zeptat, jaké máte s bulíky špatné zkušenosti? Chovám je více jak 20 let a zajímalo by mě to. Děkuji.


No, asi mám smůlu, znám samý bezmozky .

Doroušovi jeden zdeformoval ucho, skočil po něm úplně bez varování. Jeho mámu serval jinej protože jak píše Verun “ všechny klacíky byly jeho”, prostě ležela a měla svůj klacík o on šel okolo. Jeho páník to omlouval tím, že je jinak hodnej, ale nesmí vidět, že má jinej pes klacek, míček nebo dostává pamlsek..a že když se mu jinej pes okamžitě podřídí, je všechno v pohodě, to se mi teda nezdálo…

V zahradní hospůdce, kam chodíme, jeden bulík rozrazil holčičce obličej, bylo to na hodně stehů, zůstala jí velká jizva. Byl u stolu nakrátko na vodítku, holčička měla v puse párek, tak si ho chtěl vzít. Nemyslel to špatně, jen do ní zubama narazil, nechtěl jí ublížit, kdyby měl košík, mohlo to dopadnout ještě o hodně hůř.

Známej měl bulíka, ten byl fajn, až na to, že trpěl idiopatickou agresivitou, byl v pohodě, rád se mazlil a najednou blikanec, a vyjel po vás, pak koukal jak sůva z nudlí, co se to stalo. Taky se točil za ocasem a všechny tyhle věci. Všichni se ho báli. Nakonec ho musel nechat utratit, pokousal už  moc lidí a známej  měl malý děti.  Tenhle problém měla polovina vrhu.

Tak to jen za poslední rok a půl….

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.08.2023, 11:28:07 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 04.08.2023, 11:03:17

Tak zrovna problém s majetnickou agresí jakože mívají, ale to se dá podchytit managementem, když vím, že pes má problém, tak ho nebudu pouštět ke psu s klacíkem či žrádlem. Ale to vídám u psů celkem často, jen čím větší pes tím větší síla… Ten můj si taky svoje jídlo hlídá před jinými zvířaty, ale zase hezky komunikuje a když má něco druhý, tak mu to spíše jde hrozně nenápadně ukradnout (takže management a výchova, ví že nesmí). Přede mnou a lidmi si nic nehlídá, naopak mi strčí to co má do ruky, abych mu to při okusování přidržovala a když už to nechce, tak to jde zahrabat někam ke mně, abych mu to jako hlídala. I při procházce, když si něco najde, tak mi to strká do ruky, abych mu to nesla já (ale to má jako smůlu). 😀 

To rozražení obličeje… Bulíci jsou tanci. Proto je poměrně často rodiny s dětmi ve výsledku vrací chovateli. ALE pak je hromada rodin, co to umí managovat a naopak jim to skvěle klape, ale jako jo. Jsou schopní v radosti člověku zlomit nos. 

Jinak u bulíků je taky problém ten, že se do všeho vrhají po hlavě a uvědomí si až pozdě, že se dostali do situace, kde nechtějí být a neví, jak se z té situace dostat, a pak to můžou řešit agresí (z pohledu člověka nevypočítatelně, protože se ten pejsek šel přece mazlit) a je potřeba to řešit a učit psa a vést ho, aby byl opatrnější, nevrhal se po hlavě, uměl odcházet. 

Jakože za mě je to náročnější pes na výchovu, ale zase dost lidí má běžně rozbitý nos a berou to jako standard, že je pes neposlouchá a občas uteče za srnkou. 
Já naučila psa klidu a prostě mi do obličeje neskáče, umí poslouchat, soustředit se. Ale asi tím, že jsem před tím měla společenská plemena a mám srovnání s “normálním" psem, tak o to víc ho vedu. 

Mně to hrozně baví a vyhovuje, ale dost lidí by z toho zešedivělo. Fakt je to hrozný srandista a je mi líto, že lidé nemívají šanci poznat tuhle jejich stránku. Ne, i tak nejsou pro každého, ale zase to nejsou chodící smrtící stroje. 🙂 
 

Doron
Doron (1837 příspěvků) 04.08.2023, 11:56:54 xxx.xxx.162.36
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 04.08.2023, 11:28:07

Nojo, ale Vy to prostě se psy umíte 😊👍.

Já trochu tu fajn povahu poznala právě u toho psíka, co byl utracenej. Byl to srandista a docela ochotně se učil a měl takovou něžnou povahu. 

