Aktuálně: 4 590 inzerátů178 045 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Kůň pro mě

Amel (neregistrovaný) 23.08.2023, 19:33:39 xxx.xxx.36.3

Dobrý den ,  již jednoho koně vlastním žije v režimu 24/7 a je to Hucul super Konik . Ale přece jen má v kohoutku 145 Cm já mám 170 Cm a Konik už je starší a tak mu shanim mladšího kámoše nejlépe výška 160 a víc koníka bych měla na toulky přírodou a velice me bavila hubertova jízda ke konim dojíždím 4krát týdně a krmím trávou a senem na zimu trochu mysli poraďte prosím jaké plemeno je pro me to nejvhodnější .

kometa
kometa (4408 příspěvků) 23.08.2023, 20:13:51 xxx.xxx.147.163
Amel:

Dobrý den ,  již jednoho koně vlastním žije v režimu 24/7 a je to Hucul super Konik . Ale přece jen má v kohoutku 145 Cm já mám 170 Cm a Konik už je starší a tak mu shanim mladšího kámoše nejlépe výška 160 a víc koníka bych měla na toulky přírodou a velice me bavila hubertova jízda ke konim dojíždím 4krát týdně a krmím trávou a senem na zimu trochu mysli poraďte prosím jaké plemeno je pro me to nejvhodnější .


Trochu se ztrácím. Vlastníte koně a teď mu sháníte kámoše. To byl doteď sám? A současně dojíždíte - kam? A krmíte trávou a senem - a čím jiným?

Anonymní (neregistrovaný) 23.08.2023, 21:27:08 xxx.xxx.164.121

Co je starý hucul? Naší huculce je 34 let a stále ještě povozí děti v ohradě. Najezdila jsem se na ní dost a dost, měřím 173 cm a ona má 138 cm.

Ale nechci být ironická. Já si taky ráda koně prostřídala, velikost mi nevadila , spíš moje kobyla čt měla skvělé chody ( a 175 cm).

Pokud krmíte senem a slámou, tak huculovi to přibnenáročné práci stačit může, ale teplákovi nikoli.

A pokud máte hucula samotného,  připravte se na to, že se koně na sebe zafixují, zvláště hucul, když získá kamaráda. Moje známá, poměrně zkušená koňařka měla samotnou kobylu, bylo to z toho důvodu, že kobyla šla pro úraz na jatka a jí se jí zželelo.No, kobyla na ní byla závidlá do doby, než jí po pár letech pořídila kámošku. To bylo dobrý tóčo, když se jedná musela odvézt. 

Kallisto
Kallisto (127 příspěvků) 24.08.2023, 06:58:02 xxx.xxx.217.242

Takže ten hucul je někde sám.?

Na pastevku.

Vy ho vidíte 4x do týdne.

Má jen seno a trávu, jakýsi příkrm jen přes zimu.

A chcete do stejného režimu koně, který má aktivněji pracovat.

A bude na pastevku.

Vy ho uvidíte 4x do týdne.

A bude mít jen seno a trávu, jakýsi příkrm jen přes zimu.

Je to tak?

kometa
kometa (4408 příspěvků) 24.08.2023, 15:17:21 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Nebyla! Kde? :-O


Staré Město u Uherského Hradiště. Zastavili jsme se tam loni na zpáteční cestě z týdenního turistického pobytu. Byli jsme jak malé děti, nadšené a úplně u vytržení.

Doporučuji! Úžasná myšlenka a hlavně teda zručnost - holt zlaté české ručičky. Na památku jsem si přivezla kovošneka, i s rodným listem.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 24.08.2023, 15:23:02 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Díky za tip, UH je teda “maličko” z ruky, no… 🙂


To tak nějak tuším. Ale kdyby vás do okolí zavála dovolená… Nikdy nevíte.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.