Aktuálně: 4 645 inzerátů177 453 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Kočky a škody

kometa
kometa (4388 příspěvků) 01.09.2023, 08:59:07 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

Mám kočku a kocoura, už druhou generaci. Chodí k nám asi 4 cizí kočky a mám jezero. Nikdy za těch 15 let chovu koček a ryb se mi nestalo, že by mi některá vytáhnula rybu, vůbec je nezajímají. Jsou na jezero zvyklé od mala a nikdy neměli tendenci ryby lovit a to ani teď, co jsou tam červené rybky(karasi a perlíni) Když ryba vyskočí na molo, tak se tam uplácá k smrti, kočky na ni čumí a nic. 


Když mi uhyne akvarijní rybka, zkouším ji v rámci potravního řetězce nabídnout. Současní kocouři ne. Ale ten předchozí ji slupnul.

Orionka (neregistrovaný) 02.09.2023, 01:20:13 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.09.2023, 08:59:07

Když bylo jeden rok v potoce moc málo vody, nosil mi kocour místo myší rybičky. Některé i cca 12 cm dlouhé. Jestli je i žral, nevím. Naštěstí sousedi jezírka a rybky nemají. 

Leithian
Leithian (580 příspěvků) 02.09.2023, 01:49:03 xxx.xxx.0.46
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 31.08.2023, 23:51:54

Hadam ze nahrada skody z vasi strany nula že… a pak se divte ze lidi zacinaji mit na kocky alergii. Pokud byla pak tleskam a omlouvam se a byla hste vyjimka.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 05.09.2023, 18:09:09 xxx.xxx.61.204
Varaxi:

https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-kocka-probudila-sveho-pana-velmi-neprijemnym-zpusobem-40442348#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

Doufám, že to půjde přehrát. 🙂


Hmm, Varaxi, já také zažila “probuzení”!😟

Koupila jsem si, tuším, předevčírem pizzu, klasika ve velké krabici. Byla ještě horká a já blbaňa ji při příchodu položila na zem. Ani jsem na ni ještě neměla chuť. 

Po chvíli za mnou přišel Kuky a já začenichala moč. Ale tak říkala jsem si, že byl asi zrovna na WC. Po chvíli si jdu pro pizzu, krve by se ve mně nedořezal! Ten hajzlík se vychcal na tu krabici, samozřejmě to ještě steklo na podlahu!!! Vůbec netuším, co mi tím chtěl sdělit! Není to až tak dávno, co komplet pochcal mě samotnou!

Zdravotní problém to nebude…jen není pravda (podle mě), že kočky neumí udělat naschvál. Přemýšlela jsem, zda s tou pizzou byl kocour pořádně nakrmenej, on totiž moc dobře ví, že to bylo moje jídlo!

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 06.09.2023, 07:30:13 xxx.xxx.198.226

Když ta pizza divně smrdí. Jednak ten sýr a tak, ale mohla mu nepříjemně páchnout i ta krabice a nebo naopak příjemně a nebo to bylo ohvízdnuté ve skladu od konkurence, kdy vy už dávno necítíte nic, ale pan kocour tam cítil jasné známky ohrožení, takže to prostě přeznačkoval. Nevidím v tom naschvál ani náhodou.

Cokoli přinesu zvenčí, si Kocour značí tvářenkou. A kdybych přinesla něco jo zajímavého, umím si představit, že by to ohodil i močí, a kdo ví, zda se to už nestalo (mám podezření u jedněch bot)…

Varaxi
Varaxi (513 příspěvků) 06.09.2023, 08:37:33 xxx.xxx.191.80

Nepřipomněla mu ta krabice bedničku na venčení? To bych tipla já. 
Jinak skvělá historka. 😀 Nasmála jsem se, i když Tobě asi do smíchu moc nebylo. 

lesnizinka
lesnizinka (1619 příspěvků) 06.09.2023, 10:03:01 xxx.xxx.234.234

Ty jo, pizzu už bych si asi nikdy nedala😜

Naše kočky tedy, když něco přinesem domů, což je vlastně i každý nákup, prostě pořád se domů něco nosí…tak jen důkladně prohlédnou a očichají, ještě jsem neviděla žádný náznak značkování a že je tedy pro jistotu vždycky sleduju. Možná je to tím, že jsou napůl venkovní, tak pro ně to ,,doma" tak 100% není. Venku mají od cizích koček přechcané půl zahrady(od lišky, od kuny..) takže tam mají práce až až. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 06.09.2023, 12:02:54 xxx.xxx.82.160

Sklenice s vodou…..to je prd. Vnučce nosila její milovaná kočka do postele myši. A to spala na palandě. Když si je včas nepřevzala - “nechceš, dám si já” a vnučka se probudila vedle předžvejkané myši.