U něj to opravdu byl neurologickej nebo psychiatrickej problém, nebyla to otázka výchovy. Něco jako epileptickej záchvat, byl pak chudák sám otřesenej, tisknul se k člověku o pomoc , hrozný pro všechny.., prostě nemoc. Pak se frekvence těch “záchvatů” stupňovala, už to pak vůbec nebyl on.

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.08.2023, 12:14:34 xxx.xxx.133.234
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 04.08.2023, 11:56:54

To, nevím jestli umím, ale snažím se. 😀 
Jen je to takové, že se někdy cítím jednou nohou v kriminále, protože jsem pod drobnohledem. Byl dvouměsíční štěňátko a už jsem poslouchala, jaký je to vražedný zabiják, když se na člověka jen podíval. 😔

Jo, ono na tyhle problémy hodně trpí zlatí kokři, dokonce prý i BO (mají na to i genetické testy) a bulíci taky, ale většinou se to vyskytne u bez PP jedinců. 
Ale většinově, co vidím, tak jsou to spíše výchovné problémy v kombinaci s náročnou povahou, které vyústí ve stejný výsledek - pes je utracený. Ale viděla jsem to jen u bez PP jedinců. 

Ale bulíci mi zase přijde, že nemají takový problém s jinými psy jako jiná bull plemena. Lidé je chovají i ve smečkách a jako jde to (ale více samců se nedoporučuje). Třeba u pitbullů s ped(s rodokmenem) je to nemožné.
Jak říkám, ten můj rád jde za psy. Ale on teda na bully má podobný názor jako vy. Ideálně se jim vyhne. 😀 On si asi myslí, že je borderka, ty miluje spolu s labradory a jezevčíky nejvíce. 😀 Je zamilovaný do souseda erdela (a erdel je hotový z něj) a dalšího souseda jezevčíka a přitom to jsou oba samci. Taky miluje chrty. 😀 Ale svoje plemeno nepreferuje. 😀 Jo a kolie jsou taky bezva. Moc se mu líbí ta dlouhá srst. Kolie z něj opět nejsou moc odvařené. 😀 
Ale samozřejmě fenečky jsou super bez ohledu na plemeno. Fenečka je fenečka a on je velký milovník. 😀 

Doron
Doron (1837 příspěvků) 04.08.2023, 12:25:20 xxx.xxx.162.36

Tenhle byl s PP a exteriérově krásnej. Že by se dělaly genetický testy? Tak to by pak nebyla idiopatická agresivita, kdyby se vědělo, kterej chromozóm je ta to odpovědnej.., to by bylo dobrý..

No, a Váš je rozumnej kluk, že nevyhledává bulíky, asi ví, že dvě horký hlavy dohromady, to není dobrý 😊

Lily
Lily (163 příspěvků) 04.08.2023, 14:02:36 xxx.xxx.133.234
Doron:

Tenhle byl s PP a exteriérově krásnej. Že by se dělaly genetický testy? Tak to by pak nebyla idiopatická agresivita, kdyby se vědělo, kterej chromozóm je ta to odpovědnej.., to by bylo dobrý..

No, a Váš je rozumnej kluk, že nevyhledává bulíky, asi ví, že dvě horký hlavy dohromady, to není dobrý 😊


https://www.genomia.cz/cz/test/aggression/ ale vidím to dostupné jen pro BO. Ale i tak je to pokrok. 🙂 
U PP jedinců jsem o tom moc neslyšela. Nějaká známá CHS? Vím, že se kdysi nějakž vrh snad prý řešil, ale nevím o koho šlo.

On je to šmudla. 🙂 Jsem hrozně ráda, že to není prvoplánovitý rváč, co si vyhlíží protivníky a naopak psa obejde, pokud se mu nezdá. 🙂

Jak říkám, tam kde bydlím sem zatím viděla větší problém se vším možným než s bullama. Ty má každý na vodítku, hodně z nich má i náhubek… 

Doron
Doron (1837 příspěvků) 04.08.2023, 14:39:25 xxx.xxx.162.36
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 04.08.2023, 14:02:36

Chs si nepamatuju. Byl po nějakým polským plemeníkovi, šlo to, řekla bych, od něj.

Já toho pejska měla ráda a on mě zbožňoval.

Začalo to v pubertě.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.