Aktuálně: 4 695 inzerátů177 123 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Seník - materiál a blízkost lesa

Peji
Peji (27 příspěvků) 21.08.2023, 13:51:20 xxx.xxx.55.11

Mám otázku ke stavbě seníku. Nevíte, platí i pro stavbu tohoto typu povinná minimální vzdálenost od lesa 50 m,  jako je to u stavby obytného domu? A další otázka. Z jakého materiálu máte seník, zda dřevěný nebo zděný. Obestavěný ze všech stran nebo některé stěny volné? Zatím jsme ve fázi uvažování a naše představa je seník s rozměry cca 18 x 10 m. Děkuji za Vaše zkušenosti.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 22.08.2023, 09:32:24 xxx.xxx.198.226

Tož podle toho, co jsem na první dobrou našla, není to zakázáno, pouze musíte mít k umístění takové stavby kromě standardních orgánů (jako je stavební úřad, obec a jánevímkdo ještě podle vybavenosti a umístění stavby) mít souhlas úřadu - státní správy lesů. No a samozřejmě sousedů, tj. třeba i majitele toho lesa, že.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 22.08.2023, 09:35:42 xxx.xxx.198.226

Jinak co se týče pojetí stavby “jako obytného domu” a nebo jaksi “jednodušší”, to si najděte definici v legislativě nebo se dojděte zeptat na stavební úřad. Já mám dojem, že se rozlišují stavby pevně spojené se zemí (a to pak stačí pomalu zatlouct do země tyč od ohrady a už jste tam) vs. stavby, které spojené se zemí nejsou, což jsou takové ty mobilheimy nebo třeba včelíny v maringotkách nebo kontejnery, karavany a podobně.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.