Aktuálně: 4 864 inzerátů175 076 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Vetamix - co je dobré a co ne?

anonym (neregistrovaný) 18.08.2023, 17:38:20 xxx.xxx.92.145

Zdravím, kdo kupujete maso z Vetamixu, jaké druhy berete a jaké raděj ne?

Přešli jsme na barf relativně nedávno a máme za sebou zatím dvě objednávky. S první nebyl problém, ale u druhé nekteré mletiny smrděly a musela jsem je reklamovat.

Z obou objednávek mi vyšlo v pohodě:

hovězí a drůbeží směs

vepřové s droby

mletý losos

kusové věci - kuřecí krky, křídla, stehna

u druhé objednávky byl problém s:

hovězí vemeno - smrdí i zmrzlé

hovězí směs

hovězí s droby

drůbeží s droby - u první objednávky bylo v pohodě

Vím, že na Vetamix jsou dost smíšené recenze, ale zajímají mě zkušenosti lidí, kteří tam stále nakupují.

Ps. pokud byste měli radu kde jinde brát maso pro psy za stejnou cenu, sem s ní. Myslím, že už jsem prolezla snad celý internet a našla jsem buď drahé, daleko a bez rozvozu k nám, nebo se špatnými recenzemi. Z jatek ani od řezníka není možné.

Anonymní (neregistrovaný) 18.08.2023, 17:55:26 xxx.xxx.71.28

Okrajově beru hovězí srdce-vždy v pohodě a hrubomlete teleci, hovězí a vepřové. Občas to není úplně cajk, ale psi to sní. Co mi jist přestali jsou drůbeží játra. Vždy prisly v pohodě ledviny. Vetamix je občas loterie, i když bývalo mnohem hůř, takže objednavam jen když neni zbyti.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (136 příspěvků) 18.08.2023, 18:08:28 xxx.xxx.149.146

Hrubomleté hovězí a telecí objednávám pravidelně a vždy v pohodě, ledviny a srdce také. Potom také kusové rybičky kluci rádi. Hovězí směs s droby občas horší. Drůbeží neberu, spolehlivější je supermarket nebo řezník. Ale salámy taky zatím byly v pohodě, ikdyž ty máme jen jako záložní na cesty nebo když je vše zmrzlý.

anonym (neregistrovaný) 18.08.2023, 18:09:34 xxx.xxx.92.145
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.08.2023, 17:55:26

Děkuji za reakci. Hovězí a vepřové betere hrubomleté, nebo i jiné?

Na telecí už jsem zapomněla. U nás teda silně nejelo. Fena, která sežere všechno, to snědla až s přemlouváním a pes to sice snědl, ale pak stejně vyblil. Ale mohlo to být i tím, že to bylo první barf krmení.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (136 příspěvků) 18.08.2023, 18:22:27 xxx.xxx.149.146

Beru jen hovězí a telecí, výjimečně vepřové a jen hrubomleté. Hovězí občas i směs nebo s droby, ale jinak už jen kusové. Ale jak už jsem psala výše, třeba Makovec řeznictví má často hezký akce, minule jsem nakoupila krásné masité skelety za 19Kč/kg ještě, že máme veeeliký mrazák a taky často jezdím pracovně k hranicím s Polskem, takže tam nakupuji právě ty kuřata a vepřové v celku.

Leithian
Leithian (548 příspěvků) 18.08.2023, 20:06:52 xxx.xxx.59.118

Beru ořezy nebo mleté a zatim vsechno cajk. Ale kachnu, kralika, jehne nebo zverinu. Veprove hovezi ani kureci mi psisko do huby neveme (max povarene kureci krky)

megi-the-pes
megi-the-pes (2234 příspěvků) 18.08.2023, 21:26:52 xxx.xxx.61.107
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 18.08.2023, 20:24:21

Že jo? Děs. Někdo, kdo má hodně psů, má třeba obří mrazák a velkoobchodní ceník. Ale tohle… 
Kdyby to někoho zajímalo, ale nezajímá… tak jsem musela opustit i regionální to, obchod, kvalitní maso to bylo, vejce, máslo. Pro lidi. Protože to začalo být dost hnusné, ne čerstvé, ne dost chlazené. Přesně, když zdražili elektřinu a naftu. Ony i dva stupně C jsou hodně peněz.
Takže už tady mám jen jednoho řezníka.

