Aktuálně: 4 885 inzerátů174 939 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Koupě jorkšíra

kometa
kometa (4223 příspěvků) 09.08.2023, 13:33:33 xxx.xxx.147.163
Sardullah:

Myslím, že jorkšíři dnes jsou opravdu povětšinou bráni jako společenské plemeno.  Resp. převeliké procento lidí si je pořizuje jako společenské plémě. 

Vůbec nemám pojem, kolik jorků má dneska povahu, kterou by člověk očekával u jorkšíra. A ruku na srdce…kolik nových majitelů jorků by takovou povahu chtělo.


Tak já třeba vím, že je to teriér, když to má v názvu, že jo. A co ta povaha znamená. A že by pro mě úplně nebyla.

Tak jako bych si nepořídila arabského ani anglického plnokrevníka.

kometa
kometa (4223 příspěvků) 09.08.2023, 15:21:33 xxx.xxx.147.163
balu:

Jen tak pro zajímavost - jaké plemeno koně máte? 


V podstatě ČT, podle výžehu a papírů. Ale koupená jako KWPN, dědeček Amarillo. První kůň byl kříženec klusáka (což jsou velmi charakterní koně, opakovaná zkušenost) a ČT.

kometa
kometa (4223 příspěvků) 09.08.2023, 16:32:05 xxx.xxx.147.163
efe:

Holandský teplokrevník


Ještě bych dodala královský (co zkratka znamená,  lze dohledat, ale většina z nás asi holandsky neumí🙂). Ale je to prostě univerzální teplokrevník, jako to naše ČT nebo MT nebo ST nebo…

Mi
Mi (184 příspěvků) 10.08.2023, 20:38:21 xxx.xxx.99.155
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.08.2023, 13:33:33

Arab je nádherný,ale to, co jim dělají z hlavama je příšerné. Takže ne jen psí plemena jsou ke své škodě zmršená.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 12.08.2023, 17:25:57 xxx.xxx.220.104
kometa:

Tak já třeba vím, že je to teriér, když to má v názvu, že jo. A co ta povaha znamená. A že by pro mě úplně nebyla.

Tak jako bych si nepořídila arabského ani anglického plnokrevníka.


Kometo, moje kamarádka chová achaltekince. Nádherní koně

kometa
kometa (4223 příspěvků) 12.08.2023, 18:11:46 xxx.xxx.147.163
Anet10:

Kometo, moje kamarádka chová achaltekince. Nádherní koně


No a vidíte, mně se nelíbí. Na mě jsou moc kostnatí a nohatí s jelením krkem - to není kritika, jenom můj subjektivní pocit. Já měla vždycky radši udělanější kulaté koně.

Leithian
Leithian (545 příspěvků) 12.08.2023, 21:07:49 xxx.xxx.52.123
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 12.08.2023, 18:11:46

Ja taky. A presto ma nejvetsi konska laska byla a je achala. A lepsi kun uz nebude. Mit penize je do budoucna achal jasna volba. 😁

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 13.08.2023, 09:28:33 xxx.xxx.220.104

Ona kamarádka je taková zvláštní. Vždycky se jí líbili koně, kteří nejsou jednoduchý, ale něčím se liší a achal se liší opravdu hodně. Má 9 koní, ale mezi nima A1/1. Za mlada dělala u dostihových koní, ona se pro koně narodila, kůň buď v člověku je a nebo není. To samé je se psy. Nikdy neměla štěně, vždycky si brala nechtěné z útulku nebo ty, jež se lidi chtěli nějakým způsobem zbavit.Zrovna teď má odněkud ročního ohaře . Dlouho jsme se neviděly, potkaly jsme se tento týden ve městě, tak k ní příští týden jedu, sama jsem zvědavá, na koně, na psa atd.Mě se líbí hannoverský kůň a ze sportu nejvíc drezura.

kometa
kometa (4223 příspěvků) 13.08.2023, 11:29:11 xxx.xxx.147.163
Anet10:

Ona kamarádka je taková zvláštní. Vždycky se jí líbili koně, kteří nejsou jednoduchý, ale něčím se liší a achal se liší opravdu hodně. Má 9 koní, ale mezi nima A1/1. Za mlada dělala u dostihových koní, ona se pro koně narodila, kůň buď v člověku je a nebo není. To samé je se psy. Nikdy neměla štěně, vždycky si brala nechtěné z útulku nebo ty, jež se lidi chtěli nějakým způsobem zbavit.Zrovna teď má odněkud ročního ohaře . Dlouho jsme se neviděly, potkaly jsme se tento týden ve městě, tak k ní příští týden jedu, sama jsem zvědavá, na koně, na psa atd.Mě se líbí hannoverský kůň a ze sportu nejvíc drezura.


A tak ta kamarádka nemusí být nutně zvláštní. A jestli má pro zvířata cit… Já ne, mně vyhovují koně s nekomplikovanou povahou, takoví ti blbuvzdorní. A až(jestli) si někdy pořídím psa, tak budu mít stejný požadavek. Kromě toho, aby byl malý (bydlím v garsonce, 2. poschodí bez výtahu).

Jo a dobře ježděný hannoverák je na drezurním obdélníku pastva pro oči.

Doron (neregistrovaný) 13.08.2023, 12:27:05 xxx.xxx.27.32

Jednou jsem hannoveráka měla. Měl nádherný chody ale i výborně skákal. Ve volnosti, na jízdárně, si rád sám něco skočil, jen tak pro radost.

Kamarád mi ho obsednul a koník pod ním chodil, jak švýcarský hodinky. Já na něj ale vůbec nestačila , mladej kůň a netalentovaný jezdec byla blbá kombinace..

Líbilo se mi na něm, že byl takovej dopřednej, jezdila jsem před tím čétéčka, který musel člověk pořád tlačit dopředu, takže byl po vyjížďce víc unavenej, než kdyby šel pěšky 😅.

No, pak mi kamarádi řekli, že je ho pro mě vyložená škoda , že koně zkazím a sebe zraním, tak jsem ho prodala.

Udělal pak sportovní kariéru a měl i hezkej důchod a vůbec dobrej život beze mě…

kometa
kometa (4223 příspěvků) 13.08.2023, 13:12:03 xxx.xxx.147.163
Doron:

Jednou jsem hannoveráka měla. Měl nádherný chody ale i výborně skákal. Ve volnosti, na jízdárně, si rád sám něco skočil, jen tak pro radost.

Kamarád mi ho obsednul a koník pod ním chodil, jak švýcarský hodinky. Já na něj ale vůbec nestačila , mladej kůň a netalentovaný jezdec byla blbá kombinace..

Líbilo se mi na něm, že byl takovej dopřednej, jezdila jsem před tím čétéčka, který musel člověk pořád tlačit dopředu, takže byl po vyjížďce víc unavenej, než kdyby šel pěšky 😅.

No, pak mi kamarádi řekli, že je ho pro mě vyložená škoda , že koně zkazím a sebe zraním, tak jsem ho prodala.

Udělal pak sportovní kariéru a měl i hezkej důchod a vůbec dobrej život beze mě…


Pro mě by bylo takového koně taky škoda.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.