Aktuálně: 4 589 inzerátů178 050 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Přepravník pro koně Cheval Liberté Touring country

Helča Z (neregistrovaný) 26.08.2023, 13:41:57 xxx.xxx.2.70

Dobrý den, hledáme vhodný přepravník pro našeho koňského parťáka  a padl nám do oka přepravník  Touring country Cheval liberte pro dva koně. Poprosím o recenze, kdo tento přepravník vlastníte, či znáte….. děkuji za váš čas 🙂 

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 28.08.2023, 11:24:27 xxx.xxx.224.171

DObrý den,

já si ho pujčuji na závody a soustředění a nemůžu mu nic vytknout. Není to sice Ifor (můj sen),ale i tak má velmi dobré jízdní vlastnosti a dobrou manipulaci…

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 28.08.2023, 14:28:19 xxx.xxx.27.210

Jízdně je cheval fajn. Na “domácí žvýkání” si ho umím představit + pokud jste vy nebo někdo v okolí zručný - semtam něco zkontrolovat, dotáhnout, dospravit. Myšleno když se jezdí přes kopec na tréninky, jednotky závodů.

Pokud plánujete jezdit hodně často či daleko, spíš bych se koukla po jiných značkách - Boeckman, Thiel, Ifory, Woermany,.

U každého (nový, starý, půjčený) doporučuju zkontrolovat vnitřky, jestli nejsou místa, kde se koně můžou zranit, může se zaseknout ohlávka/vodítko atd. Nespoléhejte, že v novém se nemůže nic stát - vlastní zkušenost s hřebčí mříží ve fungl novém chevalovi končící karambolem. Kromě jiného technického zhodnocení.

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 28.08.2023, 14:57:18 xxx.xxx.224.171

Tak je to polský výrobce…takže sedí to,že to nemají “dotažené”….Když si budu kupovat pro sebe,taky se podívám po výše zmíněných 🙂 ,ale co jsem už vyzkoušela asi všechny,tak Ifor je top….

jbb
jbb (39 příspěvků) 28.08.2023, 22:18:05 xxx.xxx.107.140

Tak, vzdor názvu je to polské. Už poměrně dlouho, kdysi to fakt vyráběli Francouzi (což teda není strojírenská velmoc, ale proti Polákům…)

Má to nezávislý podvozek a hliníkové bočnice, takže uživatelsky to bude fajn, ale bál bych se výdrže, co jsem tak slyšel zkušenosti. 

Kamarádka si nemůže vynachválit Boeckmana, hlavně kvůli drobným vychytávkám. Jiná kamarádka si koupila nový Humbaur a reklamovali třikrát (teklo do něj, blbě přilepená podlaha), teď už je OK. Já vždycky chtěl Ifora, asi bych si ho i koupil, než jsem přišel na to, že existuje lepší způsob převozu koní než jakýkoliv přívěs :⁠-⁠) Takže mi doma zůstává laminátový Blomert a využijeme ho občas a stačí.

Na Vašem místě zvážím, zda pro domácí použití potřebujete vlek nový. Zachovalý starý bude do 100 tisíc . Pro komerci bych pak bral nového Boeckmana nebo Ifora.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.