Doron
Doron (1839 příspěvků) 18.08.2023, 22:37:08 xxx.xxx.162.126

Nakupuju v supermarketech, ve slevě.

Není to asi moc ekologický😔.

Ale úžasný masitý skelety za za 28 Kč za kilo. Plecko, bůček 80, pětikilovej balík kostí za 40, kachna 70, kuřecí křídla a stehna 52…

Řezník mi vozí hovězí srdce, desetikilovej zmraženej balík. 45 Kč za kilo.

Nic nesmrdí. Dělíme se o to..

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 19.08.2023, 06:20:25 xxx.xxx.235.72
Doron:

Nakupuju v supermarketech, ve slevě.

Není to asi moc ekologický😔.

Ale úžasný masitý skelety za za 28 Kč za kilo. Plecko, bůček 80, pětikilovej balík kostí za 40, kachna 70, kuřecí křídla a stehna 52…

Řezník mi vozí hovězí srdce, desetikilovej zmraženej balík. 45 Kč za kilo.

Nic nesmrdí. Dělíme se o to..


mám to stejně. Kuřata a skelety v akci, v makru hovězí svalovina ve velkém kuse (bez kuchyňské úpravy). Nám zůstane třeba z falešné svíčkové krásná odblaněná část a pes dostane blány, šlachy a hodně masa k tomu náležející. 

Koukala jsem na ceny - a opravdu se od těch, za co nakupuju do společného mražáku (pes i my) ty “psí” speciální moc neliší. Spíš kuře a kuřecí vnitřnosti vyjdou levně v “člověčí” kvalitě

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (136 příspěvků) 19.08.2023, 10:27:30 xxx.xxx.149.146

Ceny jsou fakt přestřelené, proto nakupuji pouze to hovězí a telecí - hrubomleté jsou často akce a pak je mají za cca 50Kč/kg a to už jde, je to zase bez práce, jen rozmrznout a přidat do misek. Ale chce to i velký mrazák - nákup přes 2tis = doprava zdarma, a mít dostatek stravníků🤗, u nás padnou 3kg denně + to ostatní .  No prostě zvířátka a děti za ty dáme cokoli 🙈

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 19.08.2023, 11:27:37 xxx.xxx.201.243

Kuřecí skelety, žaludky, játra a srdíčka beru taky v obchodě. Ale takového řezníka, to mohu jen závidět…všichni to už zabalili a v těch nesoukromych reznictvich je kolikrát problém objednat prasečí nožky, když potrebuju sulc. Nic už není, jak bývalo…

Doron
Doron (1839 příspěvků) 19.08.2023, 12:01:32 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Arziska z 19.08.2023, 11:27:37

U nás má řeznictví už čtvrtou generaci jedna rodina, ale už taky pomalu končí . Nejmladší generace už to dělat nechce, nejstarší už nemůže, tak zbyl jen řezník , jeho paní a sestřenice . Stěžujou si, že nikoho do kšeftu nemůžou sehnat, na každýho to je prý moc práce.

Chodím tam už od dětství, řezníkova maminka mi pořád říká holčičko 😅🤣, takže to mám dobrý a přivezou mi prasečí nožky a droby a ještě mi zavolaj, že už to tam mám.

Anonymní (neregistrovaný) 19.08.2023, 13:34:01 xxx.xxx.10.30

Nakupuju tam už dlouho,taky je některé věci - jiné jsou už buď neúměrně drahé nebo hnusné. Často řeším kolísavou kvalitu- něco vezmu na zkoušku,je to ok….tak toho objednám v akci dvě bedny - a je to úplně něco jiného 😤

Sarah01
Sarah01 (1586 příspěvků) 20.08.2023, 10:10:49 xxx.xxx.162.253

Já od Vetamixu beru hrubomleté hovězí s kuřecím už dlouhodobě a jsem spokojená. Jiný zdroj masa tady nejsem schopná najít, Kolomý, který měl farmu, skončil. Jednou nebo 2 x měsíčně beru hovězí oháňky na okus. Drůbežího neberu nic, to většinou smrdí už druhý den. Z finančních důvodů si jinýho dodavatele dovolit nemůžu, většina sem ani nevozí nebo jen jednou měsíčně a to do mrazáků nedám. A granulemi krmit nechci.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.