Mně nosí kocour myši v noci skoro pravidelně. Jen si musí zamňoukat, aby mohl do ložnice. Potom, kdy mi ji přinesl živou a myslel si, že si ji ulovím, otvírám velice opatrně. Blbé je, že musím vstát, myš zobdivovat, kocoura pochválit a sejít dolů a najít mu dobrotu.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 06.09.2023, 14:41:31 xxx.xxx.61.132
Buggyra:

Když ta pizza divně smrdí. Jednak ten sýr a tak, ale mohla mu nepříjemně páchnout i ta krabice a nebo naopak příjemně a nebo to bylo ohvízdnuté ve skladu od konkurence, kdy vy už dávno necítíte nic, ale pan kocour tam cítil jasné známky ohrožení, takže to prostě přeznačkoval. Nevidím v tom naschvál ani náhodou.

Cokoli přinesu zvenčí, si Kocour značí tvářenkou. A kdybych přinesla něco jo zajímavého, umím si představit, že by to ohodil i močí, a kdo ví, zda se to už nestalo (mám podezření u jedněch bot)…


Já jsem tu ojedinělá (asi), ale jsem přesvědčená, že kočky umí dělat naschvály.

Jen třeba Elsina záliba v blyštivých předmětech. Jak někde nechám náušnice, řetízek atp., už je u toho a tlapajznou si s tím začne hrát. No a dělá to i v mé přítomnosti. To ale po mně pokukuje. Já na ni:"Eliiii, Ty víš, že toto nesmíš!" Ona skoro vždy frkne (musela byste ji vidět), pak se zatváří “Ty si polib…” a buch - už mrskne někam náušnicí. A pak zas vyzývavý pohled na mě jako že mi to teda nandala. Mě beztak všechny tyto situace spíš pobaví, své kočky NIKDY a NIJAK netrestám. 

No a u Kukyko…pokud byla krabice už označkovaná…tak teda dobrou chuť.😛😉

Ale spíš si myslím, že ten večer on ještě nejedl, a že to fakt mohl být protest. Plus miluje cokoli horké (viz obliba mého noťasu), a krabice byla téměř vřelá. No, každopádně zážitek!😄

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 06.09.2023, 14:45:11 xxx.xxx.198.226

Mno jo, to frknutí a vyzývavý pohled si vykládáte holt po svém 🙂 To nevadí 🙂 to tady popisuje spousta majitelů (vč. mě), že na ně pak to zvíře civí, co s tím jako asi tak chtějí dělat, a dali by pravou ruku za to, že se jim posmívá 😀

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 06.09.2023, 14:45:38 xxx.xxx.61.132
Varaxi:

Nepřipomněla mu ta krabice bedničku na venčení? To bych tipla já. 
Jinak skvělá historka. 😀 Nasmála jsem se, i když Tobě asi do smíchu moc nebylo. 


Hele, ale já když to psala, tak jsem se taky chechtala a teď znovu.🤣

Krabici na venčení asi ne. Ja si pizzu kupuji poměrně často, krabici zná.

Vše jsem bez jakýchkoli řečí uklidila, ale naštvaná jsem byla fest.

On je na mně nejvíc závislý. To jak mě onehdá s odpuštěním komplet dochcal, se stalo, když jsem byla déle pryč a vrátila jsem se. Ještě jsem byla v předsíni, dřepěla a mazlila se s ním. Vtom přišlo to šílené horko na boku rozlejzající se mi po těle. Jak jsem psala, myslela jsem, že se mi něco stalo🤣(že třeba nějak vnitřně krvácím, prostě jsem tento pocit vůbec neznala). Hajzlík jeden!😄

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 06.09.2023, 14:48:50 xxx.xxx.61.132
Buggyra:

