Aktuálně: 4 985 inzerátů174 059 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Prasklé kopyto

Jesie
Jesie (94 příspěvků) 19.03.2024, 10:08:22 xxx.xxx.224.171

takže i pokud zasahuje rozštěp do korunky,tak při správném kování je možné s ním sportovat…to je fascinující…U lidí si to neumím představit

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 19.03.2024, 10:37:56 xxx.xxx.198.226

Tak zasahující do korunky nikdy ty rozštěpy, které jsem vídala, nebyly. Nebo ne nijak zásadně. Zpravidla byla prasklina do dvou třetin kopyta, nahoře zarašplovaná, aby se nešířila (zpravidla se i tak postupně šířila, jak kopyto odrůstalo, pokud to bylo dlouhodobější a ne nějaký úraz nebo jedno špatné vystouhání). Pokud zasahovala až ke korunce, tak pouze povrchově třeba, jako že byly lístky rozdělené až do místa korunky, ale na rozrašplovaném místě bylo vidět, že ta prasklina nezasahuje nad ošetřeným místem do nepigmentované části rohoviny… Že by nějaký kůň sportoval přímo v tom stavu, v jakém jsem viděla toho chlaďase, to si fakt neumím představit, i přes stlučení podkovou by se to kopyto vnitřně hýbalo - působením závěsného aparátu, práce chrupavek, atd.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 19.03.2024, 11:43:22 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

Já jo, zažila jsem. Ten kůň (chladnokrevník) byl jako jelen, každá půlka kopyta se pohybovala samostatně.


A to nedostal do škáry infekci?

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 19.03.2024, 11:59:51 xxx.xxx.198.226

Ví bůh. Poté, co jsem ho odmítla dále využívat, odvezli ho do domácí stáje. (koňský tábor)

Později měl rakovinu kopyt, ale myslím, že obou (př.), kopyto se mu v podstatě vyrábělo z tmelu, asi ta péče celkově stála za zdrávas.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.