Aktuálně: 4 673 inzerátů177 261 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Kočky a škody

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 06.09.2023, 15:02:11 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

Buggyro, já nikdy nenapsala, že jsem tu pizzu nesnědla…ale s odporem!🤣

Krabice sice byla komplet pochcaná, ale ne prochcaná, z vnitřní strany byla komplet suchá.


Mňam 🙂 No já vycházela z toho, že jste psala “Vše jsem bez jakýchkoli řečí uklidila…”. Tak jsem měla neoprávněný dojem, že do koše. A ne do bříška 🙂

Fikovnice
Fikovnice (4497 příspěvků) 06.09.2023, 15:04:14 xxx.xxx.61.132
Buggyra:

Mňam 🙂 No já vycházela z toho, že jste psala “Vše jsem bez jakýchkoli řečí uklidila…”. Tak jsem měla neoprávněný dojem, že do koše. A ne do bříška 🙂


No, musela jsem setřít tu kaluž z krabice a i okolí, jak to stékalo. Ještě že krabice byla dobře uzavřená.

A já se na tu pizzu tak těšila…a nakonec ji snědla s úplnou nechutí!🙂

Fikovnice
Fikovnice (4497 příspěvků) 06.09.2023, 15:06:08 xxx.xxx.61.132
Fikovnice:

Hmm, Varaxi, já také zažila “probuzení”!😟

Koupila jsem si, tuším, předevčírem pizzu, klasika ve velké krabici. Byla ještě horká a já blbaňa ji při příchodu položila na zem. Ani jsem na ni ještě neměla chuť. 

Po chvíli za mnou přišel Kuky a já začenichala moč. Ale tak říkala jsem si, že byl asi zrovna na WC. Po chvíli si jdu pro pizzu, krve by se ve mně nedořezal! Ten hajzlík se vychcal na tu krabici, samozřejmě to ještě steklo na podlahu!!! Vůbec netuším, co mi tím chtěl sdělit! Není to až tak dávno, co komplet pochcal mě samotnou!

Zdravotní problém to nebude…jen není pravda (podle mě), že kočky neumí udělat naschvál. Přemýšlela jsem, zda s tou pizzou byl kocour pořádně nakrmenej, on totiž moc dobře ví, že to bylo moje jídlo!


Ještě si tu bez dovolení troufnu citovat Rapotačku (doufám, že se nemýlím): Kdysi jsme se spolu bavily, že kočky naschvály udělat umí. 

Ale znovu píšu, hádat se o to nemíním, ať každý sdílí svůj názor. Nikomu neberu ten jeho.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 06.09.2023, 15:22:09 xxx.xxx.33.9

“ať každý sdílí svůj názor. Nikomu neberu ten jeho”

tak tu myšlenku je dobré fixovat třeba na zkoušky, až bude zkoušený prezentovat svůj názor, byť zcela mimo poznání…….😉

Fikovnice
Fikovnice (4497 příspěvků) 06.09.2023, 15:23:53 xxx.xxx.61.132
hmn:

“ať každý sdílí svůj názor. Nikomu neberu ten jeho”

tak tu myšlenku je dobré fixovat třeba na zkoušky, až bude zkoušený prezentovat svůj názor, byť zcela mimo poznání…….😉


Ach jo…

To jsou diametrálně odlišné situace. Já jsem u zkoušky v jiném postavení. Kočky jsou mí partneři.

Ad poznání: Jak lze etologicky prokázat, že kočka něco nedělá jako naschvál?

hmn
hmn (1053 příspěvků) 06.09.2023, 15:31:14 xxx.xxx.33.9

“Ad poznání: Jak lze etologicky prokázat, že kočka něco nedělá jako naschvál?”

otázka zní, jak lze prokázat, že něco naschvál dělá (což je mmch činnost spojující minulost, přítomnost, budoucnost, plánovitá, vědomá…..)

“Já jsem u zkoušky v jiném postavení. Kočky jsou mí partneři.”

jak to souvisí?

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 06.09.2023, 15:33:20 xxx.xxx.198.226
hmn:

“ať každý sdílí svůj názor. Nikomu neberu ten jeho”

tak tu myšlenku je dobré fixovat třeba na zkoušky, až bude zkoušený prezentovat svůj názor, byť zcela mimo poznání…….😉


Tak což ona Fíkovnice jim u těch zkoušek jejich názor brát také nebude. Jenom ho ohodnotí způsobem odpovídajícím současnému většinovému pojetí onoho tématu. No a pokud bude jejich názor spočívat též v tom, že čím vyšší známka, tím víc bodů, tak jim to také nikdo nebere 😀

Fikovnice
Fikovnice (4497 příspěvků) 06.09.2023, 15:37:36 xxx.xxx.61.132
hmn:

“Ad poznání: Jak lze etologicky prokázat, že kočka něco nedělá jako naschvál?”

otázka zní, jak lze prokázat, že něco naschvál dělá (což je mmch činnost spojující minulost, přítomnost, budoucnost, plánovitá, vědomá…..)

“Já jsem u zkoušky v jiném postavení. Kočky jsou mí partneři.”

jak to souvisí?


Jednoduše. 

Pokud se domnívám, že kočka dělá naschvál, je mi to celkem jedno…jak jsem psala.