Mno jo, to frknutí a vyzývavý pohled si vykládáte holt po svém 🙂 To nevadí 🙂 to tady popisuje spousta majitelů (vč. mě), že na ně pak to zvíře civí, co s tím jako asi tak chtějí dělat, a dali by pravou ruku za to, že se jim posmívá 😀


Buggyro, prosím, nepřesvědčujte mě. Vím, co píšou moudré knihy, ale s kočkami žiju téměř celý život a fakt si myslím, že naschvály udělat umí. Např. chalupový kocour (celý týden se nějak protloukal na chalupě a celé víkendy byl pak u nás, a hlavně v teplíčku). Jednou jsme přijeli pozdě, samozřejmě s Flokym. Kocour přiběhl (Floka mmch. neměl vůbec rád) a první, co udělal, bylo, že se šel veeelmi udivenému Flokymu komplet vymočit do pelechu!😀

Ale ve finále je to fuk, ptž jak jsem psala, mě ty situace spíš baví (tedy vyjma té pizzy🤣).

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 06.09.2023, 14:50:23 xxx.xxx.61.132
lesnizinka:

Ty jo, pizzu už bych si asi nikdy nedala😜

Naše kočky tedy, když něco přinesem domů, což je vlastně i každý nákup, prostě pořád se domů něco nosí…tak jen důkladně prohlédnou a očichají, ještě jsem neviděla žádný náznak značkování a že je tedy pro jistotu vždycky sleduju. Možná je to tím, že jsou napůl venkovní, tak pro ně to ,,doma" tak 100% není. Venku mají od cizích koček přechcané půl zahrady(od lišky, od kuny..) takže tam mají práce až až. 


Bohužel on se na tu pizzu vymočil kompletně; kdyby jen cvrkl…😉

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 06.09.2023, 14:53:06 xxx.xxx.61.132
Buggyra:

Když ta pizza divně smrdí. Jednak ten sýr a tak, ale mohla mu nepříjemně páchnout i ta krabice a nebo naopak příjemně a nebo to bylo ohvízdnuté ve skladu od konkurence, kdy vy už dávno necítíte nic, ale pan kocour tam cítil jasné známky ohrožení, takže to prostě přeznačkoval. Nevidím v tom naschvál ani náhodou.

Cokoli přinesu zvenčí, si Kocour značí tvářenkou. A kdybych přinesla něco jo zajímavého, umím si představit, že by to ohodil i močí, a kdo ví, zda se to už nestalo (mám podezření u jedněch bot)…


Jo ale to tvářování je pravda. A pak taky jde jedna kočka nabrousit kočičí strom…a ihned musí jít stejné místo “přebrousit” další, aby jej přeznačkoval(a).

Jinak Váš Kocour je moc pěkný, konečně jste onehdá dala jeho foto!👍

Jo a na sýry je Kuky vysazený, nemyslím, že by mu pizza smrděla.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 06.09.2023, 14:54:26 xxx.xxx.198.226

Tsss, já bych tu pizzu ještě sežrala, a taky bez keců 😛 Akorát pokud by byl nějaký kousek vyloženě po***, tak bych si ho upe asi nedala. 

Ale co, já myju lopatku od kočičího záchodu v myčce, tak jsem odolná dost.

Jo teď čtu další příspěvek, že to bylo komplet pro*** ta krabice. No, to bych teda taky vyhodila. Ale nebylo by to bez řečí a dost možná by mu to letělo na hlavu.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 06.09.2023, 15:00:14 xxx.xxx.61.132
Buggyra:

Tsss, já bych tu pizzu ještě sežrala, a taky bez keců 😛 Akorát pokud by byl nějaký kousek vyloženě po***, tak bych si ho upe asi nedala. 

Ale co, já myju lopatku od kočičího záchodu v myčce, tak jsem odolná dost.

Jo teď čtu další příspěvek, že to bylo komplet pro*** ta krabice. No, to bych teda taky vyhodila. Ale nebylo by to bez řečí a dost možná by mu to letělo na hlavu.


Buggyro, já nikdy nenapsala, že jsem tu pizzu nesnědla…ale s odporem!🤣

Krabice sice byla komplet pochcaná, ale ne prochcaná, z vnitřní strany byla komplet suchá.

No a to já právě v klidu uklidila, utřela to a jen mu tak vyčítavě řekla:"Proč mi to děláš?"😛


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.