Pokud mi bude student říkat nesmysly, jedno mi to rozhodně nebude a takového studenta nepustím dál. Tj. souvislost je v následcích jednání. Ty jsi sem zamíchala studentstvo, já ne.😉

Fikovnice
Fikovnice (4497 příspěvků) 06.09.2023, 15:38:20 xxx.xxx.61.132
Buggyra:

Tak což ona Fíkovnice jim u těch zkoušek jejich názor brát také nebude. Jenom ho ohodnotí způsobem odpovídajícím současnému většinovému pojetí onoho tématu. No a pokud bude jejich názor spočívat též v tom, že čím vyšší známka, tím víc bodů, tak jim to také nikdo nebere 😀


Ano, přesně tak! Předběhla jste mě.

Fikovnice
Fikovnice (4497 příspěvků) 06.09.2023, 15:42:15 xxx.xxx.61.132
Fikovnice:

Ano, přesně tak! Předběhla jste mě.


Ale fakt se mi nechce o tomto polemizovat. Respektive opět nikomu neberu to, pokud se na to téma bavit chce, já už ne.

Mám trochu jiný “problém”. Teď kolem mě prošel Fido a klapal drápy o vinylovou podlahu, až mě ten zvuk překvapil. Vizuelně se mi drápy zdají OK. Jak se zde ví, chodí na noc ven. Takže obrušování může praktikovat téměř kdekoli. S tématem vlákna to souvisí jen okrajově, ale stříháte/zabrušujete domácím kočkám drápy?

hmn
hmn (1053 příspěvků) 06.09.2023, 15:44:25 xxx.xxx.33.9

“Ty jsi sem zamíchala studentstvo, já ne”

 “každý má nárok na svůj názor”, byť nemá oporu v poznání : každý = i studenti, ne?

Fikovnice
Fikovnice (4497 příspěvků) 06.09.2023, 15:53:49 xxx.xxx.61.132
hmn:

“Ty jsi sem zamíchala studentstvo, já ne”

 “každý má nárok na svůj názor”, byť nemá oporu v poznání : každý = i studenti, ne?


Ano, má nárok i student. Proto jej (obvykle) vyslechnu a poté mu řeknu, že mi povídal nesmysly. A snažím se jej navést na správnou cestu…a po chvíli vidím, jestli ty znalosti má nebo ne.

Takže ano, a asi se i ví, že studenti se o svůj názor hlásí čím dál hlasitěji (to teď nesouvisí se zkoušením). Jsou jiní než jsme byli třeba my; a toto není jen můj názor, zastává jej řada VŠ pedagogů. Ale to jsme fakt někde úplně jinde.

Má zde někdo zkušenost s těmi drápy?

orionka
orionka (531 příspěvků) 06.09.2023, 17:03:18 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.09.2023, 15:06:08

 Jasně, že kočky umí dělat neschvály. Nejen kočky, ale i  psi umí dělat naschvály. Takže když psi, proč ne kočky ?

lesnizinka
lesnizinka (1608 příspěvků) 06.09.2023, 21:11:45 xxx.xxx.16.181
Buggyra:

Dobrotu do ložnice do dózy a myš z okna - ne?


Mám to stejně, jak Orionka, jen na dobrotu Gucci nečeká, ony naše kočky nic jako kokinka nejí. Vlastně krom masa, granulí a kapsiček nic nejí. 

lesnizinka
lesnizinka (1608 příspěvků) 06.09.2023, 21:23:37 xxx.xxx.16.181

Aha, už jsme u drápů. Ne, nikdy jsem nestříhala, jsou venkovní a nejraděj drápou tepich, co dávám pod stolek na léto, protože je smyčkový. Na zimu je s chlupem a ten je na drápání dle nich na prd. 

Jinak co jsem se dočetla…boha, já to tušila. Ještě, že jsem si dnes místo pizzy dala rizoto, protože bych ji po tomto čtení asi ,,vyhodila". Teda nejsem cimprlich, ale musela bych snad umírat hlady, abych to snědla🤪

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 07.09.2023, 07:06:49 xxx.xxx.198.226

Nestříhala jsem nikdy ani přísně domácím kočkám. Přední si brousí (pěkně do ostra) a zadní má obroušené od toho, jak se věčně protáčejí ty zadní nohy na kluzkých dlaždičkách, když startuje 🙂

Brousí si drápy o hromadu starých matrací, které má k dispozici, to ho baví MOC, a pak o dva sloupy se sisalem, co jsem dostala. Jinak nikde nic.

megi-the-pes
megi-the-pes (2289 příspěvků) 07.09.2023, 08:28:07 xxx.xxx.61.17

Jsem se v tom ztratila. 🙂

Drápy, váhala jsem dlouho, až mě to přešlo. Dvě ze tří kočkovitých mrch provozovaly toto: odrazím se, skočím, zaseknu se drápy předních tlapek v její noze a visím.
Pomohlo 1578569851258x kočku sundat a odejít pryč, že se s ní nebavím, když si myslí, že je Superman. Ale už jsem měla v ruce kleště, rozhodnutá, že to vezmu i s celou kočkou, nebo půjde z domu. Naštěstí objevily koberec u dveří, už ani neničí kožené potahy židlí a nové matrace. Cajk. Ani prášky jsem nepotřebovala. Ale pojedu na dovolenou.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.